Autoescoles a Ciudad Real: aprovats del carnet B
A Ciudad Real, 84 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 45,8 % dels presentats al pràctic i el 46,9 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
84
autoescoles amb exàmens
11.868
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | La Solana SLCR0068 · Teòric 54,2 % | 69,6 % | 54,2 % | 217 |
| 2 | Virgen del Espino SLCR0163 · Teòric 64,0 % | 68,4 % | 64,0 % | 38 |
| 3 | Virgen de la SierraCR0273 · Teòric 47,2 % | 65,3 % | 47,2 % | 124 |
| 4 | CanosCR0264 · Teòric 40,9 % | 64,6 % | 40,9 % | 79 |
| 5 | Autoescuela IvanCR0259 · Teòric 36,2 % | 63,3 % | 36,2 % | 147 |
| 6 | Centro Formacion Vial Ricardo SLCR0228 · Teòric 49,2 % | 62,2 % | 49,2 % | 508 |
| 7 | FuensantaCR0106 · Teòric 55,0 % | 61,9 % | 55,0 % | 42 |
| 8 | CentroCR0220 · Teòric 53,1 % | 60,2 % | 53,1 % | 206 |
| 9 | Dos MilCR0197 · Teòric 60,4 % | 59,6 % | 60,4 % | 47 |
| 10 | Autoescuela TrevialCR0286 · Teòric 56,9 % | 58,6 % | 56,9 % | 70 |
| 11 | Escuela de Conductores TomellosoCR0292 · Teòric 45,0 % | 58,1 % | 45,0 % | 105 |
| 12 | VillanuevaCR0193 · Teòric 30,2 % | 57,4 % | 30,2 % | 47 |
| 13 | El ParqueCR0289 · Teòric 55,0 % | 57,4 % | 55,0 % | 47 |
| 14 | MonteroCR0110 · Teòric 40,6 % | 57,1 % | 40,6 % | 156 |
| 15 | Doña CrisantaCR0238 · Teòric 43,8 % | 56,3 % | 43,8 % | 119 |
| 16 | La Paloma SLCR0057 · Teòric 45,7 % | 55,8 % | 45,7 % | 172 |
| 17 | Autoescuela JabalonCR0294 · Teòric 35,7 % | 55,6 % | 35,7 % | 45 |
| 18 | El FenixCR0089 · Teòric 58,3 % | 54,5 % | 58,3 % | 77 |
| 19 | Autoescuela Siglo XxiCR0248 · Teòric 51,6 % | 53,6 % | 51,6 % | 69 |
| 20 | Autoescuela LozanoCR0279 · Teòric 39,8 % | 53,3 % | 39,8 % | 60 |
| 21 | PuertollanoCR0071 · Teòric 47,1 % | 53,3 % | 47,1 % | 30 |
| 22 | OmegaCR0221 · Teòric 54,4 % | 52,9 % | 54,4 % | 87 |
| 23 | VenusCR0269 · Teòric 48,2 % | 52,3 % | 48,2 % | 130 |
| 24 | CervantesCR0240 · Teòric 66,7 % | 51,7 % | 66,7 % | 29 |
| 25 | Auto Escuela Abad SllCR0183 · Teòric 52,2 % | 51,5 % | 52,2 % | 237 |
| 26 | AlonsoCR0003 · Teòric 57,1 % | 51,0 % | 57,1 % | 145 |
| 27 | San CristobalCR0275 · Teòric 47,6 % | 50,8 % | 47,6 % | 193 |
| 28 | PabloCR0205 · Teòric 46,8 % | 50,8 % | 46,8 % | 124 |
| 29 | MinervaCR0268 · Teòric 39,5 % | 50,6 % | 39,5 % | 154 |
| 30 | CampusCR0155 · Teòric 65,0 % | 50,4 % | 65,0 % | 550 |
| 31 | Autoescuela PremiumCR0287 · Teòric 43,9 % | 50,3 % | 43,9 % | 143 |
| 32 | Autoescuela Santa Teresa SLCR0237 · Teòric 50,5 % | 50,0 % | 50,5 % | 238 |
| 33 | Paraiso Vial AutoescuelaCR0271 · Teòric 58,8 % | 50,0 % | 58,8 % | 146 |
| 34 | Alberca SLCR0026 · Teòric 29,6 % | 50,0 % | 29,6 % | 78 |
| 35 | PalaciosCR0291 · Teòric 45,8 % | 50,0 % | 45,8 % | 50 |
| 36 | CapitalCR0212 · Teòric 43,1 % | 49,5 % | 43,1 % | 297 |
| 37 | MartinCR0285 · Teòric 50,0 % | 49,3 % | 50,0 % | 69 |
| 38 | Autoescuela las VegasCR0262 · Teòric 40,8 % | 48,9 % | 40,8 % | 262 |
| 39 | Abaco Formacion VialCR0223 · Teòric 60,6 % | 48,9 % | 60,6 % | 131 |
| 40 | ScalaCR0270 · Teòric 45,5 % | 48,5 % | 45,5 % | 33 |
| 41 | MagdaCR0260 · Teòric 52,2 % | 48,4 % | 52,2 % | 221 |
| 42 | Pio DoceCR0231 · Teòric 47,7 % | 47,4 % | 47,7 % | 114 |
