Autoescoles a Lleida: aprovats del carnet B
A Lleida, 43 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 49,5 % dels presentats al pràctic i el 42,5 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
0,0 %
Pràctic
Espanya 47,2 %
0,0 %
Teòric
Espanya 48,0 %
43
autoescoles amb exàmens
10.233
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoescola JunedaL 0178 · Teòric 47,1 % | 80,5 % | 47,1 % | 77 |
| 2 | Autoescuela FrancescL 0171 · Teòric 36,7 % | 71,7 % | 36,7 % | 46 |
| 3 | Anaya la SeuL 0155 · Teòric 56,4 % | 68,5 % | 56,4 % | 92 |
| 4 | CapellL 0109 · Teòric 42,6 % | 67,3 % | 42,6 % | 156 |
| 5 | Sic FormacioL 0166 · Teòric 43,5 % | 64,9 % | 43,5 % | 194 |
| 6 | CerveraL 0126 · Teòric 35,0 % | 61,5 % | 35,0 % | 122 |
| 7 | Autoescola SolsonaL 0183 · Teòric 51,2 % | 59,7 % | 51,2 % | 67 |
| 8 | MiroL 0150 · Teòric 51,7 % | 59,5 % | 51,7 % | 190 |
| 9 | Casas FormacioL 0158 · Teòric 56,0 % | 59,3 % | 56,0 % | 150 |
| 10 | XiroiL 0137 · Teòric 37,7 % | 59,2 % | 37,7 % | 71 |
| 11 | TopvialL 0182 · Teòric 49,9 % | 57,5 % | 49,9 % | 226 |
| 12 | DrivingL 0161 · Teòric 46,7 % | 57,1 % | 46,7 % | 161 |
| 13 | Viladrich Formacio SLL 0105 · Teòric 37,5 % | 57,1 % | 37,5 % | 70 |
| 14 | Autoescola Racc LleidaL 0149 · Teòric 51,0 % | 53,0 % | 51,0 % | 334 |
| 15 | Autoescola Motocar Lleida SLL 0175 · Teòric 64,7 % | 52,3 % | 64,7 % | 627 |
| 16 | Cap PontL 0163 · Teòric 56,5 % | 52,2 % | 56,5 % | 301 |
| 17 | PallarsL 0021 · Teòric 44,8 % | 50,6 % | 44,8 % | 3.739 |
| 18 | C F C la Seu 3L 0130 · Teòric 43,6 % | 50,4 % | 43,6 % | 256 |
| 19 | Autoescola MonicaL 0180 · Teòric 50,0 % | 50,0 % | 50,0 % | 116 |
| 20 | Segues Zona Alta Foc Lleida Com Cap AdrL 0153 · Teòric 39,3 % | 50,0 % | 39,3 % | 24 |
| 21 | Sit CarL 0157 · Teòric 44,4 % | 49,6 % | 44,4 % | 478 |
| 22 | Europa Sant CristobalL 0148 · Teòric 30,2 % | 48,7 % | 30,2 % | 154 |
| 23 | MiqueletL 0067 · Teòric 50,8 % | 48,3 % | 50,8 % | 60 |
| 24 | San JuanL 0133 · Teòric 42,3 % | 48,2 % | 42,3 % | 249 |
| 25 | ApuntL 0170 · Teòric 41,7 % | 46,0 % | 41,7 % | 176 |
| 26 | RexL 0098 · Teòric 40,8 % | 45,6 % | 40,8 % | 272 |
| 27 | RosL 0120 · Teòric 50,7 % | 44,9 % | 50,7 % | 89 |
| 28 | ParisL 0048 · Teòric 50,6 % | 44,8 % | 50,6 % | 96 |
| 29 | TenaL 0041 · Teòric 30,3 % | 44,1 % | 30,3 % | 281 |
| 30 | IlerdaL 0001 · Teòric 46,7 % | 42,9 % | 46,7 % | 133 |
| 31 | Som HiL 0174 · Teòric 43,8 % | 42,6 % | 43,8 % | 176 |
| 32 | Tracer FormacioL 0177 · Teòric 31,8 % | 42,4 % | 31,8 % | 238 |
| 33 | Hoy Voy PonentL 0176 · Teòric 39,9 % | 41,9 % | 39,9 % | 993 |
| 34 | TrailerL 0145 · Teòric 37,6 % | 41,8 % | 37,6 % | 189 |
| 35 | GilabertL 0132 · Teòric 38,4 % | 41,7 % | 38,4 % | 72 |
| 36 | MontserratL 0006 · Teòric 57,4 % | 41,2 % | 57,4 % | 131 |
| 37 | Autoescola RasantL 0181 · Teòric 45,8 % | 40,4 % | 45,8 % | 114 |
| 38 | UrgellL 0139 · Teòric 34,6 % | 40,3 % | 34,6 % | 196 |
| 39 | MartiL 0147 · Teòric 33,7 % | 40,3 % | 33,7 % | 119 |
| 40 | Autoescola Nacional IiL 0167 · Teòric 62,7 % | 40,3 % | 62,7 % | 77 |
| 41 | SobrerodesL 0173 · Teòric 35,1 % | 34,9 % | 35,1 % | 195 |
| 42 | Autoescola Viaria Centre de FormacioL 0168 · Teòric 32,6 % | 30,8 % | 32,6 % | 263 |
| — | PiteusL 0169 · Teòric 28,6 % | 33,3 % | 28,6 % | 18 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Lleida
PràcticTeòric
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Lleida8.78248,0 %
- Seu D'urgell, la97558,7 %
- Pobla de Segur, la45858,7 %
És la teva autoescola?
Donar-la d'alta gratisPorta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.