Santa Cruz de Tenerife: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Santa Cruz de Tenerife probintzian, 92 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 47,6 gainditu zuten, eta teorikoan % 41,1: Espainiako praktikoko batez bestekoaren parean (% 47,2).
92
autoeskola azterketekin
20.331
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | HerrerosTF0310 · Teorikoa % 38,7 | % 90,5 | % 38,7 | 21 |
| 2 | HerrerosTF0371 · Teorikoa % 34,8 | % 70,0 | % 34,8 | 230 |
| 3 | RealejosTF0248 · Teorikoa % 32,5 | % 67,7 | % 32,5 | 127 |
| 4 | MabelTF0309 · Teorikoa % 30,7 | % 67,5 | % 30,7 | 302 |
| 5 | CasanovaTF0003 · Teorikoa % 39,2 | % 66,7 | % 39,2 | 96 |
| 6 | AvenidaTF0139 · Teorikoa % 39,7 | % 64,8 | % 39,7 | 179 |
| 7 | Autoescuela DiegoTF0349 · Teorikoa % 51,1 | % 64,2 | % 51,1 | 397 |
| 8 | Ambar VialTF0307 · Teorikoa % 38,5 | % 61,5 | % 38,5 | 104 |
| 9 | Autoescuela FranTF0344 · Teorikoa % 55,6 | % 61,4 | % 55,6 | 189 |
| 10 | Autoescuela MariaTF0311 · Teorikoa % 44,3 | % 61,1 | % 44,3 | 275 |
| 11 | Autoescuela FotingoTF0323 · Teorikoa % 33,0 | % 60,3 | % 33,0 | 58 |
| 12 | Ae DulceTF0330 · Teorikoa % 50,0 | % 60,2 | % 50,0 | 88 |
| 13 | Autoescuela SurTF0228 · Teorikoa % 40,1 | % 58,9 | % 40,1 | 491 |
| 14 | Autoescuela EnrikeTF0327 · Teorikoa % 34,8 | % 58,7 | % 34,8 | 225 |
| 15 | La VictoriaTF0219 · Teorikoa % 36,9 | % 57,9 | % 36,9 | 473 |
| 16 | Autoescuela IzañaTF0372 · Teorikoa % 44,9 | % 57,8 | % 44,9 | 185 |
| 17 | Autoescuela RuizTF0313 · Teorikoa % 39,2 | % 57,1 | % 39,2 | 70 |
| 18 | Autoescuela ChinyeroTF0308 · Teorikoa % 37,3 | % 56,8 | % 37,3 | 222 |
| 19 | 8 IslasTF0374 · Teorikoa % 46,5 | % 56,6 | % 46,5 | 76 |
| 20 | EleTF0288 · Teorikoa % 33,2 | % 55,9 | % 33,2 | 118 |
| 21 | Autoescuela 22TF0326 · Teorikoa % 44,9 | % 55,6 | % 44,9 | 54 |
| 22 | Autoescuela RallyTF0306 · Teorikoa % 47,4 | % 54,7 | % 47,4 | 190 |
| 23 | LagunaTF0175 · Teorikoa % 41,8 | % 53,1 | % 41,8 | 294 |
| 24 | Autoescuela TajinasteTF0320 · Teorikoa % 56,2 | % 52,8 | % 56,2 | 254 |
| 25 | CapytalTF0368 · Teorikoa % 57,5 | % 52,7 | % 57,5 | 91 |
| 26 | Mas MotoTF0364 · Teorikoa % 36,8 | % 52,4 | % 36,8 | 254 |
| 27 | La GallegaTF0274 · Teorikoa % 47,7 | % 52,1 | % 47,7 | 169 |
| 28 | VeloxTF0002 · Teorikoa % 39,5 | % 52,0 | % 39,5 | 953 |
| 29 | Autoescuela FuentefriaTF0067 · Teorikoa % 48,8 | % 51,7 | % 48,8 | 149 |
