Córdoba: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Córdoba probintzian, 120 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 39,5 gainditu zuten, eta teorikoan % 49,5: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
120
autoeskola azterketekin
20.335
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Fuente ObejunaCO0410 · Teorikoa % 78,4 | % 69,6 | % 78,4 | 79 |
| 2 | EspejoCO0255 · Teorikoa % 53,6 | % 64,3 | % 53,6 | 28 |
| 3 | Lara FormacionCO0431 · Teorikoa % 39,4 | % 62,3 | % 39,4 | 53 |
| 4 | Vial AutoCO0440 · Teorikoa % 34,5 | % 59,4 | % 34,5 | 64 |
| 5 | TecnosCO0385 · Teorikoa % 80,0 | % 57,1 | % 80,0 | 35 |
| 6 | La EstrellaCO0279 · Teorikoa % 44,4 | % 55,9 | % 44,4 | 34 |
| 7 | FroyCO0333 · Teorikoa % 47,7 | % 54,3 | % 47,7 | 70 |
| 8 | Via VerdeCO0434 · Teorikoa % 53,2 | % 52,9 | % 53,2 | 157 |
| 9 | Autoescuela Fuente PalmeraCO0371 · Teorikoa % 56,8 | % 52,4 | % 56,8 | 82 |
| 10 | ClaraCO0380 · Teorikoa % 44,7 | % 52,4 | % 44,7 | 42 |
| 11 | JavierCO0246 · Teorikoa % 47,2 | % 52,2 | % 47,2 | 186 |
| 12 | TorralboCO0344 · Teorikoa % 36,6 | % 52,2 | % 36,6 | 92 |
| 13 | BellavistaCO0401 · Teorikoa % 46,0 | % 52,2 | % 46,0 | 46 |
| 14 | Formula 1CO0369 · Teorikoa % 55,4 | % 52,1 | % 55,4 | 259 |
| 15 | Virgen de LunaCO0061 · Teorikoa % 68,4 | % 51,4 | % 68,4 | 109 |
| 16 | JuanitoCO0412 · Teorikoa % 64,9 | % 51,4 | % 64,9 | 107 |
| 17 | GuiaCO0409 · Teorikoa % 41,9 | % 50,6 | % 41,9 | 79 |
| 18 | GalaCO0432 · Teorikoa % 53,7 | % 50,0 | % 53,7 | 106 |
| 19 | BellidoCO0248 · Teorikoa % 56,0 | % 50,0 | % 56,0 | 30 |
| 20 | DanielCO0386 · Teorikoa % 55,4 | % 49,3 | % 55,4 | 213 |
| 21 | MonturqueCO0159 · Teorikoa % 65,7 | % 49,3 | % 65,7 | 69 |
| 22 | AlcoleaCO0423 · Teorikoa % 42,3 | % 49,2 | % 42,3 | 61 |
| 23 | Autoescuela DriverCO0424 · Teorikoa % 48,6 | % 49,0 | % 48,6 | 100 |
| 24 | PriegoCO0417 · Teorikoa % 50,9 | % 49,0 | % 50,9 | 51 |
| 25 | PozoblancoCO0008 · Teorikoa % 54,5 | % 48,4 | % 54,5 | 397 |
| 26 | StopCO0184 · Teorikoa % 55,5 | % 47,5 | % 55,5 | 200 |
| 27 | VialiaCO0388 · Teorikoa % 39,3 | % 47,5 | % 39,3 | 99 |
| 28 | JosephCO0329 · Teorikoa % 50,6 | % 47,1 | % 50,6 | 448 |
| 29 | MobidriveCO0387 · Teorikoa % 54,0 | % 47,0 | % 54,0 | 66 |
| 30 | LusanCO0336 · Teorikoa % 42,4 | % 46,7 | % 42,4 | 195 |
| 31 | BenamejiCO0171 · Teorikoa % 63,9 | % 46,2 | % 63,9 | 132 |
| 32 | CervantesCO0325 · Teorikoa % 48,2 | % 46,2 | % 48,2 | 91 |
| 33 | CarloCO0435 · Teorikoa % 33,3 | % 46,2 | % 33,3 | 65 |
| 34 | San RodrigoCO0277 · Teorikoa % 58,6 | % 45,9 | % 58,6 | 109 |
| 35 | Los CalifasCO0133 · Teorikoa % 51,6 | % 45,7 | % 51,6 | 293 |
| 36 | La Campiña Escuela de ConductoresCO0379 · Teorikoa % 48,3 | % 45,6 | % 48,3 | 103 |
| 37 | Centro de Formacion FjCO0402 · Teorikoa % 48,0 | % 45,5 | % 48,0 | 77 |
| 38 | EnriqueCO0302 · Teorikoa % 52,7 | % 45,3 | % 52,7 | 274 |
| 39 | Formacion 2 0CO0404 · Teorikoa % 39,7 | % 44,8 | % 39,7 | 67 |
