Autoescoles a Bizkaia: aprovats del carnet B
A Bizkaia, 70 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 51,3 % dels presentats al pràctic i el 52,3 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
70
autoescoles amb exàmens
19.857
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | EretzaBI0106 · Teòric 51,2 % | 70,4 % | 51,2 % | 267 |
| 2 | UrkoizBI0110 · Teòric 59,1 % | 68,5 % | 59,1 % | 518 |
| 3 | BerrizBI0347 · Teòric 53,5 % | 67,0 % | 53,5 % | 97 |
| 4 | SantosBI0359 · Teòric 52,6 % | 64,9 % | 52,6 % | 94 |
| 5 | GaldakaoBI0372 · Teòric 58,2 % | 64,1 % | 58,2 % | 217 |
| 6 | Cruces Jl SLBI0262 · Teòric 44,4 % | 63,8 % | 44,4 % | 207 |
| 7 | GurpilBI0396 · Teòric 61,4 % | 62,5 % | 61,4 % | 80 |
| 8 | TraukoBI0332 · Teòric 58,4 % | 60,6 % | 58,4 % | 132 |
| 9 | RatxiBI0400 · Teòric 58,6 % | 60,3 % | 58,6 % | 184 |
| 10 | Basurto S lBI0289 · Teòric 40,4 % | 60,2 % | 40,4 % | 128 |
| 11 | Julio GarciaBI0097 · Teòric 62,9 % | 59,7 % | 62,9 % | 77 |
| 12 | SegvialBI0385 · Teòric 60,0 % | 59,0 % | 60,0 % | 520 |
| 13 | JavierBI0276 · Teòric 52,9 % | 58,8 % | 52,9 % | 534 |
| 14 | Manolo S lBI0223 · Teòric 56,1 % | 58,2 % | 56,1 % | 378 |
| 15 | Rekord SL Ctro Form VialBI0286 · Teòric 55,9 % | 58,2 % | 55,9 % | 282 |
| 16 | Luis BarakaldoBI0346 · Teòric 82,2 % | 58,2 % | 82,2 % | 220 |
| 17 | Aramotz AutoeskolaBI0340 · Teòric 63,3 % | 58,1 % | 63,3 % | 155 |
| 18 | GidatuBI0351 · Teòric 44,9 % | 57,8 % | 44,9 % | 256 |
| 19 | Solozabal AutoeskolaBI0335 · Teòric 52,5 % | 57,8 % | 52,5 % | 116 |
| 20 | CarlosBI0300 · Teòric 50,2 % | 57,5 % | 50,2 % | 226 |
| 21 | Mikel S lBI0219 · Teòric 56,4 % | 57,0 % | 56,4 % | 1.182 |
| 22 | NinoBI0371 · Teòric 54,6 % | 56,4 % | 54,6 % | 541 |
| 23 | RiverBI0357 · Teòric 34,8 % | 56,4 % | 34,8 % | 55 |
| 24 | Arias SABI0250 · Teòric 62,2 % | 55,2 % | 62,2 % | 455 |
| 25 | Kolitza S lBI0218 · Teòric 47,3 % | 55,1 % | 47,3 % | 158 |
| 26 | BikainBI0388 · Teòric 43,7 % | 54,8 % | 43,7 % | 104 |
| 27 | BaskoniaBI0228 · Teòric 53,8 % | 54,3 % | 53,8 % | 197 |
| 28 | KaikuBI0288 · Teòric 54,1 % | 54,1 % | 54,1 % | 643 |
| 29 | GoBI0360 · Teòric 48,6 % | 53,3 % | 48,6 % | 634 |
| 30 | PrimeranBI0384 · Teòric 84,0 % | 53,2 % | 84,0 % | 231 |
| 31 | Irrintzi BasauriBI0011 · Teòric 50,0 % | 52,8 % | 50,0 % | 282 |
| 32 | DieselBI0399 · Teòric 54,3 % | 52,7 % | 54,3 % | 421 |
| 33 | Oso ErrazBI0394 · Teòric 52,4 % | 52,7 % | 52,4 % | 165 |
| 34 | Preciado S lBI0316 · Teòric 63,2 % | 52,4 % | 63,2 % | 412 |
