Autoescoles a Valladolid: aprovats del carnet B
A Valladolid, 42 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 46,8 % dels presentats al pràctic i el 53,5 % al teòric: el mateix que la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
42
autoescoles amb exàmens
10.282
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | RamiroVA0054 · Teòric 49,6 % | 69,9 % | 49,6 % | 73 |
| 2 | Autoescuela MoisesVA0132 · Teòric 49,6 % | 68,6 % | 49,6 % | 86 |
| 3 | LVA0103 · Teòric 51,6 % | 66,7 % | 51,6 % | 168 |
| 4 | SumaVA0144 · Teòric 79,2 % | 64,3 % | 79,2 % | 185 |
| 5 | ToñoVA0099 · Teòric 49,5 % | 61,0 % | 49,5 % | 100 |
| 6 | AirbagVA0150 · Teòric 83,8 % | 58,3 % | 83,8 % | 127 |
| 7 | FormulaVA0119 · Teòric 73,7 % | 57,9 % | 73,7 % | 349 |
| 8 | MedinaVA0138 · Teòric 59,1 % | 57,6 % | 59,1 % | 158 |
| 9 | Santa CruzVA0139 · Teòric 59,5 % | 52,8 % | 59,5 % | 193 |
| 10 | ZorrillaVA0017 · Teòric 66,4 % | 50,8 % | 66,4 % | 419 |
| 11 | EstrellaVA0147 · Teòric 66,4 % | 50,3 % | 66,4 % | 195 |
| 12 | SportVA0069 · Teòric 46,3 % | 50,0 % | 46,3 % | 142 |
| 13 | Valle EsguevaVA0115 · Teòric 48,1 % | 50,0 % | 48,1 % | 80 |
| 14 | Leon FelipeVA0080 · Teòric 48,4 % | 50,0 % | 48,4 % | 70 |
| 15 | Jose MariaVA0098 · Teòric 36,8 % | 50,0 % | 36,8 % | 48 |
| 16 | TrafficVA0079 · Teòric 48,1 % | 49,1 % | 48,1 % | 291 |
| 17 | ManriqueVA0149 · Teòric 64,7 % | 48,5 % | 64,7 % | 130 |
| 18 | San BenitoVA0019 · Teòric 52,8 % | 48,2 % | 52,8 % | 249 |
| 19 | Master VialVA0114 · Teòric 49,6 % | 48,1 % | 49,6 % | 536 |
| 20 | La VegaVA0122 · Teòric 63,4 % | 48,0 % | 63,4 % | 342 |
| 21 | SantoveniaVA0117 · Teòric 43,4 % | 47,4 % | 43,4 % | 152 |
| 22 | VadillosVA0075 · Teòric 70,8 % | 46,3 % | 70,8 % | 175 |
| 23 | DelibesVA0126 · Teòric 54,3 % | 46,2 % | 54,3 % | 156 |
| 24 | JovenVA0094 · Teòric 57,0 % | 45,8 % | 57,0 % | 1.092 |
| 25 | JavierVA0038 · Teòric 46,1 % | 44,8 % | 46,1 % | 143 |
| 26 | MileniumVA0137 · Teòric 58,1 % | 44,3 % | 58,1 % | 106 |
| 27 | Autoescuela CastilviejoVA0153 · Teòric 42,1 % | 43,9 % | 42,1 % | 148 |
| 28 | Km 23VA0142 · Teòric 63,0 % | 43,4 % | 63,0 % | 106 |
| 29 | Cum LaudeVA0148 · Teòric 59,4 % | 43,1 % | 59,4 % | 912 |
| 30 | San PabloVA0143 · Teòric 42,0 % | 42,5 % | 42,0 % | 412 |
| 31 | CalvoVA0049 · Teòric 46,9 % | 42,4 % | 46,9 % | 434 |
| 32 | Km 0VA0123 · Teòric 36,3 % | 40,8 % | 36,3 % | 495 |
| 33 | PonienteVA0127 · Teòric 53,8 % | 40,6 % | 53,8 % | 143 |
| 34 | RutaVA0151 · Teòric 51,2 % | 40,4 % | 51,2 % | 94 |
| 35 | CanteracVA0084 · Teòric 71,4 % | 40,0 % | 71,4 % | 20 |
| 36 | Hoy Voy ValladolidVA0146 · Teòric 54,5 % | 39,6 % | 54,5 % | 835 |
| 37 | CircularVA0113 · Teòric 41,7 % | 39,0 % | 41,7 % | 223 |
| 38 | Novel la AntiguaVA0052 · Teòric 41,5 % | 38,2 % | 41,5 % | 283 |
| 39 | HuelgasVA0145 · Teòric 52,6 % | 36,3 % | 52,6 % | 215 |
| 40 | VolanteVA0016 · Teòric 66,7 % | 27,3 % | 66,7 % | 22 |
| — | MolpeceresVA0046 · Teòric 42,9 % | 100,0 % | 42,9 % | 7 |
| — | ArroyoVA0032 · Teòric 33,3 % | 87,5 % | 33,3 % | 8 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Valladolid
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Valladolid ( Municipio Sin Especificar)10.28246,8 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.