| 40 | AlmodovarCO0356 · Teorikoa % 58,2 | % 44,7 | % 58,2 | 141 |
| 41 | RpmCO0340 · Teorikoa % 39,1 | % 44,6 | % 39,1 | 92 |
| 42 | GavilanCO0069 · Teorikoa % 45,4 | % 44,4 | % 45,4 | 333 |
| 43 | Matias PratsCO0348 · Teorikoa % 49,3 | % 44,2 | % 49,3 | 77 |
| 44 | Mondelia AlfaresCO0239 · Teorikoa % 38,1 | % 43,9 | % 38,1 | 98 |
| 45 | Froy Formacion IznajarCO0437 · Teorikoa % 48,5 | % 43,9 | % 48,5 | 66 |
| 46 | SenecaCO0042 · Teorikoa % 46,4 | % 43,6 | % 46,4 | 1.029 |
| 47 | LaraCO0303 · Teorikoa % 40,0 | % 43,5 | % 40,0 | 85 |
| 48 | La MercedCO0374 · Teorikoa % 44,3 | % 43,2 | % 44,3 | 88 |
| 49 | Lozano CerveraCO0275 · Teorikoa % 37,2 | % 43,1 | % 37,2 | 51 |
| 50 | Centro de Estudios San Lazaro F VialCO0334 · Teorikoa % 31,9 | % 42,9 | % 31,9 | 63 |
| 51 | Jesus LuqueCO0418 · Teorikoa % 66,7 | % 42,6 | % 66,7 | 101 |
| 52 | AtlantaCO0335 · Teorikoa % 47,9 | % 42,2 | % 47,9 | 109 |
| 53 | VaqueroCO0327 · Teorikoa % 50,9 | % 41,5 | % 50,9 | 135 |
| 54 | Centro de Formacion Vial CaCO0436 · Teorikoa % 52,7 | % 41,4 | % 52,7 | 181 |
| 55 | MezquitaCO0421 · Teorikoa % 50,8 | % 41,1 | % 50,8 | 241 |
| 56 | Perez FernandezCO0010 · Teorikoa % 41,0 | % 41,0 | % 41,0 | 200 |
| 57 | Autoescuela GoCO0366 · Teorikoa % 48,8 | % 41,0 | % 48,8 | 144 |
| 58 | M SanchezCO0283 · Teorikoa % 50,0 | % 40,9 | % 50,0 | 88 |
| 59 | CityCO0403 · Teorikoa % 53,3 | % 40,6 | % 53,3 | 197 |
| 60 | JulioCO0398 · Teorikoa % 67,5 | % 40,6 | % 67,5 | 192 |
| 61 | GevaCO0339 · Teorikoa % 49,1 | % 40,5 | % 49,1 | 163 |
| 62 | San MiguelCO0075 · Teorikoa % 33,0 | % 40,3 | % 33,0 | 77 |
| 63 | Las ErmitasCO0187 · Teorikoa % 45,0 | % 40,2 | % 45,0 | 276 |
| 64 | NavarroCO0422 · Teorikoa % 40,5 | % 40,2 | % 40,5 | 174 |
| 65 | Autoescuela AlphaCO0414 · Teorikoa % 66,7 | % 40,2 | % 66,7 | 107 |
| 66 | EvaCO0240 · Teorikoa % 100,0 | % 39,4 | % 100,0 | 33 |
| 67 | RomaCO0101 · Teorikoa % 35,6 | % 38,9 | % 35,6 | 108 |
| 68 | OlleriasCO0295 · Teorikoa % 46,4 | % 38,6 | % 46,4 | 404 |
| 69 | NeptunoCO0307 · Teorikoa % 55,7 | % 38,5 | % 55,7 | 205 |
| 70 | Autoescuela los PedrochesCO0413 · Teorikoa % 58,2 | % 38,5 | % 58,2 | 104 |
| 71 | Rogel FormacionCO0430 · Teorikoa % 45,5 | % 38,5 | % 45,5 | 26 |
| 72 | GongoraCO0317 · Teorikoa % 47,7 | % 38,4 | % 47,7 | 370 |
| 73 | Sierra MorenaCO0296 · Teorikoa % 40,7 | % 38,2 | % 40,7 | 207 |
| 74 | J GimbertCO0397 · Teorikoa % 61,5 | % 38,2 | % 61,5 | 173 |
| 75 | MorilesCO0270 · Teorikoa % 50,5 | % 38,2 | % 50,5 | 76 |
| 76 | Autoescuela PerezCO0399 · Teorikoa % 44,9 | % 37,9 | % 44,9 | 124 |
| 77 | Virgen de la AntiguaCO0347 · Teorikoa % 81,3 | % 37,7 | % 81,3 | 61 |
| 78 | CavaCO0065 · Teorikoa % 61,8 | % 37,5 | % 61,8 | 80 |
| 79 | AccionCO0280 · Teorikoa % 47,5 | % 37,2 | % 47,5 | 1.115 |
| 80 | Lopez EsCO0392 · Teorikoa % 27,0 | % 37,2 | % 27,0 | 78 |
| 81 | AverroesCO0140 · Teorikoa % 37,0 | % 36,9 | % 37,0 | 103 |
