Autoescoles a Girona: aprovats del carnet B
A Girona, 71 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 45,8 % dels presentats al pràctic i el 49,3 % al teòric: per sota de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
0,0 %
Pràctic
Espanya 47,2 %
0,0 %
Teòric
Espanya 48,0 %
71
autoescoles amb exàmens
16.954
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescola Les PlanesGE0254 · Teòric 47,1 % | 64,1 % | 47,1 % | 64 |
| 2 | Go Car AutoescolaGE0239 · Teòric 36,1 % | 60,8 % | 36,1 % | 143 |
| 3 | PirineuGE0243 · Teòric 37,9 % | 60,0 % | 37,9 % | 245 |
| 4 | Autoescola VladGE0251 · Teòric 46,8 % | 59,3 % | 46,8 % | 86 |
| 5 | FacilGE0237 · Teòric 57,1 % | 57,0 % | 57,1 % | 128 |
| 6 | Apsa del GironesGE0141 · Teòric 55,4 % | 55,8 % | 55,4 % | 346 |
| 7 | Olot PortasGE0007 · Teòric 46,4 % | 55,2 % | 46,4 % | 181 |
| 8 | CassaGE0125 · Teòric 74,7 % | 55,0 % | 74,7 % | 129 |
| 9 | TaboadaGE0093 · Teòric 37,8 % | 54,8 % | 37,8 % | 210 |
| 10 | ParesGE0079 · Teòric 50,0 % | 54,0 % | 50,0 % | 300 |
| 11 | La CingleraGE0263 · Teòric 54,0 % | 53,9 % | 54,0 % | 89 |
| 12 | LlagosteraGE0076 · Teòric 39,8 % | 53,0 % | 39,8 % | 164 |
| 13 | TecnicaGE0095 · Teòric 48,1 % | 52,6 % | 48,1 % | 114 |
| 14 | Soc MesGE0265 · Teòric 25,0 % | 52,4 % | 25,0 % | 21 |
| 15 | TramuntanaGE0160 · Teòric 57,2 % | 51,7 % | 57,2 % | 538 |
| 16 | Europalloret S CGE0197 · Teòric 41,8 % | 51,6 % | 41,8 % | 256 |
| 17 | Autoescola ArdenyaGE0259 · Teòric — | 51,4 % | — | 74 |
| 18 | Sant Pau Auto EscolaGE0164 · Teòric 52,5 % | 51,2 % | 52,5 % | 41 |
| 19 | GarrotxaGE0241 · Teòric 42,9 % | 49,5 % | 42,9 % | 479 |
| 20 | 2000GE0120 · Teòric 44,1 % | 49,5 % | 44,1 % | 95 |
| 21 | Font TorrentGE0214 · Teòric 49,2 % | 49,4 % | 49,2 % | 557 |
| 22 | Apsa ColomencaGE0155 · Teòric 50,2 % | 49,0 % | 50,2 % | 196 |
| 23 | CapformacioGE0236 · Teòric 44,8 % | 48,8 % | 44,8 % | 959 |
| 24 | TossaGE0211 · Teòric 37,3 % | 48,6 % | 37,3 % | 105 |
| 25 | PalamosGE0027 · Teòric 62,0 % | 48,4 % | 62,0 % | 95 |
| 26 | Marina TorroellaGE0206 · Teòric 59,4 % | 48,3 % | 59,4 % | 180 |
| 27 | Autoescuela C 35GE0233 · Teòric 51,3 % | 48,3 % | 51,3 % | 120 |
| 28 | MileniumGE0210 · Teòric 38,7 % | 48,2 % | 38,7 % | 85 |
| 29 | L EstelGE0107 · Teòric 50,5 % | 48,0 % | 50,5 % | 858 |
| 30 | OscarGE0215 · Teòric 55,5 % | 47,9 % | 55,5 % | 328 |
| 31 | Autoescola AutovilaGE0262 · Teòric 76,4 % | 47,9 % | 76,4 % | 117 |
| 32 | Autoescola BuenaGE0264 · Teòric 72,1 % | 47,6 % | 72,1 % | 105 |
| 33 | Auotescola ProvincialGE0256 · Teòric 61,6 % | 47,4 % | 61,6 % | 173 |
| 34 | Autoescoles FikGE0133 · Teòric 49,1 % | 47,3 % | 49,1 % | 672 |
| 35 | BlanesGE0116 · Teòric 50,2 % | 47,0 % | 50,2 % | 402 |
