Autoescoles a Cuenca: aprovats del carnet B
A Cuenca, 37 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 53,6 % dels presentats al pràctic i el 55,1 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
0,0 %
Pràctic
Espanya 47,2 %
0,0 %
Teòric
Espanya 48,0 %
37
autoescoles amb exàmens
10.728
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BelmonteCU0056 · Teòric 55,7 % | 73,0 % | 55,7 % | 200 |
| 2 | GirosCU0085 · Teòric 44,8 % | 71,7 % | 44,8 % | 212 |
| 3 | ColonCU0038 · Teòric 69,0 % | 67,1 % | 69,0 % | 207 |
| 4 | CañadaCU0067 · Teòric 62,4 % | 65,4 % | 62,4 % | 908 |
| 5 | LibraCU0095 · Teòric 48,0 % | 64,9 % | 48,0 % | 111 |
| 6 | JuliCU0052 · Teòric 50,0 % | 64,9 % | 50,0 % | 94 |
| 7 | Ntra Sra de ManjavacasCU0094 · Teòric 50,6 % | 63,3 % | 50,6 % | 300 |
| 8 | PañosCU0082 · Teòric 50,0 % | 60,0 % | 50,0 % | 60 |
| 9 | AptoCU0087 · Teòric 50,0 % | 59,3 % | 50,0 % | 27 |
| 10 | FenixCU0036 · Teòric 44,8 % | 57,7 % | 44,8 % | 638 |
| 11 | RubioCU0054 · Teòric 68,3 % | 57,6 % | 68,3 % | 656 |
| 12 | CrisceCU0015 · Teòric 59,2 % | 55,5 % | 59,2 % | 308 |
| 13 | GarciaCU0026 · Teòric 46,7 % | 55,1 % | 46,7 % | 321 |
| 14 | IniestaCU0080 · Teòric 61,3 % | 55,0 % | 61,3 % | 189 |
| 15 | RiansaresCU0045 · Teòric 52,1 % | 54,5 % | 52,1 % | 484 |
| 16 | TmiCU0092 · Teòric 69,4 % | 54,4 % | 69,4 % | 68 |
| 17 | VillarCU0024 · Teòric 60,4 % | 54,3 % | 60,4 % | 140 |
| 18 | CampusCU0077 · Teòric 45,0 % | 54,0 % | 45,0 % | 126 |
| 19 | Rio Llano SllCU0090 · Teòric 30,4 % | 53,6 % | 30,4 % | 69 |
| 20 | ZancaraCU0039 · Teòric 58,4 % | 53,0 % | 58,4 % | 451 |
| 21 | SocoCU0065 · Teòric 38,6 % | 53,0 % | 38,6 % | 83 |
| 22 | San MateoCU0091 · Teòric 60,7 % | 52,9 % | 60,7 % | 121 |
| 23 | ChumillasCU0083 · Teòric 49,1 % | 52,6 % | 49,1 % | 95 |
| 24 | El AvionCU0017 · Teòric 44,7 % | 51,9 % | 44,7 % | 214 |
| 25 | DocuCU0028 · Teòric 60,0 % | 51,9 % | 60,0 % | 104 |
| 26 | TaranconCU0023 · Teòric 64,7 % | 51,7 % | 64,7 % | 180 |
| 27 | CristinaCU0096 · Teòric 58,0 % | 51,5 % | 58,0 % | 165 |
| 28 | Montalbo Sucursal ToledoCU0093 · Teòric 39,6 % | 50,0 % | 39,6 % | 262 |
| 29 | OteroCU0019 · Teòric 0,0 % | 50,0 % | 0,0 % | 70 |
| 30 | Autoescuela A3CU0100 · Teòric 41,6 % | 49,8 % | 41,6 % | 301 |
| 31 | MinayaCU0071 · Teòric 47,2 % | 49,4 % | 47,2 % | 87 |
| 32 | ClaveCU0097 · Teòric 63,0 % | 48,4 % | 63,0 % | 552 |
| 33 | Princesa ZaidaCU0086 · Teòric 68,5 % | 48,2 % | 68,5 % | 336 |
| 34 | San CristobalCU0005 · Teòric 63,6 % | 45,7 % | 63,6 % | 1.722 |
| 35 | LeonCU0101 · Teòric 47,6 % | 45,1 % | 47,6 % | 193 |
| 36 | CuevasCU0063 · Teòric 43,3 % | 42,7 % | 43,3 % | 131 |
| 37 | Autoescuela JorgeCU0102 · Teòric 44,4 % | 36,9 % | 44,4 % | 84 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Cuenca
PràcticTeòric
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Cuenca5.57252,2 %
- Tarancón3.11352,1 %
- Mota del Cuervo2.03259,6 %
És la teva autoescola?
Donar-la d'alta gratisPorta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.