Autoescoles a Navarra: aprovats del carnet B
A Navarra, 58 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 50,2 % dels presentats al pràctic i el 46,5 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
58
autoescoles amb exàmens
11.021
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Moto ExpressNA0183 · Teòric 100,0 % | 80,8 % | 100,0 % | 26 |
| 2 | FoncillasNA0164 · Teòric 55,0 % | 67,6 % | 55,0 % | 170 |
| 3 | MartinezNA0105 · Teòric 43,0 % | 63,6 % | 43,0 % | 66 |
| 4 | San FerminNA0145 · Teòric 61,5 % | 62,3 % | 61,5 % | 146 |
| 5 | SemperNA0113 · Teòric 71,9 % | 60,5 % | 71,9 % | 81 |
| 6 | IturramaNA0132 · Teòric 55,9 % | 59,7 % | 55,9 % | 62 |
| 7 | PeraltaNA0146 · Teòric 36,8 % | 57,4 % | 36,8 % | 129 |
| 8 | La AutoescuelaNA0131 · Teòric 29,5 % | 57,1 % | 29,5 % | 140 |
| 9 | DoneztebeNA0098 · Teòric — | 57,1 % | — | 63 |
| 10 | MatiasNA0175 · Teòric 48,0 % | 56,4 % | 48,0 % | 282 |
| 11 | AliciaNA0141 · Teòric 41,6 % | 56,4 % | 41,6 % | 133 |
| 12 | Castillo de OliteNA0179 · Teòric 38,3 % | 56,3 % | 38,3 % | 71 |
| 13 | ArizcurenNA0008 · Teòric 48,3 % | 55,8 % | 48,3 % | 276 |
| 14 | Marrodan Ontoria SLNA0102 · Teòric 51,5 % | 55,8 % | 51,5 % | 95 |
| 15 | Plaza TafallaNA0173 · Teòric 43,1 % | 55,6 % | 43,1 % | 72 |
| 16 | San MiguelNA0166 · Teòric 45,2 % | 55,3 % | 45,2 % | 313 |
| 17 | SotoNA0157 · Teòric 42,6 % | 55,1 % | 42,6 % | 254 |
| 18 | ZitadelaNA0185 · Teòric 66,7 % | 54,7 % | 66,7 % | 86 |
| 19 | ExpressNA0135 · Teòric 51,8 % | 54,5 % | 51,8 % | 616 |
| 20 | Next DriverNA0184 · Teòric 61,8 % | 54,4 % | 61,8 % | 68 |
| 21 | EgaNA0128 · Teòric 50,9 % | 54,0 % | 50,9 % | 124 |
| 22 | OrvinaNA0085 · Teòric 42,0 % | 53,7 % | 42,0 % | 67 |
| 23 | La RotxaNA0103 · Teòric 64,2 % | 53,2 % | 64,2 % | 111 |
| 24 | SanduaNA0127 · Teòric 44,6 % | 51,8 % | 44,6 % | 170 |
| 25 | LagoNA0074 · Teòric 50,5 % | 51,7 % | 50,5 % | 209 |
| 26 | AuterNA0022 · Teòric 42,0 % | 51,3 % | 42,0 % | 351 |
| 27 | ZunzarrenNA0001 · Teòric 45,9 % | 51,2 % | 45,9 % | 1.323 |
| 28 | IberiaNA0130 · Teòric 43,6 % | 51,1 % | 43,6 % | 92 |
| 29 | BarañainNA0159 · Teòric 44,4 % | 50,8 % | 44,4 % | 378 |
| 30 | ZizurNA0133 · Teòric 64,4 % | 50,6 % | 64,4 % | 89 |
| 31 | IndurainNA0119 · Teòric 50,9 % | 49,4 % | 50,9 % | 770 |
| 32 | CirauquiNA0032 · Teòric 53,5 % | 49,2 % | 53,5 % | 317 |
| 33 | AralarNA0170 · Teòric 51,7 % | 48,8 % | 51,7 % | 84 |
| 34 | Noain SarrigurenNA0163 · Teòric 42,0 % | 48,4 % | 42,0 % | 159 |
| 35 | LobiNA0158 · Teòric 48,8 % | 48,3 % | 48,8 % | 201 |
| 36 | Ali AutoescuelaNA0181 · Teòric 31,9 % | 47,9 % | 31,9 % | 242 |
| 37 | Autoescuela TudelaNA0174 · Teòric 40,5 % | 47,8 % | 40,5 % | 226 |
| 38 | Martinez AlvarezNA0106 · Teòric 30,0 % | 47,8 % | 30,0 % | 69 |
| 39 | Lesaka BeraNA0077 · Teòric 50,6 % | 47,7 % | 50,6 % | 86 |
| 40 | MotolobiNA0176 · Teòric 37,9 % | 47,6 % | 37,9 % | 229 |
| 41 | Turbo AutoescuelaNA0160 · Teòric 49,2 % | 47,1 % | 49,2 % | 346 |
| 42 | GidariNA0178 · Teòric 39,1 % | 47,1 % | 39,1 % | 157 |
| 43 | UniversidadNA0182 · Teòric 65,3 % | 46,8 % | 65,3 % | 94 |
| 44 | El Velocimetro ComNA0138 · Teòric 45,4 % | 46,2 % | 45,4 % | 329 |
| 45 | VillafrancaNA0169 · Teòric 52,1 % | 45,8 % | 52,1 % | 166 |
| 46 | Hoy Voy PamplonaNA0180 · Teòric 50,0 % | 44,2 % | 50,0 % | 577 |
| 47 | ZornozaNA0162 · Teòric 33,3 % | 43,9 % | 33,3 % | 57 |
| 48 | Zona MediaNA0161 · Teòric 48,4 % | 43,8 % | 48,4 % | 144 |
| 49 | IntensivoNA0120 · Teòric 46,6 % | 43,7 % | 46,6 % | 702 |
| 50 | Seccion Via Rapida NavarraNA0134 · Teòric 50,2 % | 43,2 % | 50,2 % | 730 |
| 51 | MendaviaNA0167 · Teòric 62,4 % | 39,8 % | 62,4 % | 88 |
| 52 | San CristobalNA0129 · Teòric 58,0 % | 39,7 % | 58,0 % | 116 |
| 53 | OsesNA0109 · Teòric 56,5 % | 39,6 % | 56,5 % | 101 |
| 54 | San JuanNA0143 · Teòric 35,4 % | 36,6 % | 35,4 % | 93 |
| — | Iruña PamplonaNA0111 · Teòric 44,4 % | 50,0 % | 44,4 % | 10 |
| — | Autoescuela Profesional de NavarraNA0155 · Teòric 100,0 % | 68,8 % | 100,0 % | 16 |
| — | Foncillas Truck BusNA0186 · Teòric 0,0 % | 100,0 % | 0,0 % | 3 |
| — | AurreraNA0140 · Teòric — | 33,3 % | — | 3 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Navarra
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Pamplona/Iruña8.85349,9 %
- Tudela2.15051,6 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.