| 36 | FreserGE0249 · Teòric 74,7 % | 46,9 % | 74,7 % | 294 |
| 37 | Autoescola la Draga RaccGE0252 · Teòric 63,1 % | 46,6 % | 63,1 % | 485 |
| 38 | DaroGE0169 · Teòric 58,2 % | 46,5 % | 58,2 % | 101 |
| 39 | LladoGE0150 · Teòric 47,5 % | 46,3 % | 47,5 % | 242 |
| 40 | For Via Formacio ViariaGE0103 · Teòric 57,0 % | 45,8 % | 57,0 % | 240 |
| 41 | CeliaGE0255 · Teòric 52,2 % | 45,6 % | 52,2 % | 114 |
| 42 | LlancaGE0192 · Teòric 60,9 % | 45,3 % | 60,9 % | 53 |
| 43 | StopGE0175 · Teòric 54,6 % | 44,6 % | 54,6 % | 112 |
| 44 | SacrestGE0082 · Teòric 33,4 % | 44,5 % | 33,4 % | 283 |
| 45 | F P C Form Profesional ConductoresGE0005 · Teòric 65,2 % | 44,3 % | 65,2 % | 1.977 |
| 46 | Autoescola LiaGE0228 · Teòric 44,8 % | 44,0 % | 44,8 % | 100 |
| 47 | Comarcal EmpordanesaGE0244 · Teòric 41,8 % | 43,9 % | 41,8 % | 66 |
| 48 | Top DriveGE0258 · Teòric 52,2 % | 43,8 % | 52,2 % | 96 |
| 49 | FarnersGE0193 · Teòric 42,5 % | 43,6 % | 42,5 % | 280 |
| 50 | Autoescola RaulGE0229 · Teòric 41,9 % | 43,6 % | 41,9 % | 236 |
| 51 | EmpordaGE0166 · Teòric 58,4 % | 43,5 % | 58,4 % | 138 |
| 52 | GuixolsGE0142 · Teòric 46,3 % | 43,5 % | 46,3 % | 69 |
| 53 | MontGE0217 · Teòric 45,1 % | 43,2 % | 45,1 % | 148 |
| 54 | CataluñaGE0123 · Teòric 57,1 % | 42,9 % | 57,1 % | 105 |
| 55 | Autoescola Les GavarresGE0257 · Teòric 52,3 % | 41,6 % | 52,3 % | 101 |
| 56 | Autoescola K MonGE0235 · Teòric 37,7 % | 41,5 % | 37,7 % | 193 |
| 57 | MacanetGE0242 · Teòric 39,5 % | 41,5 % | 39,5 % | 94 |
| 58 | Vial 2GE0199 · Teòric 51,6 % | 40,9 % | 51,6 % | 232 |
| 59 | Hoy Voy GironaGE0245 · Teòric 48,4 % | 40,1 % | 48,4 % | 1.325 |
| 60 | Autoescola AralGE0232 · Teòric 35,5 % | 40,0 % | 35,5 % | 210 |
| 61 | MalavellaGE0247 · Teòric 43,9 % | 39,8 % | 43,9 % | 211 |
| 62 | MediterraniaGE0140 · Teòric 42,5 % | 39,3 % | 42,5 % | 242 |
| 63 | San CristobalGE0087 · Teòric 47,0 % | 39,1 % | 47,0 % | 322 |
| 64 | Hoy Voy OlotGE0261 · Teòric 43,7 % | 38,4 % | 43,7 % | 258 |
| 65 | Sant FeliuGE0248 · Teòric 51,5 % | 38,2 % | 51,5 % | 55 |
| 66 | Autoescola BertaGE0221 · Teòric 45,7 % | 33,9 % | 45,7 % | 192 |
| 67 | Santa CristinaGE0218 · Teòric 50,0 % | 32,4 % | 50,0 % | 105 |
| 68 | LloretGE0127 · Teòric 77,8 % | 32,0 % | 77,8 % | 75 |
| 69 | La SelvaGE0213 · Teòric 43,5 % | 26,3 % | 43,5 % | 213 |
| — | RosanasGE0146 · Teòric — | 71,4 % | — | 14 |
| — | MaiteGE0223 · Teòric — | 57,1 % | — | 7 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Girona
PràcticTeòric
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Girona14.81245,2 %
- Olot1.57349,7 %
- Ripoll54452,2 %
- Girona ( Municipio Sin Especificar)2532,0 %
És la teva autoescola?
Donar-la d'alta gratisPorta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.