Asturias: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Asturias probintzian, 64 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 51,2 gainditu zuten, eta teorikoan % 51,8: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
64
autoeskola azterketekin
16.118
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sariego SLO 0266 · Teorikoa % 47,8 | % 88,1 | % 47,8 | 101 |
| 2 | SellaO 0078 · Teorikoa % 62,7 | % 74,1 | % 62,7 | 85 |
| 3 | MaybeO 0300 · Teorikoa % 66,4 | % 72,2 | % 66,4 | 158 |
| 4 | Occidente S AO 0035 · Teorikoa % 53,9 | % 69,6 | % 53,9 | 138 |
| 5 | NarceaO 0262 · Teorikoa % 46,2 | % 69,6 | % 46,2 | 23 |
| 6 | DaniO 0362 · Teorikoa % 64,0 | % 68,2 | % 64,0 | 88 |
| 7 | BajamarO 0358 · Teorikoa % 44,4 | % 65,7 | % 44,4 | 207 |
| 8 | El CarminO 0279 · Teorikoa % 38,7 | % 64,9 | % 38,7 | 225 |
| 9 | Autoescuela RojiblancaO 0378 · Teorikoa % 68,9 | % 64,9 | % 68,9 | 134 |
| 10 | Santo AngelO 0360 · Teorikoa % 62,5 | % 64,0 | % 62,5 | 25 |
| 11 | PrincipadoO 0260 · Teorikoa % 38,1 | % 62,5 | % 38,1 | 32 |
| 12 | PrudencarO 0383 · Teorikoa % 61,9 | % 62,1 | % 61,9 | 116 |
| 13 | Aldaba Formacion VialO 0389 · Teorikoa % 52,5 | % 60,4 | % 52,5 | 298 |
| 14 | NalonO 0399 · Teorikoa % 60,0 | % 58,9 | % 60,0 | 282 |
| 15 | E C Chus PiedraO 0374 · Teorikoa % 53,6 | % 58,9 | % 53,6 | 270 |
| 16 | Low CostO 0346 · Teorikoa % 48,7 | % 58,8 | % 48,7 | 34 |
| 17 | Veli SLO 0249 · Teorikoa % 59,1 | % 57,8 | % 59,1 | 249 |
| 18 | IberiaO 0146 · Teorikoa % 49,5 | % 56,2 | % 49,5 | 425 |
| 19 | Oviedo Formacion SLO 0310 · Teorikoa % 49,2 | % 55,9 | % 49,2 | 379 |
| 20 | A LuisaO 0387 · Teorikoa % 45,5 | % 55,8 | % 45,5 | 240 |
| 21 | La Flor de Grado SllO 0333 · Teorikoa % 43,0 | % 55,6 | % 43,0 | 99 |
| 22 | ArgañosaO 0315 · Teorikoa % 49,0 | % 55,4 | % 49,0 | 363 |
| 23 | Autoescuela DriverO 0381 · Teorikoa % 43,5 | % 55,3 | % 43,5 | 284 |
| 24 | Rey PelayoO 0212 · Teorikoa % 48,7 | % 55,3 | % 48,7 | 85 |
| 25 | ExitO 0356 · Teorikoa % 56,2 | % 55,2 | % 56,2 | 755 |
| 26 | OrienteO 0334 · Teorikoa % 60,3 | % 54,9 | % 60,3 | 153 |
| 27 | ZenO 0372 · Teorikoa % 55,6 | % 54,7 | % 55,6 | 95 |
| 28 | Las MeanasO 0256 · Teorikoa % 61,6 | % 54,4 | % 61,6 | 261 |
| 29 | VersallesO 0392 · Teorikoa % 55,0 | % 53,9 | % 55,0 | 152 |
| 30 | MartaO 0386 · Teorikoa % 59,6 | % 53,7 | % 59,6 | 203 |
| 31 | Autoescuelas RiesgoO 0406 · Teorikoa % 53,4 | % 53,6 | % 53,4 | 955 |
