Pontevedra: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Pontevedra probintzian, 86 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 48,7 gainditu zuten, eta teorikoan % 55,6: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
86
autoeskola azterketekin
19.076
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Portela SLPO0198 · Teorikoa % 61,2 | % 72,9 | % 61,2 | 96 |
| 2 | XirosPO0214 · Teorikoa % 57,1 | % 70,6 | % 57,1 | 34 |
| 3 | AucesPO0262 · Teorikoa % 58,7 | % 66,3 | % 58,7 | 80 |
| 4 | SilledaPO0271 · Teorikoa % 63,2 | % 62,9 | % 63,2 | 116 |
| 5 | San SalvadorPO0228 · Teorikoa % 54,2 | % 62,1 | % 54,2 | 29 |
| 6 | San Telmo S lPO0013 · Teorikoa % 44,7 | % 61,2 | % 44,7 | 219 |
| 7 | Autoescuela S JPO0251 · Teorikoa % 64,8 | % 60,4 | % 64,8 | 106 |
| 8 | SalvaterraPO0132 · Teorikoa % 53,2 | % 59,0 | % 53,2 | 83 |
| 9 | Poyo San Juan SLPO0124 · Teorikoa % 33,3 | % 58,3 | % 33,3 | 24 |
| 10 | UmiaPO0278 · Teorikoa % 68,1 | % 58,2 | % 68,1 | 282 |
| 11 | PeñaPO0219 · Teorikoa % 51,1 | % 58,1 | % 51,1 | 86 |
| 12 | CancelaPO0266 · Teorikoa % 60,8 | % 57,7 | % 60,8 | 156 |
| 13 | Curvas S lPO0201 · Teorikoa % 67,3 | % 57,3 | % 67,3 | 89 |
| 14 | CoyaPO0107 · Teorikoa % 52,9 | % 56,1 | % 52,9 | 196 |
| 15 | StopPO0284 · Teorikoa % 63,9 | % 56,1 | % 63,9 | 114 |
| 16 | RodaPO0091 · Teorikoa % 58,5 | % 55,9 | % 58,5 | 279 |
| 17 | PazoPO0227 · Teorikoa % 49,6 | % 55,6 | % 49,6 | 293 |
| 18 | Valle MiñorPO0032 · Teorikoa % 43,9 | % 55,3 | % 43,9 | 76 |
| 19 | EcovialPO0237 · Teorikoa % 63,4 | % 55,1 | % 63,4 | 410 |
| 20 | CemaPO0282 · Teorikoa % 57,6 | % 55,1 | % 57,6 | 98 |
| 21 | BarrantesPO0117 · Teorikoa % 42,8 | % 54,6 | % 42,8 | 163 |
| 22 | BouzasPO0260 · Teorikoa % 54,9 | % 54,5 | % 54,9 | 77 |
| 23 | PlazaPO0254 · Teorikoa % 49,5 | % 54,4 | % 49,5 | 136 |
| 24 | Monte Real S lPO0190 · Teorikoa % 55,1 | % 53,8 | % 55,1 | 325 |
| 25 | UllaPO0159 · Teorikoa % 77,4 | % 53,5 | % 77,4 | 198 |
| 26 | Autoescola GermadePO0273 · Teorikoa % 72,3 | % 53,2 | % 72,3 | 124 |
| 27 | Almar S lPO0145 · Teorikoa % 70,0 | % 53,1 | % 70,0 | 64 |
| 28 | CesantesPO0153 · Teorikoa % 65,6 | % 53,0 | % 65,6 | 296 |
| 29 | CiesPO0042 · Teorikoa % 66,3 | % 53,0 | % 66,3 | 134 |
| 30 | LalinPO0118 · Teorikoa % 43,4 | % 52,8 | % 43,4 | 229 |
| 31 | PasoPO0126 · Teorikoa % 63,6 | % 52,1 | % 63,6 | 73 |
| 32 | CaselasPO0286 · Teorikoa % 50,3 | % 51,9 | % 50,3 | 189 |
| 33 | ForcareiPO0204 · Teorikoa % 54,8 | % 51,6 | % 54,8 | 31 |
| 34 | ArenalPO0177 · Teorikoa % 54,1 | % 51,5 | % 54,1 | 293 |
| 35 | La GuiaPO0050 · Teorikoa % 52,9 | % 51,4 | % 52,9 | 434 |
| 36 | MiguelPO0155 · Teorikoa % 62,4 | % 51,2 | % 62,4 | 213 |
| 37 | ChavesPO0140 · Teorikoa % 60,0 | % 51,1 | % 60,0 | 174 |
| 38 | LarranPO0243 · Teorikoa % 48,3 | % 51,0 | % 48,3 | 153 |
| 39 | PintosPO0142 · Teorikoa % 66,7 | % 50,8 | % 66,7 | 59 |
| 40 | Teucro S lPO0023 · Teorikoa % 58,7 | % 50,7 | % 58,7 | 337 |
| 41 | Salvora S lPO0064 · Teorikoa % 59,6 | % 50,7 | % 59,6 | 300 |
| 42 | San BenitoPO0111 · Teorikoa % 43,9 | % 50,5 | % 43,9 | 216 |
| 43 | GarfieldPO0191 · Teorikoa % 23,9 | % 50,0 | % 23,9 | 22 |