| 43 | Juan de DiosCR0281 · Teòric 38,2 % | 47,3 % | 38,2 % | 165 |
| 44 | San RafaelCR0004 · Teòric 42,6 % | 46,9 % | 42,6 % | 162 |
| 45 | CastillaCR0194 · Teòric 47,9 % | 46,6 % | 47,9 % | 58 |
| 46 | FerCR0266 · Teòric 34,6 % | 46,3 % | 34,6 % | 136 |
| 47 | JesusCR0190 · Teòric 43,5 % | 46,1 % | 43,5 % | 128 |
| 48 | 1000 LagosCR0282 · Teòric 38,2 % | 46,0 % | 38,2 % | 137 |
| 49 | Autoescuela LeoCR0243 · Teòric 85,7 % | 45,8 % | 85,7 % | 24 |
| 50 | Autoescuela PilarCR0297 · Teòric 57,7 % | 45,5 % | 57,7 % | 22 |
| 51 | Autoescuela GaneshaCR0288 · Teòric 36,7 % | 45,3 % | 36,7 % | 64 |
| 52 | JulioCR0224 · Teòric 39,4 % | 45,1 % | 39,4 % | 113 |
| 53 | Miguel AngelCR0284 · Teòric 40,8 % | 44,9 % | 40,8 % | 98 |
| 54 | BullaqueCR0128 · Teòric 43,8 % | 44,9 % | 43,8 % | 69 |
| 55 | BerrogarCR0278 · Teòric 41,7 % | 43,2 % | 41,7 % | 74 |
| 56 | EquisCR0241 · Teòric 45,0 % | 43,1 % | 45,0 % | 531 |
| 57 | Auto Escuela JcCR0184 · Teòric 44,5 % | 43,0 % | 44,5 % | 107 |
| 58 | LiceoCR0261 · Teòric 52,0 % | 43,0 % | 52,0 % | 79 |
| 59 | LazaroCR0219 · Teòric 60,0 % | 42,9 % | 60,0 % | 282 |
| 60 | Ntra Sra de la PazCR0195 · Teòric 44,4 % | 42,4 % | 44,4 % | 257 |
| 61 | PelayoCR0222 · Teòric 39,2 % | 42,0 % | 39,2 % | 162 |
| 62 | CatedraCR0293 · Teòric 52,5 % | 41,8 % | 52,5 % | 98 |
| 63 | Los MontesCR0140 · Teòric 45,0 % | 41,7 % | 45,0 % | 36 |
| 64 | La ManchaCR0159 · Teòric 52,4 % | 41,4 % | 52,4 % | 759 |
| 65 | VesolCR0265 · Teòric 44,3 % | 41,3 % | 44,3 % | 104 |
| 66 | Prisma Autoescuela SLCR0078 · Teòric 57,6 % | 41,0 % | 57,6 % | 183 |
| 67 | TauroCR0087 · Teòric 38,9 % | 41,0 % | 38,9 % | 183 |
| 68 | Virgen del ValleCR0280 · Teòric 38,9 % | 40,8 % | 38,9 % | 71 |
| 69 | Tu Primer VolanteCR0296 · Teòric — | 38,5 % | — | 26 |
| 70 | Maria JoseCR0153 · Teòric 39,6 % | 37,5 % | 39,6 % | 72 |
| 71 | AzuerCR0227 · Teòric 37,5 % | 37,5 % | 37,5 % | 24 |
| 72 | LopezCR0232 · Teòric 56,0 % | 37,2 % | 56,0 % | 323 |
| 73 | Autoescuela FaustinoCR0236 · Teòric 40,8 % | 37,2 % | 40,8 % | 223 |
| 74 | Autoescuela Forma TCR0290 · Teòric 43,1 % | 37,0 % | 43,1 % | 138 |
| 75 | MoragaCR0277 · Teòric 58,2 % | 36,8 % | 58,2 % | 106 |
| 76 | CatecarCR0267 · Teòric 48,8 % | 36,7 % | 48,8 % | 311 |
| 77 | SamuelCR0276 · Teòric 38,1 % | 36,0 % | 38,1 % | 136 |
| 78 | AnaCR0180 · Teòric 37,2 % | 33,8 % | 37,2 % | 302 |
| 79 | MovitracsaCR0272 · Teòric 37,5 % | 32,3 % | 37,5 % | 31 |
| 80 | Autoescuela Maria JoseCR0295 · Teòric 35,8 % | 31,3 % | 35,8 % | 147 |
| 81 | CastellanosCR0274 · Teòric 45,2 % | 26,9 % | 45,2 % | 569 |
| 82 | Vial San GregorioCR0251 · Teòric 38,9 % | 24,3 % | 38,9 % | 37 |
| — | Autoescuela ArenalCR0256 · Teòric 66,7 % | 77,8 % | 66,7 % | 18 |
| — | JabalonCR0252 · Teòric 25,0 % | — | 25,0 % | 0 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Ciudad Real
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Ciudad Real5.12343,5 %
- Valdepeñas1.83651,5 %
- Alcázar de San Juan1.70549,0 %
- Tomelloso1.65250,2 %
- Puertollano1.39538,7 %
- Almadén7443,2 %
- Daimiel5020,0 %
- Ciudad Real ( Municipio Sin Especificar)3339,4 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.