| 30 | La IslaTF0286 · Teorikoa % 32,7 | % 51,7 | % 32,7 | 60 |
| 31 | San CristobalTF0331 · Teorikoa % 31,5 | % 51,5 | % 31,5 | 165 |
| 32 | GuancheTF0370 · Teorikoa % 42,1 | % 51,3 | % 42,1 | 119 |
| 33 | AtogoTF0120 · Teorikoa % 36,8 | % 50,8 | % 36,8 | 250 |
| 34 | Virgen del CarmenTF0339 · Teorikoa % 40,6 | % 50,0 | % 40,6 | 106 |
| 35 | VeraTF0291 · Teorikoa % 54,4 | % 50,0 | % 54,4 | 102 |
| 36 | Quality DriversTF0361 · Teorikoa % 71,9 | % 49,9 | % 71,9 | 525 |
| 37 | GarajonayTF0373 · Teorikoa % 33,5 | % 49,6 | % 33,5 | 121 |
| 38 | GarajonayTF0356 · Teorikoa % 43,6 | % 49,4 | % 43,6 | 83 |
| 39 | OliverTF0279 · Teorikoa % 36,8 | % 48,6 | % 36,8 | 185 |
| 40 | Candelaria S lTF0110 · Teorikoa % 43,8 | % 48,5 | % 43,8 | 169 |
| 41 | Volcan SLTF0251 · Teorikoa % 37,0 | % 48,5 | % 37,0 | 103 |
| 42 | DragoTF0244 · Teorikoa % 37,8 | % 48,4 | % 37,8 | 161 |
| 43 | Autoescuela IzañaTF0345 · Teorikoa % 50,9 | % 48,3 | % 50,9 | 58 |
| 44 | GuiaTF0278 · Teorikoa % 37,3 | % 47,8 | % 37,3 | 203 |
| 45 | DakarTF0235 · Teorikoa % 35,5 | % 47,8 | % 35,5 | 159 |
| 46 | BoxesTF0241 · Teorikoa % 42,4 | % 47,5 | % 42,4 | 777 |
| 47 | NovelTF0272 · Teorikoa % 28,4 | % 47,1 | % 28,4 | 263 |
| 48 | IsluTF0174 · Teorikoa % 37,4 | % 46,6 | % 37,4 | 131 |
| 49 | ColonTF0181 · Teorikoa % 61,9 | % 46,2 | % 61,9 | 171 |
| 50 | Nueva YrysTF0314 · Teorikoa % 46,7 | % 46,0 | % 46,7 | 200 |
| 51 | Los CristianosTF0324 · Teorikoa % 38,2 | % 45,9 | % 38,2 | 218 |
| 52 | TraficoTF0348 · Teorikoa % 45,4 | % 45,6 | % 45,4 | 259 |
| 53 | CatedralTF0146 · Teorikoa % 47,8 | % 45,6 | % 47,8 | 158 |
| 54 | NivariaTF0338 · Teorikoa % 42,9 | % 45,5 | % 42,9 | 200 |
| 55 | Autoescuela Elite CanariasTF0303 · Teorikoa % 41,9 | % 44,4 | % 41,9 | 2.285 |
| 56 | ProdriverTF0347 · Teorikoa % 45,9 | % 43,9 | % 45,9 | 253 |
| 57 | Autoescuela la NiñaTF0357 · Teorikoa % 38,1 | % 43,2 | % 38,1 | 44 |
| 58 | MaximaTF0336 · Teorikoa % 41,6 | % 43,0 | % 41,6 | 242 |
| 59 | AmericaTF0375 · Teorikoa % 38,0 | % 42,4 | % 38,0 | 92 |
| 60 | La CuestaTF0054 · Teorikoa % 39,4 | % 42,0 | % 39,4 | 331 |
| 61 | AñazaTF0203 · Teorikoa % 36,2 | % 42,0 | % 36,2 | 69 |
| 62 | AvantiTF0318 · Teorikoa % 43,6 | % 41,9 | % 43,6 | 117 |
| 63 | AbonaTF0249 · Teorikoa % 46,6 | % 41,8 | % 46,6 | 1.117 |
| 64 | AlcalaTF0169 · Teorikoa % 33,7 | % 41,4 | % 33,7 | 222 |
