Tarragona: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Tarragona probintzian, 84 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 50,9 gainditu zuten, eta teorikoan % 44,1: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
84
autoeskola azterketekin
12.997
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MontañaT 0242 · Teorikoa % 53,7 | % 79,8 | % 53,7 | 258 |
| 2 | VallesT 0244 · Teorikoa % 54,2 | % 76,5 | % 54,2 | 98 |
| 3 | Ae RocaT 0035 · Teorikoa % 44,6 | % 72,0 | % 44,6 | 50 |
| 4 | Novo ReusT 0253 · Teorikoa % 50,0 | % 71,7 | % 50,0 | 53 |
| 5 | Ae Gest Callarisa SLT 0175 · Teorikoa % 31,0 | % 70,4 | % 31,0 | 162 |
| 6 | CantonsT 0189 · Teorikoa % 42,7 | % 68,3 | % 42,7 | 104 |
| 7 | ForvisT 0223 · Teorikoa % 54,3 | % 67,6 | % 54,3 | 68 |
| 8 | Norbert Mateu SLT 0269 · Teorikoa % 47,1 | % 65,3 | % 47,1 | 176 |
| 9 | Star And GoT 0281 · Teorikoa % 100,0 | % 64,7 | % 100,0 | 51 |
| 10 | ColomeT 0084 · Teorikoa % 42,5 | % 63,6 | % 42,5 | 99 |
| 11 | La SeniaT 0169 · Teorikoa % 58,6 | % 63,0 | % 58,6 | 146 |
| 12 | Ae Cr XT 0101 · Teorikoa % 41,0 | % 62,7 | % 41,0 | 166 |
| 13 | RacingT 0118 · Teorikoa % 46,3 | % 62,6 | % 46,3 | 91 |
| 14 | Pere SLT 0204 · Teorikoa % 54,9 | % 62,3 | % 54,9 | 204 |
| 15 | RallyT 0131 · Teorikoa % 50,5 | % 62,0 | % 50,5 | 100 |
| 16 | Global AutoescolaT 0280 · Teorikoa % 46,5 | % 61,9 | % 46,5 | 281 |
| 17 | NovaT 0147 · Teorikoa % 43,3 | % 61,0 | % 43,3 | 213 |
| 18 | SantosT 0230 · Teorikoa % 47,2 | % 59,6 | % 47,2 | 171 |
| 19 | Delta TarragonaT 0233 · Teorikoa % 37,0 | % 59,0 | % 37,0 | 173 |
| 20 | CentreT 0163 · Teorikoa % 45,3 | % 58,9 | % 45,3 | 158 |
| 21 | Calafell SLT 0205 · Teorikoa % 37,7 | % 58,7 | % 37,7 | 230 |
| 22 | La NostraT 0282 · Teorikoa % 48,7 | % 58,5 | % 48,7 | 130 |
| 23 | La SelvaT 0073 · Teorikoa % 41,7 | % 58,3 | % 41,7 | 103 |
| 24 | PedrolT 0066 · Teorikoa % 65,6 | % 58,2 | % 65,6 | 91 |
| 25 | Ae LuisT 0126 · Teorikoa % 50,9 | % 58,0 | % 50,9 | 157 |
| 26 | XatoT 0272 · Teorikoa % 48,1 | % 56,6 | % 48,1 | 83 |
| 27 | FranT 0290 · Teorikoa % 75,0 | % 56,1 | % 75,0 | 82 |
| 28 | ReusT 0029 · Teorikoa % 42,8 | % 56,0 | % 42,8 | 150 |
| 29 | Ae Mario ScpT 0028 · Teorikoa % 49,5 | % 55,9 | % 49,5 | 161 |
| 30 | CambrilsT 0288 · Teorikoa % 45,8 | % 55,5 | % 45,8 | 146 |
| 31 | Tortosa TempleT 0202 · Teorikoa % 38,6 | % 55,4 | % 38,6 | 305 |
| 32 | ClaxonT 0250 · Teorikoa % 48,3 | % 55,3 | % 48,3 | 76 |
| 33 | PonentT 0287 · Teorikoa % 36,3 | % 55,2 | % 36,3 | 58 |
| 34 | ImperialT 0283 · Teorikoa % 46,5 | % 54,7 | % 46,5 | 64 |
| 35 | SamotT 0195 · Teorikoa % 50,0 | % 54,5 | % 50,0 | 22 |
| 36 | Formula lT 0201 · Teorikoa % 43,4 | % 54,4 | % 43,4 | 57 |
| 37 | OquesT 0285 · Teorikoa % 43,5 | % 53,8 | % 43,5 | 173 |
| 38 | Via RapidaT 0110 · Teorikoa % 35,7 | % 53,5 | % 35,7 | 129 |
| 39 | El TancatT 0142 · Teorikoa % 48,7 | % 53,4 | % 48,7 | 326 |
| 40 | UniversalT 0192 · Teorikoa % 40,5 | % 53,3 | % 40,5 | 135 |
| 41 | Sant Pere i Sant PauT 0197 · Teorikoa % 50,0 | % 51,7 | % 50,0 | 89 |
| 42 | FilloT 0173 · Teorikoa % 54,5 | % 51,5 | % 54,5 | 291 |
