Autoescoles a Córdoba: aprovats del carnet B
A Córdoba, 120 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 39,5 % dels presentats al pràctic i el 49,5 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
120
autoescoles amb exàmens
20.335
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Fuente ObejunaCO0410 · Teòric 78,4 % | 69,6 % | 78,4 % | 79 |
| 2 | EspejoCO0255 · Teòric 53,6 % | 64,3 % | 53,6 % | 28 |
| 3 | Lara FormacionCO0431 · Teòric 39,4 % | 62,3 % | 39,4 % | 53 |
| 4 | Vial AutoCO0440 · Teòric 34,5 % | 59,4 % | 34,5 % | 64 |
| 5 | TecnosCO0385 · Teòric 80,0 % | 57,1 % | 80,0 % | 35 |
| 6 | La EstrellaCO0279 · Teòric 44,4 % | 55,9 % | 44,4 % | 34 |
| 7 | FroyCO0333 · Teòric 47,7 % | 54,3 % | 47,7 % | 70 |
| 8 | Via VerdeCO0434 · Teòric 53,2 % | 52,9 % | 53,2 % | 157 |
| 9 | Autoescuela Fuente PalmeraCO0371 · Teòric 56,8 % | 52,4 % | 56,8 % | 82 |
| 10 | ClaraCO0380 · Teòric 44,7 % | 52,4 % | 44,7 % | 42 |
| 11 | JavierCO0246 · Teòric 47,2 % | 52,2 % | 47,2 % | 186 |
| 12 | TorralboCO0344 · Teòric 36,6 % | 52,2 % | 36,6 % | 92 |
| 13 | BellavistaCO0401 · Teòric 46,0 % | 52,2 % | 46,0 % | 46 |
| 14 | Formula 1CO0369 · Teòric 55,4 % | 52,1 % | 55,4 % | 259 |
| 15 | Virgen de LunaCO0061 · Teòric 68,4 % | 51,4 % | 68,4 % | 109 |
| 16 | JuanitoCO0412 · Teòric 64,9 % | 51,4 % | 64,9 % | 107 |
| 17 | GuiaCO0409 · Teòric 41,9 % | 50,6 % | 41,9 % | 79 |
| 18 | GalaCO0432 · Teòric 53,7 % | 50,0 % | 53,7 % | 106 |
| 19 | BellidoCO0248 · Teòric 56,0 % | 50,0 % | 56,0 % | 30 |
| 20 | DanielCO0386 · Teòric 55,4 % | 49,3 % | 55,4 % | 213 |
| 21 | MonturqueCO0159 · Teòric 65,7 % | 49,3 % | 65,7 % | 69 |
| 22 | AlcoleaCO0423 · Teòric 42,3 % | 49,2 % | 42,3 % | 61 |
| 23 | Autoescuela DriverCO0424 · Teòric 48,6 % | 49,0 % | 48,6 % | 100 |
| 24 | PriegoCO0417 · Teòric 50,9 % | 49,0 % | 50,9 % | 51 |
| 25 | PozoblancoCO0008 · Teòric 54,5 % | 48,4 % | 54,5 % | 397 |
| 26 | StopCO0184 · Teòric 55,5 % | 47,5 % | 55,5 % | 200 |
| 27 | VialiaCO0388 · Teòric 39,3 % | 47,5 % | 39,3 % | 99 |
| 28 | JosephCO0329 · Teòric 50,6 % | 47,1 % | 50,6 % | 448 |
| 29 | MobidriveCO0387 · Teòric 54,0 % | 47,0 % | 54,0 % | 66 |
| 30 | LusanCO0336 · Teòric 42,4 % | 46,7 % | 42,4 % | 195 |
| 31 | BenamejiCO0171 · Teòric 63,9 % | 46,2 % | 63,9 % | 132 |
| 32 | CervantesCO0325 · Teòric 48,2 % | 46,2 % | 48,2 % | 91 |
| 33 | CarloCO0435 · Teòric 33,3 % | 46,2 % | 33,3 % | 65 |
| 34 | San RodrigoCO0277 · Teòric 58,6 % | 45,9 % | 58,6 % | 109 |
| 35 | Los CalifasCO0133 · Teòric 51,6 % | 45,7 % | 51,6 % | 293 |
| 36 | La Campiña Escuela de ConductoresCO0379 · Teòric 48,3 % | 45,6 % | 48,3 % | 103 |
| 37 | Centro de Formacion FjCO0402 · Teòric 48,0 % | 45,5 % | 48,0 % | 77 |
| 38 | EnriqueCO0302 · Teòric 52,7 % | 45,3 % | 52,7 % | 274 |
| 39 | Formacion 2 0CO0404 · Teòric 39,7 % | 44,8 % | 39,7 % | 67 |
