Castellón: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Castellón probintzian, 66 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 51,2 gainditu zuten, eta teorikoan % 54,8: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
66
autoeskola azterketekin
13.786
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescola 2010CS0250 · Teorikoa % 60,3 | % 84,3 | % 60,3 | 70 |
| 2 | Alfredo S lCS0128 · Teorikoa % 72,3 | % 74,7 | % 72,3 | 75 |
| 3 | MoncofaCS0240 · Teorikoa % 81,0 | % 68,6 | % 81,0 | 86 |
| 4 | Garcia Sorli Benicarlo Peñiscola VinarosCS0176 · Teorikoa % 55,8 | % 66,7 | % 55,8 | 213 |
| 5 | Sanantoni Centro FormacionCS0249 · Teorikoa % 69,5 | % 66,1 | % 69,5 | 168 |
| 6 | Xavi PiquerCS0237 · Teorikoa % 57,7 | % 62,7 | % 57,7 | 335 |
| 7 | Dalmau SLCS0164 · Teorikoa % 59,0 | % 61,4 | % 59,0 | 57 |
| 8 | Alarcia S lCS0157 · Teorikoa % 75,9 | % 60,7 | % 75,9 | 140 |
| 9 | AprenCS0287 · Teorikoa % 69,4 | % 60,5 | % 69,4 | 86 |
| 10 | Ae VallsCS0292 · Teorikoa % 39,7 | % 60,2 | % 39,7 | 251 |
| 11 | Jaume iCS0276 · Teorikoa % 73,6 | % 59,5 | % 73,6 | 121 |
| 12 | AmorosCS0199 · Teorikoa % 65,6 | % 59,0 | % 65,6 | 239 |
| 13 | Dribo EstacionCS0301 · Teorikoa % 40,7 | % 59,0 | % 40,7 | 39 |
| 14 | PauloCS0297 · Teorikoa % 63,2 | % 57,5 | % 63,2 | 113 |
| 15 | GuillermoCS0227 · Teorikoa % 50,0 | % 57,1 | % 50,0 | 21 |
| 16 | Record UniversitatCS0205 · Teorikoa % 51,7 | % 56,9 | % 51,7 | 260 |
| 17 | FadrellCS0151 · Teorikoa % 49,4 | % 56,7 | % 49,4 | 150 |
| 18 | Joaquin S lCS0125 · Teorikoa % 57,3 | % 56,0 | % 57,3 | 729 |
| 19 | MonzaCS0281 · Teorikoa % 67,1 | % 55,9 | % 67,1 | 358 |
| 20 | A e AsfaltCS0253 · Teorikoa % 61,9 | % 55,6 | % 61,9 | 295 |
| 21 | Lola AutoescuelaCS0288 · Teorikoa % 47,5 | % 55,1 | % 47,5 | 394 |
| 22 | El PlaCS0066 · Teorikoa % 42,6 | % 55,0 | % 42,6 | 111 |
| 23 | Ae PacoCS0270 · Teorikoa % 46,0 | % 54,9 | % 46,0 | 142 |
| 24 | Sp AutoescuelasCS0275 · Teorikoa % 48,3 | % 54,4 | % 48,3 | 491 |
| 25 | Autoescuela UniCS0293 · Teorikoa % 66,0 | % 53,7 | % 66,0 | 246 |
| 26 | NandoCS0286 · Teorikoa % 53,8 | % 53,6 | % 53,8 | 84 |
| 27 | Ae Ronda SurCS0252 · Teorikoa % 51,8 | % 53,2 | % 51,8 | 141 |
| 28 | LeocsCS0273 · Teorikoa % 57,5 | % 53,2 | % 57,5 | 126 |
| 29 | Repris S lCS0188 · Teorikoa % 57,7 | % 53,1 | % 57,7 | 271 |
| 30 | Ae Semafor GroguetCS0255 · Teorikoa % 50,3 | % 52,7 | % 50,3 | 148 |
| 31 | ChalerCS0180 · Teorikoa % 45,0 | % 52,4 | % 45,0 | 191 |
| 32 | Nh2 AutoescuelasCS0295 · Teorikoa % 55,2 | % 51,7 | % 55,2 | 207 |