| 43 | ErandioT 0122 · Teorikoa % 42,9 | % 50,6 | % 42,9 | 176 |
| 44 | MontesoT 0146 · Teorikoa % 45,6 | % 49,5 | % 45,6 | 958 |
| 45 | PacoT 0064 · Teorikoa % 43,5 | % 49,5 | % 43,5 | 97 |
| 46 | Z 2T 0219 · Teorikoa % 35,4 | % 48,9 | % 35,4 | 141 |
| 47 | San NicolasT 0158 · Teorikoa % 44,2 | % 48,7 | % 44,2 | 193 |
| 48 | Baix CampT 0271 · Teorikoa % 48,0 | % 48,7 | % 48,0 | 154 |
| 49 | BayerriT 0212 · Teorikoa % 39,8 | % 48,1 | % 39,8 | 108 |
| 50 | EstelaT 0058 · Teorikoa % 39,2 | % 47,5 | % 39,2 | 99 |
| 51 | Autoescuela SaezT 0278 · Teorikoa % 55,9 | % 47,4 | % 55,9 | 78 |
| 52 | Joaquin y VenturaT 0165 · Teorikoa % 40,9 | % 47,3 | % 40,9 | 110 |
| 53 | Nico AutoescolaT 0264 · Teorikoa % 41,7 | % 46,9 | % 41,7 | 211 |
| 54 | JordiT 0114 · Teorikoa % 45,9 | % 46,8 | % 45,9 | 703 |
| 55 | Hoy Voy ReusT 0274 · Teorikoa % 40,7 | % 46,6 | % 40,7 | 414 |
| 56 | 9limitT 0260 · Teorikoa % 41,9 | % 46,6 | % 41,9 | 178 |
| 57 | VictorT 0155 · Teorikoa % 42,7 | % 46,6 | % 42,7 | 133 |
| 58 | NonaT 0209 · Teorikoa % 38,5 | % 46,3 | % 38,5 | 67 |
| 59 | Del PenedesT 0232 · Teorikoa % 50,0 | % 46,2 | % 50,0 | 52 |
| 60 | Reddis S C PT 0008 · Teorikoa % 40,9 | % 46,0 | % 40,9 | 174 |
| 61 | FerreT 0184 · Teorikoa % 38,9 | % 45,3 | % 38,9 | 106 |
| 62 | Sola FerreT 0080 · Teorikoa % 49,5 | % 45,1 | % 49,5 | 71 |
| 63 | NovatecT 0255 · Teorikoa % 37,4 | % 45,1 | % 37,4 | 51 |
| 64 | TurboT 0270 · Teorikoa % 48,1 | % 44,7 | % 48,1 | 159 |
| 65 | Rds Formacio VialT 0252 · Teorikoa % 38,6 | % 44,4 | % 38,6 | 81 |
| 66 | Hoy Voy TarragonaT 0273 · Teorikoa % 44,7 | % 43,7 | % 44,7 | 646 |
| 67 | Sant MiquelT 0098 · Teorikoa % 44,7 | % 43,4 | % 44,7 | 212 |
| 68 | Autoescuela BalboaT 0262 · Teorikoa % 38,5 | % 43,1 | % 38,5 | 195 |
| 69 | Sant JordiT 0229 · Teorikoa % 37,9 | % 42,9 | % 37,9 | 154 |
| 70 | BoxesT 0245 · Teorikoa % 45,4 | % 42,8 | % 45,4 | 283 |
| 71 | Autoescola el CarriletT 0275 · Teorikoa % 36,2 | % 42,2 | % 36,2 | 206 |
| 72 | Autoescola DaniT 0276 · Teorikoa % 40,2 | % 41,8 | % 40,2 | 208 |
| 73 | Autoescola EvoT 0277 · Teorikoa % 35,8 | % 41,6 | % 35,8 | 243 |
| 74 | TarragonaT 0203 · Teorikoa % 43,3 | % 40,5 | % 43,3 | 195 |
| 75 | Autoescola GacsT 0267 · Teorikoa % 45,7 | % 39,8 | % 45,7 | 128 |
| 76 | Exit TgnT 0211 · Teorikoa % 43,9 | % 39,1 | % 43,9 | 69 |
| 77 | SabatT 0030 · Teorikoa % 41,0 | % 38,5 | % 41,0 | 371 |
| 78 | PrimT 0099 · Teorikoa % 39,1 | % 38,1 | % 39,1 | 118 |
| 79 | CunitT 0224 · Teorikoa % 50,2 | % 36,4 | % 50,2 | 154 |
| 80 | El VendrellT 0200 · Teorikoa % 48,5 | % 35,3 | % 48,5 | 150 |
| 81 | Via AugustaT 0259 · Teorikoa % 34,7 | % 33,3 | % 34,7 | 75 |
| — | Roquetes ScpT 0178 · Teorikoa % 40,8 | % 82,4 | % 40,8 | 17 |
| — | DriboT 0289 · Teorikoa % 33,3 | % 40,0 | % 33,3 | 10 |
| — | PitarchT 0215 · Teorikoa % 100,0 | — | % 100,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Tarragona probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Tarragona5.454% 46,1
- Reus4.882% 55,1
- Tortosa2.606% 53,3
- Tarragona ( Municipio Sin Especificar)55% 40,0
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.