Autoescoles a Almería: aprovats del carnet B
A Almería, 89 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 43,7 % dels presentats al pràctic i el 42,1 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
0,0 %
Pràctic
Espanya 47,2 %
0,0 %
Teòric
Espanya 48,0 %
89
autoescoles amb exàmens
18.357
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Julia Murcia CfAL0226 · Teòric 75,0 % | 63,5 % | 75,0 % | 63 |
| 2 | MotrilAL0237 · Teòric 35,4 % | 56,0 % | 35,4 % | 91 |
| 3 | Los PinosAL0192 · Teòric 53,6 % | 55,5 % | 53,6 % | 110 |
| 4 | MarbuenAL0047 · Teòric 39,2 % | 55,0 % | 39,2 % | 169 |
| 5 | LazcanoAL0187 · Teòric 54,6 % | 54,8 % | 54,6 % | 303 |
| 6 | BajelAL0194 · Teòric 57,7 % | 54,6 % | 57,7 % | 185 |
| 7 | LevanteAL0202 · Teòric 27,9 % | 54,5 % | 27,9 % | 143 |
| 8 | NorteAL0193 · Teòric 49,4 % | 54,4 % | 49,4 % | 68 |
| 9 | TrafikAL0113 · Teòric 35,9 % | 53,8 % | 35,9 % | 80 |
| 10 | SergioAL0172 · Teòric — | 53,8 % | — | 39 |
| 11 | VilarAL0140 · Teòric 54,9 % | 53,6 % | 54,9 % | 166 |
| 12 | EliteAL0211 · Teòric 35,7 % | 53,4 % | 35,7 % | 268 |
| 13 | Castillo ScAL0138 · Teòric 48,8 % | 52,8 % | 48,8 % | 123 |
| 14 | MironAL0233 · Teòric 43,4 % | 52,0 % | 43,4 % | 75 |
| 15 | BerjaAL0094 · Teòric 41,2 % | 51,5 % | 41,2 % | 274 |
| 16 | SabinalAL0068 · Teòric 54,8 % | 51,3 % | 54,8 % | 345 |
| 17 | Doctor FlemingAL0198 · Teòric 41,3 % | 51,3 % | 41,3 % | 119 |
| 18 | EverestAL0205 · Teòric 62,6 % | 51,2 % | 62,6 % | 125 |
| 19 | AbderaAL0234 · Teòric 73,3 % | 51,1 % | 73,3 % | 137 |
| 20 | VictorAL0204 · Teòric 49,4 % | 50,8 % | 49,4 % | 303 |
| 21 | Los VelezAL0123 · Teòric 45,5 % | 50,4 % | 45,5 % | 125 |
| 22 | La TorreAL0133 · Teòric 48,3 % | 50,3 % | 48,3 % | 159 |
| 23 | RoquetasAL0149 · Teòric 37,8 % | 50,0 % | 37,8 % | 78 |
| 24 | OasisAL0230 · Teòric 40,7 % | 49,7 % | 40,7 % | 300 |
| 25 | Hoy SiAL0221 · Teòric 61,5 % | 49,7 % | 61,5 % | 167 |
| 26 | Beltran Ballesta S CAL0118 · Teòric 44,9 % | 49,6 % | 44,9 % | 373 |
| 27 | RetamarAL0165 · Teòric 35,6 % | 49,2 % | 35,6 % | 185 |
| 28 | San LuisAL0236 · Teòric 51,9 % | 48,7 % | 51,9 % | 261 |
| 29 | Kilometro 0AL0180 · Teòric 46,2 % | 48,7 % | 46,2 % | 39 |
| 30 | El ArtealAL0197 · Teòric 41,7 % | 47,7 % | 41,7 % | 151 |
| 31 | CentroAL0160 · Teòric 31,9 % | 47,4 % | 31,9 % | 78 |
| 32 | EnriqueAL0045 · Teòric 49,1 % | 47,3 % | 49,1 % | 239 |
| 33 | El 04AL0235 · Teòric 42,5 % | 47,3 % | 42,5 % | 220 |
| 34 | Vicar Centro FormacionAL0182 · Teòric 23,6 % | 47,1 % | 23,6 % | 104 |
| 35 | MediterraneoAL0057 · Teòric 37,9 % | 47,1 % | 37,9 % | 87 |
| 36 | GuillenAL0217 · Teòric 38,1 % | 46,4 % | 38,1 % | 166 |
| 37 | El EjidoAL0027 · Teòric 37,6 % | 46,3 % | 37,6 % | 108 |
| 38 | TorresAL0220 · Teòric 28,2 % | 46,3 % | 28,2 % | 95 |
| 39 | AlmanzoraAL0218 · Teòric 43,4 % | 46,2 % | 43,4 % | 132 |
| 40 | InnovialAL0231 · Teòric 52,1 % | 45,5 % | 52,1 % | 620 |
| 41 | AlcazabaAL0224 · Teòric 62,0 % | 45,5 % | 62,0 % | 275 |
| 42 | AlhamarAL0177 · Teòric 52,2 % | 45,5 % | 52,2 % | 44 |
| 43 | El ParadorAL0178 · Teòric 40,0 % | 45,5 % | 40,0 % | 44 |
| 44 | RiveraAL0167 · Teòric 32,7 % | 45,3 % | 32,7 % | 106 |
| 45 | NovelAL0199 · Teòric 45,9 % | 45,2 % | 45,9 % | 188 |