| 33 | San CristobalCS0232 · Teorikoa % 57,0 | % 51,6 | % 57,0 | 285 |
| 34 | Federo S lCS0183 · Teorikoa % 44,6 | % 51,5 | % 44,6 | 165 |
| 35 | Estop CardCS0265 · Teorikoa % 62,8 | % 51,3 | % 62,8 | 376 |
| 36 | Ae PalmaCS0277 · Teorikoa % 50,0 | % 51,3 | % 50,0 | 39 |
| 37 | RallyecsCS0268 · Teorikoa % 49,6 | % 51,2 | % 49,6 | 121 |
| 38 | Rodri SLCS0223 · Teorikoa % 61,3 | % 51,2 | % 61,3 | 84 |
| 39 | Ae CastelloCS0294 · Teorikoa % 56,7 | % 51,0 | % 56,7 | 153 |
| 40 | D Farinos SLCS0246 · Teorikoa % 48,1 | % 50,9 | % 48,1 | 53 |
| 41 | Ae OndaCS0263 · Teorikoa % 62,4 | % 50,7 | % 62,4 | 136 |
| 42 | Ae el DesertCS0290 · Teorikoa % 52,7 | % 50,5 | % 52,7 | 444 |
| 43 | Hoy Voy CastellonCS0284 · Teorikoa % 55,8 | % 49,7 | % 55,8 | 1.205 |
| 44 | RibesCS0241 · Teorikoa % 57,1 | % 49,3 | % 57,1 | 144 |
| 45 | Driver Go Vinaros SLCS0291 · Teorikoa % 50,9 | % 49,0 | % 50,9 | 145 |
| 46 | Mijares S lCS0184 · Teorikoa % 48,9 | % 48,7 | % 48,9 | 156 |
| 47 | TransitCS0195 · Teorikoa % 58,8 | % 48,1 | % 58,8 | 376 |
| 48 | Autoescola CarreraCS0300 · Teorikoa % 53,4 | % 46,9 | % 53,4 | 128 |
| 49 | RafalafenaCS0217 · Teorikoa % 68,5 | % 46,6 | % 68,5 | 431 |
| 50 | Autostop Mejoravial SluCS0298 · Teorikoa % 60,9 | % 46,3 | % 60,9 | 365 |
| 51 | Belba SLCS0299 · Teorikoa % 56,8 | % 46,2 | % 56,8 | 920 |
| 52 | JoseCS0214 · Teorikoa % 67,3 | % 45,4 | % 67,3 | 302 |
| 53 | SensalCS0266 · Teorikoa % 65,8 | % 44,6 | % 65,8 | 177 |
| 54 | El CidCS0220 · Teorikoa % 47,6 | % 44,4 | % 47,6 | 160 |
| 55 | Gallen SLCS0222 · Teorikoa % 48,5 | % 43,8 | % 48,5 | 160 |
| 56 | FernandoCS0178 · Teorikoa % 47,2 | % 42,2 | % 47,2 | 348 |
| 57 | Gil S lCS0140 · Teorikoa % 54,5 | % 41,5 | % 54,5 | 65 |
| 58 | Ae VadoCS0245 · Teorikoa % 51,5 | % 40,4 | % 51,5 | 146 |
| 59 | TrebolCS0181 · Teorikoa % 57,3 | % 40,2 | % 57,3 | 271 |
| 60 | Ae Carrera BorriolCS0289 · Teorikoa % 65,4 | % 38,6 | % 65,4 | 44 |
| 61 | Ae M Foix ScpCS0272 · Teorikoa % 38,3 | % 37,7 | % 38,3 | 69 |
| 62 | Autoescola EmesCS0285 · Teorikoa % 52,5 | % 36,0 | % 52,5 | 86 |
| 63 | AlbiolCS0235 · Teorikoa % 47,8 | % 35,2 | % 47,8 | 244 |
| 64 | SegarraCS0239 · Teorikoa % 47,9 | % 29,9 | % 47,9 | 77 |
| — | AlejandroCS0238 · Teorikoa % 32,7 | — | % 32,7 | 0 |
| — | BelbaCS0153 · Teorikoa % 44,4 | — | % 44,4 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Castellón probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Castelló de la Plana11.239% 50,9
- Vinaròs2.465% 53,0
- Castellon/Castello ( Municipio Sin Especificar)82% 51,2
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.