| 44 | LusantPO0277 · Teorikoa % 57,5 | % 49,7 | % 57,5 | 191 |
| 45 | TuyPO0055 · Teorikoa % 44,4 | % 49,3 | % 44,4 | 140 |
| 46 | ArcadePO0112 · Teorikoa % 58,2 | % 49,2 | % 58,2 | 266 |
| 47 | AlonsoPO0045 · Teorikoa % 56,3 | % 49,2 | % 56,3 | 183 |
| 48 | OlivicaPO0195 · Teorikoa % 50,4 | % 49,1 | % 50,4 | 163 |
| 49 | GtiPO0187 · Teorikoa % 59,0 | % 49,0 | % 59,0 | 296 |
| 50 | Si PuedoPO0275 · Teorikoa % 64,3 | % 48,9 | % 64,3 | 1.379 |
| 51 | CasablancaPO0048 · Teorikoa % 49,3 | % 48,6 | % 49,3 | 107 |
| 52 | GpsPO0279 · Teorikoa % 84,9 | % 48,5 | % 84,9 | 99 |
| 53 | San PelayoPO0245 · Teorikoa % 75,0 | % 48,5 | % 75,0 | 97 |
| 54 | CelaPO0268 · Teorikoa % 76,3 | % 47,9 | % 76,3 | 119 |
| 55 | TamboPO0065 · Teorikoa % 58,0 | % 47,6 | % 58,0 | 290 |
| 56 | Galicia S lPO0040 · Teorikoa % 84,8 | % 47,4 | % 84,8 | 175 |
| 57 | Formula 10PO0240 · Teorikoa % 56,8 | % 47,2 | % 56,8 | 1.468 |
| 58 | PonteareasPO0267 · Teorikoa % 57,5 | % 47,2 | % 57,5 | 248 |
| 59 | Eli SPO0289 · Teorikoa % 71,2 | % 46,9 | % 71,2 | 147 |
| 60 | Numero 1PO0283 · Teorikoa % 50,8 | % 46,9 | % 50,8 | 143 |
| 61 | Ali AutoescolaPO0247 · Teorikoa % 64,3 | % 46,8 | % 64,3 | 400 |
| 62 | San JosePO0010 · Teorikoa % 49,8 | % 46,7 | % 49,8 | 1.204 |
| 63 | AutesPO0031 · Teorikoa % 61,3 | % 46,7 | % 61,3 | 135 |
| 64 | FaroPO0078 · Teorikoa % 46,1 | % 46,5 | % 46,1 | 546 |
| 65 | PontevedraPO0102 · Teorikoa % 52,3 | % 46,3 | % 52,3 | 296 |
| 66 | Quyaro S lPO0058 · Teorikoa % 47,4 | % 46,2 | % 47,4 | 130 |
| 67 | Autoescuela ClikPO0241 · Teorikoa % 52,7 | % 46,1 | % 52,7 | 297 |
| 68 | NovaescolaPO0230 · Teorikoa % 57,3 | % 44,9 | % 57,3 | 316 |
| 69 | TouralPO0137 · Teorikoa % 48,3 | % 44,8 | % 48,3 | 145 |
| 70 | AnxoPO0287 · Teorikoa % 51,8 | % 43,3 | % 51,8 | 187 |
| 71 | A52PO0220 · Teorikoa % 60,4 | % 42,8 | % 60,4 | 1.442 |
| 72 | Carril32PO0280 · Teorikoa % 50,7 | % 42,2 | % 50,7 | 360 |
| 73 | CambaPO0005 · Teorikoa % 68,4 | % 41,8 | % 68,4 | 184 |
| 74 | San AntonioPO0256 · Teorikoa % 18,2 | % 40,9 | % 18,2 | 22 |
| 75 | OnzaPO0135 · Teorikoa % 58,7 | % 39,7 | % 58,7 | 189 |
| 76 | Autoescuela ToñoPO0239 · Teorikoa % 52,2 | % 38,2 | % 52,2 | 102 |
| 77 | CastelaoPO0120 · Teorikoa % 50,7 | % 37,9 | % 50,7 | 190 |
| 78 | MiñoPO0217 · Teorikoa % 45,1 | % 37,1 | % 45,1 | 89 |
| 79 | C de Cond Arias S lPO0173 · Teorikoa % 52,2 | % 36,9 | % 52,2 | 241 |
| 80 | BrionPO0265 · Teorikoa % 61,6 | % 36,7 | % 61,6 | 267 |
| 81 | RacingPO0255 · Teorikoa % 48,6 | % 35,7 | % 48,6 | 196 |
| 82 | Aut Esc CaldasPO0044 · Teorikoa % 61,4 | % 25,8 | % 61,4 | 120 |
| 83 | Rande S lPO0200 · Teorikoa % 42,9 | % 23,3 | % 42,9 | 30 |
| — | Cies FortecPO0290 · Teorikoa % 50,0 | % 68,8 | % 50,0 | 16 |
| — | AsetranspoPO0269 · Teorikoa % 40,0 | % 42,9 | % 40,0 | 7 |
| — | E Profesional de ConductoresPO0172 · Teorikoa % 33,3 | % 66,7 | % 33,3 | 6 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Pontevedra probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Vigo10.278% 48,4
- Pontevedra8.775% 49,0
- Pontevedra ( Municipio Sin Especificar)23% 47,8
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.