| 40 | AlmodovarCO0356 · Teòric 58,2 % | 44,7 % | 58,2 % | 141 |
| 41 | RpmCO0340 · Teòric 39,1 % | 44,6 % | 39,1 % | 92 |
| 42 | GavilanCO0069 · Teòric 45,4 % | 44,4 % | 45,4 % | 333 |
| 43 | Matias PratsCO0348 · Teòric 49,3 % | 44,2 % | 49,3 % | 77 |
| 44 | Mondelia AlfaresCO0239 · Teòric 38,1 % | 43,9 % | 38,1 % | 98 |
| 45 | Froy Formacion IznajarCO0437 · Teòric 48,5 % | 43,9 % | 48,5 % | 66 |
| 46 | SenecaCO0042 · Teòric 46,4 % | 43,6 % | 46,4 % | 1.029 |
| 47 | LaraCO0303 · Teòric 40,0 % | 43,5 % | 40,0 % | 85 |
| 48 | La MercedCO0374 · Teòric 44,3 % | 43,2 % | 44,3 % | 88 |
| 49 | Lozano CerveraCO0275 · Teòric 37,2 % | 43,1 % | 37,2 % | 51 |
| 50 | Centro de Estudios San Lazaro F VialCO0334 · Teòric 31,9 % | 42,9 % | 31,9 % | 63 |
| 51 | Jesus LuqueCO0418 · Teòric 66,7 % | 42,6 % | 66,7 % | 101 |
| 52 | AtlantaCO0335 · Teòric 47,9 % | 42,2 % | 47,9 % | 109 |
| 53 | VaqueroCO0327 · Teòric 50,9 % | 41,5 % | 50,9 % | 135 |
| 54 | Centro de Formacion Vial CaCO0436 · Teòric 52,7 % | 41,4 % | 52,7 % | 181 |
| 55 | MezquitaCO0421 · Teòric 50,8 % | 41,1 % | 50,8 % | 241 |
| 56 | Perez FernandezCO0010 · Teòric 41,0 % | 41,0 % | 41,0 % | 200 |
| 57 | Autoescuela GoCO0366 · Teòric 48,8 % | 41,0 % | 48,8 % | 144 |
| 58 | M SanchezCO0283 · Teòric 50,0 % | 40,9 % | 50,0 % | 88 |
| 59 | CityCO0403 · Teòric 53,3 % | 40,6 % | 53,3 % | 197 |
| 60 | JulioCO0398 · Teòric 67,5 % | 40,6 % | 67,5 % | 192 |
| 61 | GevaCO0339 · Teòric 49,1 % | 40,5 % | 49,1 % | 163 |
| 62 | San MiguelCO0075 · Teòric 33,0 % | 40,3 % | 33,0 % | 77 |
| 63 | Las ErmitasCO0187 · Teòric 45,0 % | 40,2 % | 45,0 % | 276 |
| 64 | NavarroCO0422 · Teòric 40,5 % | 40,2 % | 40,5 % | 174 |
| 65 | Autoescuela AlphaCO0414 · Teòric 66,7 % | 40,2 % | 66,7 % | 107 |
| 66 | EvaCO0240 · Teòric 100,0 % | 39,4 % | 100,0 % | 33 |
| 67 | RomaCO0101 · Teòric 35,6 % | 38,9 % | 35,6 % | 108 |
| 68 | OlleriasCO0295 · Teòric 46,4 % | 38,6 % | 46,4 % | 404 |
| 69 | NeptunoCO0307 · Teòric 55,7 % | 38,5 % | 55,7 % | 205 |
| 70 | Autoescuela los PedrochesCO0413 · Teòric 58,2 % | 38,5 % | 58,2 % | 104 |
| 71 | Rogel FormacionCO0430 · Teòric 45,5 % | 38,5 % | 45,5 % | 26 |
| 72 | GongoraCO0317 · Teòric 47,7 % | 38,4 % | 47,7 % | 370 |
| 73 | Sierra MorenaCO0296 · Teòric 40,7 % | 38,2 % | 40,7 % | 207 |
| 74 | J GimbertCO0397 · Teòric 61,5 % | 38,2 % | 61,5 % | 173 |
| 75 | MorilesCO0270 · Teòric 50,5 % | 38,2 % | 50,5 % | 76 |
| 76 | Autoescuela PerezCO0399 · Teòric 44,9 % | 37,9 % | 44,9 % | 124 |
| 77 | Virgen de la AntiguaCO0347 · Teòric 81,3 % | 37,7 % | 81,3 % | 61 |
| 78 | CavaCO0065 · Teòric 61,8 % | 37,5 % | 61,8 % | 80 |
| 79 | AccionCO0280 · Teòric 47,5 % | 37,2 % | 47,5 % | 1.115 |
| 80 | Lopez EsCO0392 · Teòric 27,0 % | 37,2 % | 27,0 % | 78 |
| 81 | AverroesCO0140 · Teòric 37,0 % | 36,9 % | 37,0 % | 103 |
