Autoescoles a Cáceres: aprovats del carnet B
A Cáceres, 43 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 42,0 % dels presentats al pràctic i el 44,2 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
0,0 %
Pràctic
Espanya 47,2 %
0,0 %
Teòric
Espanya 48,0 %
43
autoescoles amb exàmens
7.617
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescuela CepedaCC0248 · Teòric 81,6 % | 71,7 % | 81,6 % | 46 |
| 2 | San BernardoCC0273 · Teòric 52,4 % | 65,1 % | 52,4 % | 106 |
| 3 | Autoescuela CaceresCC0255 · Teòric 38,3 % | 59,8 % | 38,3 % | 132 |
| 4 | Ae San Jorge SLCC0193 · Teòric 44,3 % | 57,5 % | 44,3 % | 153 |
| 5 | Autoescuela OnCC0266 · Teòric 64,0 % | 56,1 % | 64,0 % | 198 |
| 6 | Seccion Noca CaceresCC0200 · Teòric 49,6 % | 55,4 % | 49,6 % | 112 |
| 7 | El Tunel S lCC0148 · Teòric 46,2 % | 55,4 % | 46,2 % | 92 |
| 8 | San AntonioCC0212 · Teòric 43,0 % | 54,4 % | 43,0 % | 149 |
| 9 | Autoescuela EvoraCC0257 · Teòric 61,5 % | 54,3 % | 61,5 % | 70 |
| 10 | IbizaCC0211 · Teòric 52,4 % | 52,1 % | 52,4 % | 140 |
| 11 | Autoescuela LunaCC0228 · Teòric 46,6 % | 51,3 % | 46,6 % | 78 |
| 12 | OsunaCC0271 · Teòric 38,5 % | 50,9 % | 38,5 % | 108 |
| 13 | Ec Trafico SLCC0188 · Teòric 37,4 % | 49,8 % | 37,4 % | 209 |
| 14 | Garcia SLCC0177 · Teòric 76,1 % | 49,2 % | 76,1 % | 126 |
| 15 | Autoescuela BarataCC0265 · Teòric 42,0 % | 46,8 % | 42,0 % | 220 |
| 16 | Autoescuela CauriaCC0261 · Teòric 43,1 % | 46,2 % | 43,1 % | 52 |
| 17 | Gran Via S C AutoescuelaCC0124 · Teòric 50,3 % | 46,0 % | 50,3 % | 383 |
| 18 | EuropaCC0179 · Teòric 56,2 % | 45,0 % | 56,2 % | 238 |
| 19 | Gutierrez SLCC0159 · Teòric 38,1 % | 44,4 % | 38,1 % | 133 |
| 20 | La PicotaCC0238 · Teòric 35,5 % | 42,5 % | 35,5 % | 87 |
| 21 | Monfrague S lCC0135 · Teòric 39,2 % | 42,2 % | 39,2 % | 460 |
| 22 | Trujillo ScCC0162 · Teòric 48,5 % | 42,2 % | 48,5 % | 147 |
| 23 | MoralaCC0272 · Teòric 31,2 % | 40,7 % | 31,2 % | 189 |
| 24 | Autoescuela MontexCC0256 · Teòric 48,4 % | 40,6 % | 48,4 % | 96 |
| 25 | Autoescuela Best DriversCC0259 · Teòric 42,9 % | 40,0 % | 42,9 % | 140 |
| 26 | Javier TalayuelaCC0245 · Teòric 32,7 % | 40,0 % | 32,7 % | 85 |
| 27 | Cfv AngelCC0213 · Teòric 34,9 % | 39,9 % | 34,9 % | 228 |
| 28 | Las Arenas FormacionCC0242 · Teòric 46,4 % | 39,6 % | 46,4 % | 737 |
| 29 | Lemans Centro de Formacion VialCC0220 · Teòric 54,1 % | 39,5 % | 54,1 % | 195 |
| 30 | HerreroCC0264 · Teòric 38,6 % | 39,3 % | 38,6 % | 168 |
| 31 | Record EliteCC0090 · Teòric 55,7 % | 38,8 % | 55,7 % | 206 |
| 32 | JerteCC0241 · Teòric 35,4 % | 38,8 % | 35,4 % | 134 |
| 33 | Fleming FormacionCC0269 · Teòric 53,7 % | 37,8 % | 53,7 % | 172 |
| 34 | Vial NavalmoralCC0244 · Teòric 38,8 % | 37,3 % | 38,8 % | 217 |
| 35 | RivasCC0207 · Teòric 43,2 % | 37,3 % | 43,2 % | 83 |
| 36 | Placentina AutoescuelaCC0111 · Teòric 40,0 % | 36,1 % | 40,0 % | 962 |
| 37 | ArdilaCC0170 · Teòric 45,1 % | 35,3 % | 45,1 % | 116 |
| 38 | CoronCC0231 · Teòric 35,1 % | 34,4 % | 35,1 % | 273 |
| 39 | Sanchez AutoescuelaCC0149 · Teòric 51,3 % | 34,0 % | 51,3 % | 150 |
| 40 | Ntra Sra de BelenCC0253 · Teòric 43,5 % | 33,8 % | 43,5 % | 130 |
| 41 | Carlos VenturaCC0258 · Teòric 48,0 % | 33,7 % | 48,0 % | 184 |
| 42 | Via PlataCC0267 · Teòric 45,0 % | 33,3 % | 45,0 % | 177 |
| 43 | Autoescuela JulianCC0249 · Teòric 35,2 % | 32,5 % | 35,2 % | 209 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Cáceres
PràcticTeòric
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Cáceres2.95045,3 %
- Plasencia1.94838,6 %
- Navalmoral de la Mata1.24143,4 %
- Coria92937,7 %
- Trujillo53141,4 %
És la teva autoescola?
Donar-la d'alta gratisPorta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.