Autoescoles a Las Palmas: aprovats del carnet B
A Las Palmas, 68 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 34,8 % dels presentats al pràctic i el 36,9 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
68
autoescoles amb exàmens
30.559
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SiroccoGC0289 · Teòric 73,1 % | 55,8 % | 73,1 % | 104 |
| 2 | Gemini25GC0313 · Teòric 39,6 % | 52,8 % | 39,6 % | 127 |
| 3 | CentroGC0198 · Teòric 26,1 % | 52,7 % | 26,1 % | 110 |
| 4 | Lorosan Playa BlancaGC0234 · Teòric 24,4 % | 52,6 % | 24,4 % | 251 |
| 5 | Camponuevo S lGC0141 · Teòric 47,7 % | 51,3 % | 47,7 % | 265 |
| 6 | Autoescuela AlbertoGC0264 · Teòric 40,8 % | 51,3 % | 40,8 % | 115 |
| 7 | TraserGC0230 · Teòric 36,4 % | 48,7 % | 36,4 % | 113 |
| 8 | ZakariaGC0298 · Teòric 26,1 % | 47,5 % | 26,1 % | 1.359 |
| 9 | TeldeGC0238 · Teòric 34,9 % | 47,1 % | 34,9 % | 242 |
| 10 | SupermarioGC0294 · Teòric 32,6 % | 46,5 % | 32,6 % | 623 |
| 11 | CarmeloGC0171 · Teòric 49,0 % | 46,2 % | 49,0 % | 597 |
| 12 | San CristobalGC0254 · Teòric 34,9 % | 45,5 % | 34,9 % | 154 |
| 13 | BitGC0261 · Teòric 26,9 % | 45,3 % | 26,9 % | 245 |
| 14 | AriasGC0310 · Teòric 40,0 % | 45,1 % | 40,0 % | 102 |
| 15 | CastilloGC0219 · Teòric 25,7 % | 44,5 % | 25,7 % | 229 |
| 16 | Autoescuela el SolGC0303 · Teòric 54,4 % | 43,6 % | 54,4 % | 133 |
| 17 | BiosferaGC0242 · Teòric 38,8 % | 43,2 % | 38,8 % | 155 |
| 18 | La Universidad del ConductorGC0173 · Teòric 31,9 % | 43,1 % | 31,9 % | 123 |
| 19 | Autoescuela BermaGC0172 · Teòric 31,8 % | 41,9 % | 31,8 % | 437 |
| 20 | MarcoGC0231 · Teòric 29,5 % | 40,9 % | 29,5 % | 484 |
| 21 | La PaternaGC0162 · Teòric 36,7 % | 39,6 % | 36,7 % | 1.137 |
| 22 | CarrizalGC0276 · Teòric 34,7 % | 39,6 % | 34,7 % | 323 |
| 23 | JorgeGC0233 · Teòric 25,4 % | 39,4 % | 25,4 % | 142 |
| 24 | AtlanticGC0297 · Teòric 37,3 % | 39,3 % | 37,3 % | 140 |
| 25 | Autoescuela AdassaGC0262 · Teòric 49,7 % | 39,1 % | 49,7 % | 340 |
| 26 | Autoescuela FaycanGC0251 · Teòric 42,4 % | 38,9 % | 42,4 % | 601 |
| 27 | Ae CopsGC0305 · Teòric 34,0 % | 38,9 % | 34,0 % | 239 |
| 28 | Autoescuela GranaGC0291 · Teòric 33,1 % | 38,6 % | 33,1 % | 430 |
| 29 | ApexGC0307 · Teòric 56,3 % | 38,6 % | 56,3 % | 132 |
| 30 | Delta Autoescuela S lGC0210 · Teòric 46,3 % | 38,5 % | 46,3 % | 540 |
| 31 | GuatifayGC0237 · Teòric 15,7 % | 37,3 % | 15,7 % | 51 |
| 32 | ReyesGC0197 · Teòric 46,1 % | 37,0 % | 46,1 % | 459 |
| 33 | Quinta AvenidaGC0277 · Teòric 32,5 % | 35,9 % | 32,5 % | 256 |
| 34 | Victor AutoescuelaGC0248 · Teòric 44,9 % | 35,7 % | 44,9 % | 1.465 |