| 82 | Virgen de AraceliCO0121 · Teorikoa % 53,2 | % 36,8 | % 53,2 | 258 |
| 83 | UbedaCO0219 · Teorikoa % 51,5 | % 36,8 | % 51,5 | 163 |
| 84 | TrafficCO0408 · Teorikoa % 52,9 | % 36,6 | % 52,9 | 112 |
| 85 | CenterCO0376 · Teorikoa % 50,0 | % 36,5 | % 50,0 | 74 |
| 86 | Ecce HomoCO0306 · Teorikoa % 42,4 | % 36,4 | % 42,4 | 239 |
| 87 | F NuñezCO0439 · Teorikoa — | % 36,1 | — | 36 |
| 88 | Sisvial Centros de FormacionCO0416 · Teorikoa % 47,0 | % 35,9 | % 47,0 | 217 |
| 89 | LevanteCO0357 · Teorikoa % 38,2 | % 35,9 | % 38,2 | 64 |
| 90 | Autoescuela Mg FormacionCO0395 · Teorikoa % 54,4 | % 35,8 | % 54,4 | 95 |
| 91 | EuropaCO0122 · Teorikoa % 47,0 | % 35,6 | % 47,0 | 654 |
| 92 | Centro de Formacion VistalegreCO0433 · Teorikoa % 45,6 | % 35,5 | % 45,6 | 183 |
| 93 | Campus VialCO0427 · Teorikoa % 48,7 | % 35,4 | % 48,7 | 178 |
| 94 | Ruta 66CO0378 · Teorikoa % 61,6 | % 35,3 | % 61,6 | 167 |
| 95 | Olimpia SLCO0353 · Teorikoa % 35,6 | % 35,3 | % 35,6 | 119 |
| 96 | IpuntoCO0426 · Teorikoa % 53,8 | % 35,3 | % 53,8 | 116 |
| 97 | DialCO0361 · Teorikoa % 59,6 | % 34,0 | % 59,6 | 103 |
| 98 | GenesisCO0384 · Teorikoa % 52,4 | % 33,9 | % 52,4 | 115 |
| 99 | MontemayorCO0429 · Teorikoa — | % 33,8 | — | 68 |
| 100 | ZafraCO0116 · Teorikoa % 49,1 | % 33,5 | % 49,1 | 215 |
| 101 | Centro de Formacion Vial GeluCO0415 · Teorikoa % 46,4 | % 33,1 | % 46,4 | 118 |
| 102 | Ntra Sra de GuadalupeCO0308 · Teorikoa % 46,3 | % 32,8 | % 46,3 | 122 |
| 103 | BaenaCO0156 · Teorikoa % 42,5 | % 32,5 | % 42,5 | 117 |
| 104 | El RealejoCO0117 · Teorikoa % 49,4 | % 31,2 | % 49,4 | 1.479 |
| 105 | TorreblancaCO0346 · Teorikoa % 38,8 | % 30,5 | % 38,8 | 82 |
| 106 | Leon AutoescuelaCO0393 · Teorikoa % 40,0 | % 29,2 | % 40,0 | 24 |
| 107 | Virgen del RocioCO0405 · Teorikoa % 36,8 | % 27,7 | % 36,8 | 83 |
| 108 | ArenalCO0337 · Teorikoa % 56,0 | % 27,2 | % 56,0 | 158 |
| 109 | JordaCO0420 · Teorikoa % 56,3 | % 26,8 | % 56,3 | 41 |
| 110 | CassanCO0300 · Teorikoa % 25,7 | % 26,7 | % 25,7 | 30 |
| 111 | LuqueCO0411 · Teorikoa % 48,0 | % 25,6 | % 48,0 | 43 |
| 112 | Autoescuela AguileraCO0419 · Teorikoa % 33,3 | % 22,9 | % 33,3 | 48 |
| 113 | VillaviciosaCO0363 · Teorikoa % 45,7 | % 22,7 | % 45,7 | 66 |
| 114 | CefocoCO0218 · Teorikoa % 44,3 | % 21,5 | % 44,3 | 121 |
| 115 | San BartolomeCO0355 · Teorikoa % 60,8 | % 17,5 | % 60,8 | 63 |
| — | MontecarloCO0063 · Teorikoa % 70,0 | % 41,2 | % 70,0 | 17 |
| — | Vial 3CO0383 · Teorikoa % 33,3 | % 0,0 | % 33,3 | 6 |
| — | Enrique JimenezCO0438 · Teorikoa % 100,0 | % 33,3 | % 100,0 | 6 |
| — | SpeedCO0316 · Teorikoa % 100,0 | — | % 100,0 | 0 |
| — | PremiumCO0441 · Teorikoa % 0,0 | — | % 0,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Córdoba probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Córdoba14.559% 37,9
- Puente Genil4.283% 43,4
- Pozoblanco1.470% 44,2
- Cordoba ( Municipio Sin Especificar)23% 30,4
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.