Valladolid: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Valladolid probintzian, 42 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 46,8 gainditu zuten, eta teorikoan % 53,5: Espainiako praktikoko batez bestekoaren parean (% 47,2).
42
autoeskola azterketekin
10.282
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | RamiroVA0054 · Teorikoa % 49,6 | % 69,9 | % 49,6 | 73 |
| 2 | Autoescuela MoisesVA0132 · Teorikoa % 49,6 | % 68,6 | % 49,6 | 86 |
| 3 | LVA0103 · Teorikoa % 51,6 | % 66,7 | % 51,6 | 168 |
| 4 | SumaVA0144 · Teorikoa % 79,2 | % 64,3 | % 79,2 | 185 |
| 5 | ToñoVA0099 · Teorikoa % 49,5 | % 61,0 | % 49,5 | 100 |
| 6 | AirbagVA0150 · Teorikoa % 83,8 | % 58,3 | % 83,8 | 127 |
| 7 | FormulaVA0119 · Teorikoa % 73,7 | % 57,9 | % 73,7 | 349 |
| 8 | MedinaVA0138 · Teorikoa % 59,1 | % 57,6 | % 59,1 | 158 |
| 9 | Santa CruzVA0139 · Teorikoa % 59,5 | % 52,8 | % 59,5 | 193 |
| 10 | ZorrillaVA0017 · Teorikoa % 66,4 | % 50,8 | % 66,4 | 419 |
| 11 | EstrellaVA0147 · Teorikoa % 66,4 | % 50,3 | % 66,4 | 195 |
| 12 | SportVA0069 · Teorikoa % 46,3 | % 50,0 | % 46,3 | 142 |
| 13 | Valle EsguevaVA0115 · Teorikoa % 48,1 | % 50,0 | % 48,1 | 80 |
| 14 | Leon FelipeVA0080 · Teorikoa % 48,4 | % 50,0 | % 48,4 | 70 |
| 15 | Jose MariaVA0098 · Teorikoa % 36,8 | % 50,0 | % 36,8 | 48 |
| 16 | TrafficVA0079 · Teorikoa % 48,1 | % 49,1 | % 48,1 | 291 |
| 17 | ManriqueVA0149 · Teorikoa % 64,7 | % 48,5 | % 64,7 | 130 |
| 18 | San BenitoVA0019 · Teorikoa % 52,8 | % 48,2 | % 52,8 | 249 |
| 19 | Master VialVA0114 · Teorikoa % 49,6 | % 48,1 | % 49,6 | 536 |
| 20 | La VegaVA0122 · Teorikoa % 63,4 | % 48,0 | % 63,4 | 342 |
| 21 | SantoveniaVA0117 · Teorikoa % 43,4 | % 47,4 | % 43,4 | 152 |
| 22 | VadillosVA0075 · Teorikoa % 70,8 | % 46,3 | % 70,8 | 175 |
| 23 | DelibesVA0126 · Teorikoa % 54,3 | % 46,2 | % 54,3 | 156 |
| 24 | JovenVA0094 · Teorikoa % 57,0 | % 45,8 | % 57,0 | 1.092 |
| 25 | JavierVA0038 · Teorikoa % 46,1 | % 44,8 | % 46,1 | 143 |
| 26 | MileniumVA0137 · Teorikoa % 58,1 | % 44,3 | % 58,1 | 106 |
| 27 | Autoescuela CastilviejoVA0153 · Teorikoa % 42,1 | % 43,9 | % 42,1 | 148 |
| 28 | Km 23VA0142 · Teorikoa % 63,0 | % 43,4 | % 63,0 | 106 |
| 29 | Cum LaudeVA0148 · Teorikoa % 59,4 | % 43,1 | % 59,4 | 912 |
| 30 | San PabloVA0143 · Teorikoa % 42,0 | % 42,5 | % 42,0 | 412 |
| 31 | CalvoVA0049 · Teorikoa % 46,9 | % 42,4 | % 46,9 | 434 |
| 32 | Km 0VA0123 · Teorikoa % 36,3 | % 40,8 | % 36,3 | 495 |
| 33 | PonienteVA0127 · Teorikoa % 53,8 | % 40,6 | % 53,8 | 143 |
| 34 | RutaVA0151 · Teorikoa % 51,2 | % 40,4 | % 51,2 | 94 |
| 35 | CanteracVA0084 · Teorikoa % 71,4 | % 40,0 | % 71,4 | 20 |
| 36 | Hoy Voy ValladolidVA0146 · Teorikoa % 54,5 | % 39,6 | % 54,5 | 835 |
| 37 | CircularVA0113 · Teorikoa % 41,7 | % 39,0 | % 41,7 | 223 |
| 38 | Novel la AntiguaVA0052 · Teorikoa % 41,5 | % 38,2 | % 41,5 | 283 |
| 39 | HuelgasVA0145 · Teorikoa % 52,6 | % 36,3 | % 52,6 | 215 |
| 40 | VolanteVA0016 · Teorikoa % 66,7 | % 27,3 | % 66,7 | 22 |
| — | MolpeceresVA0046 · Teorikoa % 42,9 | % 100,0 | % 42,9 | 7 |
| — | ArroyoVA0032 · Teorikoa % 33,3 | % 87,5 | % 33,3 | 8 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Valladolid probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Valladolid ( Municipio Sin Especificar)10.282% 46,8
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.