Girona: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Girona probintzian, 71 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 45,8 gainditu zuten, eta teorikoan % 49,3: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
71
autoeskola azterketekin
16.954
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescola Les PlanesGE0254 · Teorikoa % 47,1 | % 64,1 | % 47,1 | 64 |
| 2 | Go Car AutoescolaGE0239 · Teorikoa % 36,1 | % 60,8 | % 36,1 | 143 |
| 3 | PirineuGE0243 · Teorikoa % 37,9 | % 60,0 | % 37,9 | 245 |
| 4 | Autoescola VladGE0251 · Teorikoa % 46,8 | % 59,3 | % 46,8 | 86 |
| 5 | FacilGE0237 · Teorikoa % 57,1 | % 57,0 | % 57,1 | 128 |
| 6 | Apsa del GironesGE0141 · Teorikoa % 55,4 | % 55,8 | % 55,4 | 346 |
| 7 | Olot PortasGE0007 · Teorikoa % 46,4 | % 55,2 | % 46,4 | 181 |
| 8 | CassaGE0125 · Teorikoa % 74,7 | % 55,0 | % 74,7 | 129 |
| 9 | TaboadaGE0093 · Teorikoa % 37,8 | % 54,8 | % 37,8 | 210 |
| 10 | ParesGE0079 · Teorikoa % 50,0 | % 54,0 | % 50,0 | 300 |
| 11 | La CingleraGE0263 · Teorikoa % 54,0 | % 53,9 | % 54,0 | 89 |
| 12 | LlagosteraGE0076 · Teorikoa % 39,8 | % 53,0 | % 39,8 | 164 |
| 13 | TecnicaGE0095 · Teorikoa % 48,1 | % 52,6 | % 48,1 | 114 |
| 14 | Soc MesGE0265 · Teorikoa % 25,0 | % 52,4 | % 25,0 | 21 |
| 15 | TramuntanaGE0160 · Teorikoa % 57,2 | % 51,7 | % 57,2 | 538 |
| 16 | Europalloret S CGE0197 · Teorikoa % 41,8 | % 51,6 | % 41,8 | 256 |
| 17 | Autoescola ArdenyaGE0259 · Teorikoa — | % 51,4 | — | 74 |
| 18 | Sant Pau Auto EscolaGE0164 · Teorikoa % 52,5 | % 51,2 | % 52,5 | 41 |
| 19 | GarrotxaGE0241 · Teorikoa % 42,9 | % 49,5 | % 42,9 | 479 |
| 20 | 2000GE0120 · Teorikoa % 44,1 | % 49,5 | % 44,1 | 95 |
| 21 | Font TorrentGE0214 · Teorikoa % 49,2 | % 49,4 | % 49,2 | 557 |
| 22 | Apsa ColomencaGE0155 · Teorikoa % 50,2 | % 49,0 | % 50,2 | 196 |
| 23 | CapformacioGE0236 · Teorikoa % 44,8 | % 48,8 | % 44,8 | 959 |
| 24 | TossaGE0211 · Teorikoa % 37,3 | % 48,6 | % 37,3 | 105 |
| 25 | PalamosGE0027 · Teorikoa % 62,0 | % 48,4 | % 62,0 | 95 |
| 26 | Marina TorroellaGE0206 · Teorikoa % 59,4 | % 48,3 | % 59,4 | 180 |
| 27 | Autoescuela C 35GE0233 · Teorikoa % 51,3 | % 48,3 | % 51,3 | 120 |
| 28 | MileniumGE0210 · Teorikoa % 38,7 | % 48,2 | % 38,7 | 85 |
| 29 | L EstelGE0107 · Teorikoa % 50,5 | % 48,0 | % 50,5 | 858 |
| 30 | OscarGE0215 · Teorikoa % 55,5 | % 47,9 | % 55,5 | 328 |
| 31 | Autoescola AutovilaGE0262 · Teorikoa % 76,4 | % 47,9 | % 76,4 | 117 |
| 32 | Autoescola BuenaGE0264 · Teorikoa % 72,1 | % 47,6 | % 72,1 | 105 |
| 33 | Auotescola ProvincialGE0256 · Teorikoa % 61,6 | % 47,4 | % 61,6 | 173 |
| 34 | Autoescoles FikGE0133 · Teorikoa % 49,1 | % 47,3 | % 49,1 | 672 |
| 35 | BlanesGE0116 · Teorikoa % 50,2 | % 47,0 | % 50,2 | 402 |