| 35 | BarriBI0268 · Teòric 43,7 % | 52,4 % | 43,7 % | 147 |
| 36 | A8BI0398 · Teòric 68,8 % | 52,3 % | 68,8 % | 243 |
| 37 | GernikaBI0178 · Teòric 53,0 % | 52,1 % | 53,0 % | 292 |
| 38 | NagoreBI0358 · Teòric 54,2 % | 51,3 % | 54,2 % | 154 |
| 39 | HatorBI0308 · Teòric 50,7 % | 51,2 % | 50,7 % | 336 |
| 40 | BilbaoBI0393 · Teòric 52,5 % | 50,3 % | 52,5 % | 332 |
| 41 | ScalaBI0152 · Teòric 50,6 % | 50,3 % | 50,6 % | 171 |
| 42 | El FuniBI0338 · Teòric 44,4 % | 49,5 % | 44,4 % | 103 |
| 43 | DakarBI0333 · Teòric 51,2 % | 49,2 % | 51,2 % | 778 |
| 44 | UrritxeBI0354 · Teòric 42,1 % | 49,2 % | 42,1 % | 61 |
| 45 | DriveBI0373 · Teòric 45,7 % | 48,3 % | 45,7 % | 1.511 |
| 46 | Izaro BilbaoBI0381 · Teòric 47,6 % | 48,1 % | 47,6 % | 231 |
| 47 | Teo SLBI0269 · Teòric 57,5 % | 47,7 % | 57,5 % | 107 |
| 48 | IndautxuBI0392 · Teòric 53,4 % | 47,3 % | 53,4 % | 1.036 |
| 49 | TxorierriBI0353 · Teòric 46,3 % | 46,9 % | 46,3 % | 113 |
| 50 | Jarama Conductores SLBI0279 · Teòric 58,4 % | 46,8 % | 58,4 % | 378 |
| 51 | PortubatBI0387 · Teòric 45,8 % | 46,4 % | 45,8 % | 263 |
| 52 | TawityBI0386 · Teòric 63,2 % | 45,7 % | 63,2 % | 208 |
| 53 | El Volante S lBI0246 · Teòric 42,9 % | 44,6 % | 42,9 % | 204 |
| 54 | Cimarro SllBI0331 · Teòric 64,3 % | 44,5 % | 64,3 % | 119 |
| 55 | Uribe Kosta Auto EskolaBI0329 · Teòric 46,8 % | 44,4 % | 46,8 % | 142 |
| 56 | KatiaBI0374 · Teòric 48,0 % | 43,8 % | 48,0 % | 153 |
| 57 | SollubeBI0391 · Teòric 52,6 % | 43,2 % | 52,6 % | 287 |
| 58 | MungiaBI0389 · Teòric 42,0 % | 43,0 % | 42,0 % | 107 |
| 59 | SantutxuBI0323 · Teòric 51,9 % | 42,9 % | 51,9 % | 196 |
| 60 | Q PeiBI0376 · Teòric 47,8 % | 42,1 % | 47,8 % | 197 |
| 61 | HaizeaBI0321 · Teòric 61,8 % | 41,1 % | 61,8 % | 56 |
| 62 | 360 SestaoBI0390 · Teòric 58,1 % | 40,4 % | 58,1 % | 89 |
| 63 | BasatxuBI0364 · Teòric 45,2 % | 39,5 % | 45,2 % | 119 |
| 64 | GaztediBI0383 · Teòric 35,6 % | 39,5 % | 35,6 % | 86 |
| 65 | Coop MontecarloBI0095 · Teòric 47,5 % | 39,1 % | 47,5 % | 169 |
| 66 | GaneBI0370 · Teòric 54,8 % | 39,0 % | 54,8 % | 154 |
| 67 | AmeztiBI0334 · Teòric 58,5 % | 38,1 % | 58,5 % | 2.270 |
| 68 | RassBI0377 · Teòric 49,1 % | 35,1 % | 49,1 % | 900 |
| — | GaraitaBI0348 · Teòric 59,2 % | — | 59,2 % | 0 |
| — | AdnBI0401 · Teòric 33,3 % | — | 33,3 % | 0 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Bizkaia
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Bilbao19.74951,3 %
- Vizcaya ( Municipio Sin Especificar)10841,7 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.