| 32 | MieresO 0325 · Teorikoa % 50,2 | % 52,8 | % 50,2 | 1.387 |
| 33 | PalomeroO 0276 · Teorikoa % 57,4 | % 52,4 | % 57,4 | 565 |
| 34 | Autoescuela Monster DriveO 0395 · Teorikoa % 73,9 | % 52,4 | % 73,9 | 208 |
| 35 | Long RoadO 0384 · Teorikoa % 62,1 | % 51,8 | % 62,1 | 110 |
| 36 | MiamiO 0079 · Teorikoa % 72,2 | % 51,4 | % 72,2 | 179 |
| 37 | Academia Civil San CristobalO 0377 · Teorikoa % 49,5 | % 50,9 | % 49,5 | 267 |
| 38 | San LorenzoO 0348 · Teorikoa % 48,8 | % 50,9 | % 48,8 | 216 |
| 39 | RondaO 0351 · Teorikoa % 46,6 | % 50,5 | % 46,6 | 182 |
| 40 | TorresO 0277 · Teorikoa % 82,4 | % 49,4 | % 82,4 | 81 |
| 41 | EstadiumO 0335 · Teorikoa % 68,2 | % 49,4 | % 68,2 | 77 |
| 42 | Costa VerdeO 0373 · Teorikoa % 62,8 | % 49,2 | % 62,8 | 664 |
| 43 | Autoescuela AlonsoO 0371 · Teorikoa % 71,1 | % 47,8 | % 71,1 | 157 |
| 44 | KmzeroO 0363 · Teorikoa % 45,2 | % 47,2 | % 45,2 | 354 |
| 45 | Autoescuela LenaO 0391 · Teorikoa % 45,4 | % 47,0 | % 45,4 | 185 |
| 46 | San IgnacioO 0400 · Teorikoa % 49,6 | % 46,4 | % 49,6 | 112 |
| 47 | ClaxonO 0369 · Teorikoa % 51,4 | % 45,1 | % 51,4 | 233 |
| 48 | Cuatro CaminosO 0320 · Teorikoa % 54,6 | % 45,0 | % 54,6 | 966 |
| 49 | El LlanoO 0401 · Teorikoa % 72,0 | % 44,8 | % 72,0 | 174 |
| 50 | FoncaladaO 0343 · Teorikoa % 53,5 | % 44,8 | % 53,5 | 154 |
| 51 | PumarinO 0405 · Teorikoa % 47,7 | % 44,6 | % 47,7 | 460 |
| 52 | Tomas SLO 0229 · Teorikoa % 47,6 | % 43,9 | % 47,6 | 460 |
| 53 | CarbayonO 0301 · Teorikoa % 53,0 | % 43,8 | % 53,0 | 571 |
| 54 | Tenderina SLO 0268 · Teorikoa % 47,9 | % 42,3 | % 47,9 | 482 |
| 55 | AllendeO 0326 · Teorikoa % 54,3 | % 41,7 | % 54,3 | 60 |
| 56 | LavianaO 0196 · Teorikoa % 46,6 | % 41,2 | % 46,6 | 272 |
| 57 | ZabaloO 0240 · Teorikoa % 42,1 | % 40,9 | % 42,1 | 541 |
| 58 | BlancoO 0341 · Teorikoa % 44,6 | % 40,5 | % 44,6 | 153 |
| 59 | A RoblesO 0332 · Teorikoa % 68,9 | % 40,3 | % 68,9 | 149 |
| 60 | C F A AvilesO 0167 · Teorikoa % 48,9 | % 40,0 | % 48,9 | 135 |
| 61 | Autoescuela StopO 0302 · Teorikoa % 54,1 | % 39,7 | % 54,1 | 116 |
| 62 | AmadoO 0292 · Teorikoa % 46,8 | % 37,5 | % 46,8 | 80 |
| 63 | AntuñaO 0331 · Teorikoa % 31,6 | % 34,2 | % 31,6 | 38 |
| — | AsturO 0097 · Teorikoa % 37,5 | — | % 37,5 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Asturias probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Oviedo10.198% 52,6
- Gijón5.251% 46,8
- Valdés657% 66,7
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.