| 36 | FreserGE0249 · Teorikoa % 74,7 | % 46,9 | % 74,7 | 294 |
| 37 | Autoescola la Draga RaccGE0252 · Teorikoa % 63,1 | % 46,6 | % 63,1 | 485 |
| 38 | DaroGE0169 · Teorikoa % 58,2 | % 46,5 | % 58,2 | 101 |
| 39 | LladoGE0150 · Teorikoa % 47,5 | % 46,3 | % 47,5 | 242 |
| 40 | For Via Formacio ViariaGE0103 · Teorikoa % 57,0 | % 45,8 | % 57,0 | 240 |
| 41 | CeliaGE0255 · Teorikoa % 52,2 | % 45,6 | % 52,2 | 114 |
| 42 | LlancaGE0192 · Teorikoa % 60,9 | % 45,3 | % 60,9 | 53 |
| 43 | StopGE0175 · Teorikoa % 54,6 | % 44,6 | % 54,6 | 112 |
| 44 | SacrestGE0082 · Teorikoa % 33,4 | % 44,5 | % 33,4 | 283 |
| 45 | F P C Form Profesional ConductoresGE0005 · Teorikoa % 65,2 | % 44,3 | % 65,2 | 1.977 |
| 46 | Autoescola LiaGE0228 · Teorikoa % 44,8 | % 44,0 | % 44,8 | 100 |
| 47 | Comarcal EmpordanesaGE0244 · Teorikoa % 41,8 | % 43,9 | % 41,8 | 66 |
| 48 | Top DriveGE0258 · Teorikoa % 52,2 | % 43,8 | % 52,2 | 96 |
| 49 | FarnersGE0193 · Teorikoa % 42,5 | % 43,6 | % 42,5 | 280 |
| 50 | Autoescola RaulGE0229 · Teorikoa % 41,9 | % 43,6 | % 41,9 | 236 |
| 51 | EmpordaGE0166 · Teorikoa % 58,4 | % 43,5 | % 58,4 | 138 |
| 52 | GuixolsGE0142 · Teorikoa % 46,3 | % 43,5 | % 46,3 | 69 |
| 53 | MontGE0217 · Teorikoa % 45,1 | % 43,2 | % 45,1 | 148 |
| 54 | CataluñaGE0123 · Teorikoa % 57,1 | % 42,9 | % 57,1 | 105 |
| 55 | Autoescola Les GavarresGE0257 · Teorikoa % 52,3 | % 41,6 | % 52,3 | 101 |
| 56 | Autoescola K MonGE0235 · Teorikoa % 37,7 | % 41,5 | % 37,7 | 193 |
| 57 | MacanetGE0242 · Teorikoa % 39,5 | % 41,5 | % 39,5 | 94 |
| 58 | Vial 2GE0199 · Teorikoa % 51,6 | % 40,9 | % 51,6 | 232 |
| 59 | Hoy Voy GironaGE0245 · Teorikoa % 48,4 | % 40,1 | % 48,4 | 1.325 |
| 60 | Autoescola AralGE0232 · Teorikoa % 35,5 | % 40,0 | % 35,5 | 210 |
| 61 | MalavellaGE0247 · Teorikoa % 43,9 | % 39,8 | % 43,9 | 211 |
| 62 | MediterraniaGE0140 · Teorikoa % 42,5 | % 39,3 | % 42,5 | 242 |
| 63 | San CristobalGE0087 · Teorikoa % 47,0 | % 39,1 | % 47,0 | 322 |
| 64 | Hoy Voy OlotGE0261 · Teorikoa % 43,7 | % 38,4 | % 43,7 | 258 |
| 65 | Sant FeliuGE0248 · Teorikoa % 51,5 | % 38,2 | % 51,5 | 55 |
| 66 | Autoescola BertaGE0221 · Teorikoa % 45,7 | % 33,9 | % 45,7 | 192 |
| 67 | Santa CristinaGE0218 · Teorikoa % 50,0 | % 32,4 | % 50,0 | 105 |
| 68 | LloretGE0127 · Teorikoa % 77,8 | % 32,0 | % 77,8 | 75 |
| 69 | La SelvaGE0213 · Teorikoa % 43,5 | % 26,3 | % 43,5 | 213 |
| — | RosanasGE0146 · Teorikoa — | % 71,4 | — | 14 |
| — | MaiteGE0223 · Teorikoa — | % 57,1 | — | 7 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Girona probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Girona14.812% 45,2
- Olot1.573% 49,7
- Ripoll544% 52,2
- Girona ( Municipio Sin Especificar)25% 32,0
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.