Navarra: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Navarra probintzian, 58 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 50,2 gainditu zuten, eta teorikoan % 46,5: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
58
autoeskola azterketekin
11.021
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Moto ExpressNA0183 · Teorikoa % 100,0 | % 80,8 | % 100,0 | 26 |
| 2 | FoncillasNA0164 · Teorikoa % 55,0 | % 67,6 | % 55,0 | 170 |
| 3 | MartinezNA0105 · Teorikoa % 43,0 | % 63,6 | % 43,0 | 66 |
| 4 | San FerminNA0145 · Teorikoa % 61,5 | % 62,3 | % 61,5 | 146 |
| 5 | SemperNA0113 · Teorikoa % 71,9 | % 60,5 | % 71,9 | 81 |
| 6 | IturramaNA0132 · Teorikoa % 55,9 | % 59,7 | % 55,9 | 62 |
| 7 | PeraltaNA0146 · Teorikoa % 36,8 | % 57,4 | % 36,8 | 129 |
| 8 | La AutoescuelaNA0131 · Teorikoa % 29,5 | % 57,1 | % 29,5 | 140 |
| 9 | DoneztebeNA0098 · Teorikoa — | % 57,1 | — | 63 |
| 10 | MatiasNA0175 · Teorikoa % 48,0 | % 56,4 | % 48,0 | 282 |
| 11 | AliciaNA0141 · Teorikoa % 41,6 | % 56,4 | % 41,6 | 133 |
| 12 | Castillo de OliteNA0179 · Teorikoa % 38,3 | % 56,3 | % 38,3 | 71 |
| 13 | ArizcurenNA0008 · Teorikoa % 48,3 | % 55,8 | % 48,3 | 276 |
| 14 | Marrodan Ontoria SLNA0102 · Teorikoa % 51,5 | % 55,8 | % 51,5 | 95 |
| 15 | Plaza TafallaNA0173 · Teorikoa % 43,1 | % 55,6 | % 43,1 | 72 |
| 16 | San MiguelNA0166 · Teorikoa % 45,2 | % 55,3 | % 45,2 | 313 |
| 17 | SotoNA0157 · Teorikoa % 42,6 | % 55,1 | % 42,6 | 254 |
| 18 | ZitadelaNA0185 · Teorikoa % 66,7 | % 54,7 | % 66,7 | 86 |
| 19 | ExpressNA0135 · Teorikoa % 51,8 | % 54,5 | % 51,8 | 616 |
| 20 | Next DriverNA0184 · Teorikoa % 61,8 | % 54,4 | % 61,8 | 68 |
| 21 | EgaNA0128 · Teorikoa % 50,9 | % 54,0 | % 50,9 | 124 |
| 22 | OrvinaNA0085 · Teorikoa % 42,0 | % 53,7 | % 42,0 | 67 |
| 23 | La RotxaNA0103 · Teorikoa % 64,2 | % 53,2 | % 64,2 | 111 |
| 24 | SanduaNA0127 · Teorikoa % 44,6 | % 51,8 | % 44,6 | 170 |
| 25 | LagoNA0074 · Teorikoa % 50,5 | % 51,7 | % 50,5 | 209 |
| 26 | AuterNA0022 · Teorikoa % 42,0 | % 51,3 | % 42,0 | 351 |
| 27 | ZunzarrenNA0001 · Teorikoa % 45,9 | % 51,2 | % 45,9 | 1.323 |
| 28 | IberiaNA0130 · Teorikoa % 43,6 | % 51,1 | % 43,6 | 92 |
| 29 | BarañainNA0159 · Teorikoa % 44,4 | % 50,8 | % 44,4 | 378 |
| 30 | ZizurNA0133 · Teorikoa % 64,4 | % 50,6 | % 64,4 | 89 |
| 31 | IndurainNA0119 · Teorikoa % 50,9 | % 49,4 | % 50,9 | 770 |
| 32 | CirauquiNA0032 · Teorikoa % 53,5 | % 49,2 | % 53,5 | 317 |
| 33 | AralarNA0170 · Teorikoa % 51,7 | % 48,8 | % 51,7 | 84 |
| 34 | Noain SarrigurenNA0163 · Teorikoa % 42,0 | % 48,4 | % 42,0 | 159 |
| 35 | LobiNA0158 · Teorikoa % 48,8 | % 48,3 | % 48,8 | 201 |
| 36 | Ali AutoescuelaNA0181 · Teorikoa % 31,9 | % 47,9 | % 31,9 | 242 |
| 37 | Autoescuela TudelaNA0174 · Teorikoa % 40,5 | % 47,8 | % 40,5 | 226 |
| 38 | Martinez AlvarezNA0106 · Teorikoa % 30,0 | % 47,8 | % 30,0 | 69 |
| 39 | Lesaka BeraNA0077 · Teorikoa % 50,6 | % 47,7 | % 50,6 | 86 |
| 40 | MotolobiNA0176 · Teorikoa % 37,9 | % 47,6 | % 37,9 | 229 |
| 41 | Turbo AutoescuelaNA0160 · Teorikoa % 49,2 | % 47,1 | % 49,2 | 346 |
| 42 | GidariNA0178 · Teorikoa % 39,1 | % 47,1 | % 39,1 | 157 |
| 43 | UniversidadNA0182 · Teorikoa % 65,3 | % 46,8 | % 65,3 | 94 |
| 44 | El Velocimetro ComNA0138 · Teorikoa % 45,4 | % 46,2 | % 45,4 | 329 |
| 45 | VillafrancaNA0169 · Teorikoa % 52,1 | % 45,8 | % 52,1 | 166 |
| 46 | Hoy Voy PamplonaNA0180 · Teorikoa % 50,0 | % 44,2 | % 50,0 | 577 |
| 47 | ZornozaNA0162 · Teorikoa % 33,3 | % 43,9 | % 33,3 | 57 |
| 48 | Zona MediaNA0161 · Teorikoa % 48,4 | % 43,8 | % 48,4 | 144 |
| 49 | IntensivoNA0120 · Teorikoa % 46,6 | % 43,7 | % 46,6 | 702 |
| 50 | Seccion Via Rapida NavarraNA0134 · Teorikoa % 50,2 | % 43,2 | % 50,2 | 730 |
| 51 | MendaviaNA0167 · Teorikoa % 62,4 | % 39,8 | % 62,4 | 88 |
| 52 | San CristobalNA0129 · Teorikoa % 58,0 | % 39,7 | % 58,0 | 116 |
| 53 | OsesNA0109 · Teorikoa % 56,5 | % 39,6 | % 56,5 | 101 |
| 54 | San JuanNA0143 · Teorikoa % 35,4 | % 36,6 | % 35,4 | 93 |
| — | Iruña PamplonaNA0111 · Teorikoa % 44,4 | % 50,0 | % 44,4 | 10 |
| — | Autoescuela Profesional de NavarraNA0155 · Teorikoa % 100,0 | % 68,8 | % 100,0 | 16 |
| — | Foncillas Truck BusNA0186 · Teorikoa % 0,0 | % 100,0 | % 0,0 | 3 |
| — | AurreraNA0140 · Teorikoa — | % 33,3 | — | 3 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Navarra probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Pamplona/Iruña8.853% 49,9
- Tudela2.150% 51,6
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.