| 35 | Autoescuela GaldarGC0315 · Teòric 36,4 % | 35,6 % | 36,4 % | 306 |
| 36 | Auto Escuela FuerteGC0267 · Teòric 34,6 % | 35,6 % | 34,6 % | 180 |
| 37 | Miguel H eGC0223 · Teòric 38,6 % | 35,5 % | 38,6 % | 276 |
| 38 | Autoescuela VozpopuliGC0268 · Teòric 41,7 % | 35,3 % | 41,7 % | 309 |
| 39 | Autoescuela CalimaGC0279 · Teòric 36,8 % | 35,1 % | 36,8 % | 673 |
| 40 | Autoescuela KarsGC0314 · Teòric 45,1 % | 34,4 % | 45,1 % | 547 |
| 41 | 7 PalmasGC0209 · Teòric 44,3 % | 33,9 % | 44,3 % | 507 |
| 42 | ValleGC0051 · Teòric 75,0 % | 33,7 % | 75,0 % | 86 |
| 43 | TakcanariasGC0308 · Teòric 44,4 % | 33,6 % | 44,4 % | 268 |
| 44 | IngenioGC0244 · Teòric 31,7 % | 33,6 % | 31,7 % | 250 |
| 45 | 79 Campus VialGC0296 · Teòric 47,0 % | 32,8 % | 47,0 % | 189 |
| 46 | NorteGC0316 · Teòric 35,6 % | 32,4 % | 35,6 % | 340 |
| 47 | Autoescuela CompactGC0265 · Teòric 42,1 % | 31,9 % | 42,1 % | 405 |
| 48 | TrebolGC0208 · Teòric 37,1 % | 31,7 % | 37,1 % | 3.048 |
| 49 | AlcaravanerasGC0309 · Teòric 41,8 % | 30,5 % | 41,8 % | 2.469 |
| 50 | Lanzarote PremiumGC0312 · Teòric 32,4 % | 30,4 % | 32,4 % | 369 |
| 51 | Ruta 66 CanariasGC0301 · Teòric 34,1 % | 30,2 % | 34,1 % | 774 |
| 52 | DefamaGC0193 · Teòric 35,4 % | 29,9 % | 35,4 % | 204 |
| 53 | Autoescuela NitrogasGC0256 · Teòric 38,4 % | 29,8 % | 38,4 % | 1.530 |
| 54 | Las Palmas PremiumGC0311 · Teòric 47,3 % | 29,6 % | 47,3 % | 304 |
| 55 | MaribelGC0283 · Teòric 34,0 % | 29,3 % | 34,0 % | 454 |
| 56 | DrivingGC0225 · Teòric 44,6 % | 28,4 % | 44,6 % | 155 |
| 57 | NorteGC0214 · Teòric 39,2 % | 28,3 % | 39,2 % | 127 |
| 58 | San FernandoGC0184 · Teòric 42,9 % | 28,2 % | 42,9 % | 277 |
| 59 | CorralejoGC0285 · Teòric 33,0 % | 28,2 % | 33,0 % | 195 |
| 60 | Cono SurGC0275 · Teòric 44,2 % | 28,0 % | 44,2 % | 168 |
| 61 | Autoescuelas TamaranGC0239 · Teòric 37,5 % | 27,8 % | 37,5 % | 2.673 |
| 62 | Maria del Carmen de Benitez AutoescuelasGC0290 · Teòric 40,5 % | 27,8 % | 40,5 % | 744 |
| 63 | KarsGC0224 · Teòric 45,5 % | 27,1 % | 45,5 % | 155 |
| 64 | AguayroGC0055 · Teòric 27,3 % | 26,7 % | 27,3 % | 60 |
| 65 | Autoescuela EcoGC0229 · Teòric 51,1 % | 24,2 % | 51,1 % | 1.255 |
| 66 | 2000 AutoescuelasGC0249 · Teòric 45,9 % | 17,9 % | 45,9 % | 145 |
| — | Atlantico 13 6GC0257 · Teòric — | 50,0 % | — | 12 |
| — | LanzaroteGC0235 · Teòric 30,0 % | — | 30,0 % | 0 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Las Palmas
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Palmas de Gran Canaria, las23.98632,8 %
- Palmas (Las) ( Municipio Sin Especificar)6.57142,2 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.