| 46 | San MiguelAL0181 · Teòric 49,7 % | 44,1 % | 49,7 % | 236 |
| 47 | JoaquinAL0137 · Teòric 36,0 % | 44,1 % | 36,0 % | 161 |
| 48 | MatiasAL0240 · Teòric 51,2 % | 43,8 % | 51,2 % | 968 |
| 49 | CarlosAL0200 · Teòric 41,5 % | 43,8 % | 41,5 % | 317 |
| 50 | MarviAL0207 · Teòric 40,4 % | 43,7 % | 40,4 % | 197 |
| 51 | Formacion Vial LitoralAL0155 · Teòric 41,1 % | 43,4 % | 41,1 % | 373 |
| 52 | OrdunteAL0219 · Teòric 55,9 % | 43,3 % | 55,9 % | 104 |
| 53 | AnacrisAL0108 · Teòric 37,6 % | 43,2 % | 37,6 % | 148 |
| 54 | CircularAL0195 · Teòric 39,9 % | 43,2 % | 39,9 % | 139 |
| 55 | ParisAL0232 · Teòric 44,1 % | 43,2 % | 44,1 % | 44 |
| 56 | BegamarAL0216 · Teòric 44,4 % | 42,9 % | 44,4 % | 35 |
| 57 | Alcaide Centro Formacion Grupo de AutoesAL0168 · Teòric 59,0 % | 42,7 % | 59,0 % | 171 |
| 58 | EscorizaAL0212 · Teòric 34,6 % | 42,7 % | 34,6 % | 117 |
| 59 | Los AngelesAL0059 · Teòric 48,4 % | 42,1 % | 48,4 % | 1.547 |
| 60 | Olula Driving SLAL0229 · Teòric 34,5 % | 41,7 % | 34,5 % | 120 |
| 61 | Altair Centro de FormacionAL0186 · Teòric 40,5 % | 41,4 % | 40,5 % | 140 |
| 62 | San JeronimoAL0210 · Teòric 39,0 % | 41,3 % | 39,0 % | 809 |
| 63 | SebastianAL0036 · Teòric 37,7 % | 40,3 % | 37,7 % | 722 |
| 64 | AlmerimarAL0227 · Teòric 40,8 % | 40,2 % | 40,8 % | 246 |
| 65 | J G DazaAL0120 · Teòric 47,0 % | 40,0 % | 47,0 % | 105 |
| 66 | BenjaminaAL0222 · Teòric 44,4 % | 39,8 % | 44,4 % | 226 |
| 67 | IndaloAL0015 · Teòric 42,2 % | 39,5 % | 42,2 % | 339 |
| 68 | Molina SanchezAL0189 · Teòric 44,2 % | 39,1 % | 44,2 % | 376 |
| 69 | CanoAL0190 · Teòric 42,0 % | 39,1 % | 42,0 % | 312 |
| 70 | Los FilabresAL0116 · Teòric 51,6 % | 38,9 % | 51,6 % | 108 |
| 71 | MatiasAL0017 · Teòric 58,7 % | 38,6 % | 58,7 % | 83 |
| 72 | Autoescuela N340AL0162 · Teòric 43,4 % | 37,7 % | 43,4 % | 130 |
| 73 | VazquezAL0038 · Teòric 53,9 % | 36,8 % | 53,9 % | 76 |
| 74 | AndaluciaAL0215 · Teòric 28,1 % | 36,4 % | 28,1 % | 154 |
| 75 | Autoescuela StopAL0156 · Teòric 39,6 % | 36,3 % | 39,6 % | 300 |
| 76 | PedrosaAL0214 · Teòric 40,1 % | 36,3 % | 40,1 % | 146 |
| 77 | Al Volante AutoescuelaAL0170 · Teòric 39,7 % | 36,2 % | 39,7 % | 69 |
| 78 | TomasAL0147 · Teòric 48,1 % | 36,0 % | 48,1 % | 86 |
| 79 | Capital Centro de Formacion VialAL0174 · Teòric 41,5 % | 35,6 % | 41,5 % | 202 |
| 80 | EclipseAL0183 · Teòric 30,3 % | 34,5 % | 30,3 % | 267 |
| 81 | CraviottoAL0203 · Teòric 35,6 % | 34,5 % | 35,6 % | 84 |
| 82 | QuirosAL0208 · Teòric 45,9 % | 33,3 % | 45,9 % | 189 |
| 83 | PrudenAL0239 · Teòric 35,7 % | 33,3 % | 35,7 % | 33 |
| 84 | ScalaAL0206 · Teòric 52,4 % | 32,8 % | 52,4 % | 241 |
| 85 | La UrbaAL0209 · Teòric 36,6 % | 31,8 % | 36,6 % | 44 |
| 86 | CondeAL0021 · Teòric 48,3 % | 28,1 % | 48,3 % | 199 |
| 87 | CasanovaAL0011 · Teòric 27,4 % | 25,2 % | 27,4 % | 333 |
| 88 | LucasAL0079 · Teòric 34,2 % | 23,7 % | 34,2 % | 59 |
| — | EuropaAL0241 · Teòric 50,0 % | 80,0 % | 50,0 % | 5 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Almería
PràcticTeòric
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Almería13.86143,3 %
- Huércal-Overa3.64644,4 %
- Albox81446,1 %
- Almeria ( Municipio Sin Especificar)3650,0 %
És la teva autoescola?
Donar-la d'alta gratisPorta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.