| 82 | Virgen de AraceliCO0121 · Teòric 53,2 % | 36,8 % | 53,2 % | 258 |
| 83 | UbedaCO0219 · Teòric 51,5 % | 36,8 % | 51,5 % | 163 |
| 84 | TrafficCO0408 · Teòric 52,9 % | 36,6 % | 52,9 % | 112 |
| 85 | CenterCO0376 · Teòric 50,0 % | 36,5 % | 50,0 % | 74 |
| 86 | Ecce HomoCO0306 · Teòric 42,4 % | 36,4 % | 42,4 % | 239 |
| 87 | F NuñezCO0439 · Teòric — | 36,1 % | — | 36 |
| 88 | Sisvial Centros de FormacionCO0416 · Teòric 47,0 % | 35,9 % | 47,0 % | 217 |
| 89 | LevanteCO0357 · Teòric 38,2 % | 35,9 % | 38,2 % | 64 |
| 90 | Autoescuela Mg FormacionCO0395 · Teòric 54,4 % | 35,8 % | 54,4 % | 95 |
| 91 | EuropaCO0122 · Teòric 47,0 % | 35,6 % | 47,0 % | 654 |
| 92 | Centro de Formacion VistalegreCO0433 · Teòric 45,6 % | 35,5 % | 45,6 % | 183 |
| 93 | Campus VialCO0427 · Teòric 48,7 % | 35,4 % | 48,7 % | 178 |
| 94 | Ruta 66CO0378 · Teòric 61,6 % | 35,3 % | 61,6 % | 167 |
| 95 | Olimpia SLCO0353 · Teòric 35,6 % | 35,3 % | 35,6 % | 119 |
| 96 | IpuntoCO0426 · Teòric 53,8 % | 35,3 % | 53,8 % | 116 |
| 97 | DialCO0361 · Teòric 59,6 % | 34,0 % | 59,6 % | 103 |
| 98 | GenesisCO0384 · Teòric 52,4 % | 33,9 % | 52,4 % | 115 |
| 99 | MontemayorCO0429 · Teòric — | 33,8 % | — | 68 |
| 100 | ZafraCO0116 · Teòric 49,1 % | 33,5 % | 49,1 % | 215 |
| 101 | Centro de Formacion Vial GeluCO0415 · Teòric 46,4 % | 33,1 % | 46,4 % | 118 |
| 102 | Ntra Sra de GuadalupeCO0308 · Teòric 46,3 % | 32,8 % | 46,3 % | 122 |
| 103 | BaenaCO0156 · Teòric 42,5 % | 32,5 % | 42,5 % | 117 |
| 104 | El RealejoCO0117 · Teòric 49,4 % | 31,2 % | 49,4 % | 1.479 |
| 105 | TorreblancaCO0346 · Teòric 38,8 % | 30,5 % | 38,8 % | 82 |
| 106 | Leon AutoescuelaCO0393 · Teòric 40,0 % | 29,2 % | 40,0 % | 24 |
| 107 | Virgen del RocioCO0405 · Teòric 36,8 % | 27,7 % | 36,8 % | 83 |
| 108 | ArenalCO0337 · Teòric 56,0 % | 27,2 % | 56,0 % | 158 |
| 109 | JordaCO0420 · Teòric 56,3 % | 26,8 % | 56,3 % | 41 |
| 110 | CassanCO0300 · Teòric 25,7 % | 26,7 % | 25,7 % | 30 |
| 111 | LuqueCO0411 · Teòric 48,0 % | 25,6 % | 48,0 % | 43 |
| 112 | Autoescuela AguileraCO0419 · Teòric 33,3 % | 22,9 % | 33,3 % | 48 |
| 113 | VillaviciosaCO0363 · Teòric 45,7 % | 22,7 % | 45,7 % | 66 |
| 114 | CefocoCO0218 · Teòric 44,3 % | 21,5 % | 44,3 % | 121 |
| 115 | San BartolomeCO0355 · Teòric 60,8 % | 17,5 % | 60,8 % | 63 |
| — | MontecarloCO0063 · Teòric 70,0 % | 41,2 % | 70,0 % | 17 |
| — | Vial 3CO0383 · Teòric 33,3 % | 0,0 % | 33,3 % | 6 |
| — | Enrique JimenezCO0438 · Teòric 100,0 % | 33,3 % | 100,0 % | 6 |
| — | SpeedCO0316 · Teòric 100,0 % | — | 100,0 % | 0 |
| — | PremiumCO0441 · Teòric 0,0 % | — | 0,0 % | 0 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Córdoba
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Córdoba14.55937,9 %
- Puente Genil4.28343,4 %
- Pozoblanco1.47044,2 %
- Cordoba ( Municipio Sin Especificar)2330,4 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.