Lleida: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Lleida probintzian, 43 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 49,5 gainditu zuten, eta teorikoan % 42,5: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
43
autoeskola azterketekin
10.233
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescola JunedaL 0178 · Teorikoa % 47,1 | % 80,5 | % 47,1 | 77 |
| 2 | Autoescuela FrancescL 0171 · Teorikoa % 36,7 | % 71,7 | % 36,7 | 46 |
| 3 | Anaya la SeuL 0155 · Teorikoa % 56,4 | % 68,5 | % 56,4 | 92 |
| 4 | CapellL 0109 · Teorikoa % 42,6 | % 67,3 | % 42,6 | 156 |
| 5 | Sic FormacioL 0166 · Teorikoa % 43,5 | % 64,9 | % 43,5 | 194 |
| 6 | CerveraL 0126 · Teorikoa % 35,0 | % 61,5 | % 35,0 | 122 |
| 7 | Autoescola SolsonaL 0183 · Teorikoa % 51,2 | % 59,7 | % 51,2 | 67 |
| 8 | MiroL 0150 · Teorikoa % 51,7 | % 59,5 | % 51,7 | 190 |
| 9 | Casas FormacioL 0158 · Teorikoa % 56,0 | % 59,3 | % 56,0 | 150 |
| 10 | XiroiL 0137 · Teorikoa % 37,7 | % 59,2 | % 37,7 | 71 |
| 11 | TopvialL 0182 · Teorikoa % 49,9 | % 57,5 | % 49,9 | 226 |
| 12 | DrivingL 0161 · Teorikoa % 46,7 | % 57,1 | % 46,7 | 161 |
| 13 | Viladrich Formacio SLL 0105 · Teorikoa % 37,5 | % 57,1 | % 37,5 | 70 |
| 14 | Autoescola Racc LleidaL 0149 · Teorikoa % 51,0 | % 53,0 | % 51,0 | 334 |
| 15 | Autoescola Motocar Lleida SLL 0175 · Teorikoa % 64,7 | % 52,3 | % 64,7 | 627 |
| 16 | Cap PontL 0163 · Teorikoa % 56,5 | % 52,2 | % 56,5 | 301 |
| 17 | PallarsL 0021 · Teorikoa % 44,8 | % 50,6 | % 44,8 | 3.739 |
| 18 | C F C la Seu 3L 0130 · Teorikoa % 43,6 | % 50,4 | % 43,6 | 256 |
| 19 | Autoescola MonicaL 0180 · Teorikoa % 50,0 | % 50,0 | % 50,0 | 116 |
| 20 | Segues Zona Alta Foc Lleida Com Cap AdrL 0153 · Teorikoa % 39,3 | % 50,0 | % 39,3 | 24 |
| 21 | Sit CarL 0157 · Teorikoa % 44,4 | % 49,6 | % 44,4 | 478 |
| 22 | Europa Sant CristobalL 0148 · Teorikoa % 30,2 | % 48,7 | % 30,2 | 154 |
| 23 | MiqueletL 0067 · Teorikoa % 50,8 | % 48,3 | % 50,8 | 60 |
| 24 | San JuanL 0133 · Teorikoa % 42,3 | % 48,2 | % 42,3 | 249 |
| 25 | ApuntL 0170 · Teorikoa % 41,7 | % 46,0 | % 41,7 | 176 |
| 26 | RexL 0098 · Teorikoa % 40,8 | % 45,6 | % 40,8 | 272 |
| 27 | RosL 0120 · Teorikoa % 50,7 | % 44,9 | % 50,7 | 89 |
| 28 | ParisL 0048 · Teorikoa % 50,6 | % 44,8 | % 50,6 | 96 |
| 29 | TenaL 0041 · Teorikoa % 30,3 | % 44,1 | % 30,3 | 281 |
| 30 | IlerdaL 0001 · Teorikoa % 46,7 | % 42,9 | % 46,7 | 133 |
| 31 | Som HiL 0174 · Teorikoa % 43,8 | % 42,6 | % 43,8 | 176 |
| 32 | Tracer FormacioL 0177 · Teorikoa % 31,8 | % 42,4 | % 31,8 | 238 |
| 33 | Hoy Voy PonentL 0176 · Teorikoa % 39,9 | % 41,9 | % 39,9 | 993 |
| 34 | TrailerL 0145 · Teorikoa % 37,6 | % 41,8 | % 37,6 | 189 |
| 35 | GilabertL 0132 · Teorikoa % 38,4 | % 41,7 | % 38,4 | 72 |
| 36 | MontserratL 0006 · Teorikoa % 57,4 | % 41,2 | % 57,4 | 131 |
| 37 | Autoescola RasantL 0181 · Teorikoa % 45,8 | % 40,4 | % 45,8 | 114 |
| 38 | UrgellL 0139 · Teorikoa % 34,6 | % 40,3 | % 34,6 | 196 |
| 39 | MartiL 0147 · Teorikoa % 33,7 | % 40,3 | % 33,7 | 119 |
| 40 | Autoescola Nacional IiL 0167 · Teorikoa % 62,7 | % 40,3 | % 62,7 | 77 |
| 41 | SobrerodesL 0173 · Teorikoa % 35,1 | % 34,9 | % 35,1 | 195 |
| 42 | Autoescola Viaria Centre de FormacioL 0168 · Teorikoa % 32,6 | % 30,8 | % 32,6 | 263 |
| — | PiteusL 0169 · Teorikoa % 28,6 | % 33,3 | % 28,6 | 18 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Lleida probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Lleida8.782% 48,0
- Seu D'urgell, la975% 58,7
- Pobla de Segur, la458% 58,7
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.