| 65 | Adosruedas TenerifeTF0365 · Teorikoa % 41,2 | % 41,3 | % 41,2 | 75 |
| 66 | WeylerTF0321 · Teorikoa % 41,8 | % 40,9 | % 41,8 | 1.041 |
| 67 | RacingTF0246 · Teorikoa % 39,8 | % 40,7 | % 39,8 | 241 |
| 68 | GomeraTF0369 · Teorikoa % 42,2 | % 40,7 | % 42,2 | 27 |
| 69 | Autoescuela SantiagoTF0335 · Teorikoa % 48,9 | % 40,6 | % 48,9 | 133 |
| 70 | Autoescuela Icod S lTF0212 · Teorikoa % 39,8 | % 40,4 | % 39,8 | 250 |
| 71 | LazarteTF0317 · Teorikoa % 35,7 | % 40,2 | % 35,7 | 321 |
| 72 | Autoescuela PepeTF0280 · Teorikoa % 39,1 | % 39,8 | % 39,1 | 216 |
| 73 | EcheydeTF0333 · Teorikoa % 57,5 | % 39,5 | % 57,5 | 152 |
| 74 | TenerifeTF0255 · Teorikoa % 34,5 | % 38,4 | % 34,5 | 485 |
| 75 | La SalleTF0220 · Teorikoa % 43,5 | % 37,5 | % 43,5 | 80 |
| 76 | Autoescuela VipTF0332 · Teorikoa % 48,7 | % 36,8 | % 48,7 | 745 |
| 77 | GuazaTF0276 · Teorikoa % 34,1 | % 36,6 | % 34,1 | 238 |
| 78 | Vial Santa CruzTF0352 · Teorikoa % 37,5 | % 35,1 | % 37,5 | 37 |
| 79 | MedanoTF0360 · Teorikoa % 36,9 | % 31,9 | % 36,9 | 94 |
| 80 | Internacional de CanariasTF0362 · Teorikoa % 41,1 | % 31,7 | % 41,1 | 398 |
| 81 | La PerdomaTF0366 · Teorikoa % 40,3 | % 27,2 | % 40,3 | 169 |
| 82 | DitvialTF0277 · Teorikoa % 56,4 | % 26,6 | % 56,4 | 128 |
| 83 | Autoescuela CampusTF0319 · Teorikoa % 48,5 | % 25,4 | % 48,5 | 173 |
| 84 | Autoescuela GaleonTF0302 · Teorikoa % 47,5 | % 18,6 | % 47,5 | 140 |
| — | PuertitoTF0273 · Teorikoa % 33,3 | — | % 33,3 | 0 |
| — | Autoescuelas San MiguelTF0245 · Teorikoa % 36,8 | % 68,4 | % 36,8 | 19 |
| — | PuntocomTF0353 · Teorikoa % 29,4 | % 53,8 | % 29,4 | 13 |
| — | Costa DriveTF0376 · Teorikoa % 52,0 | % 0,0 | % 52,0 | 3 |
| — | OrotavaTF0224 · Teorikoa % 44,4 | % 71,4 | % 44,4 | 7 |
| — | MonzaTF0237 · Teorikoa % 33,3 | % 50,0 | % 33,3 | 6 |
| — | Motoescuela la GuaguaTF0087 · Teorikoa % 100,0 | % 50,0 | % 100,0 | 2 |
| — | Cabo BlancoTF0358 · Teorikoa % 0,0 | — | % 0,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Santa Cruz de Tenerife probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Santa Cruz de Tenerife Tenerife ( Municipio Sin Especificar)18.579% 46,3
- Santa Cruz de la Palma1.094% 66,0
- San Sebastián de la Gomera381% 55,4
- Pinar de el Hierro, el184% 52,2
- Santa Cruz de Tenerife ( Municipio Sin Especificar)92% 47,8
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.