Autoescoles a Gipuzkoa: aprovats del carnet B
A Gipuzkoa, 45 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 51,8 % dels presentats al pràctic i el 49,2 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
45
autoescoles amb exàmens
12.959
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | L Berri AutoeskolaSS0189 · Teòric 49,4 % | 71,6 % | 49,4 % | 271 |
| 2 | Autoescuela Santa ClaraSS0179 · Teòric 50,0 % | 70,3 % | 50,0 % | 37 |
| 3 | LopetegiSS0190 · Teòric 48,3 % | 69,2 % | 48,3 % | 185 |
| 4 | Azpeiti AutoeskolaSS0173 · Teòric 53,8 % | 68,5 % | 53,8 % | 108 |
| 5 | MugicaSS0194 · Teòric 70,2 % | 67,1 % | 70,2 % | 85 |
| 6 | E C AragonSS0153 · Teòric 56,8 % | 66,3 % | 56,8 % | 92 |
| 7 | EtxanizSS0155 · Teòric 63,3 % | 65,8 % | 63,3 % | 193 |
| 8 | Zumaia AutoeskolaSS0184 · Teòric 75,7 % | 62,8 % | 75,7 % | 137 |
| 9 | Autoescuela IpintzaSS0186 · Teòric 76,7 % | 60,0 % | 76,7 % | 80 |
| 10 | A e Larrañaga S lSS0135 · Teòric 51,6 % | 59,3 % | 51,6 % | 167 |
| 11 | JolmarSS0164 · Teòric 41,7 % | 59,0 % | 41,7 % | 117 |
| 12 | Intxaurrondo Zubiaurre SLSS0152 · Teòric 50,6 % | 58,9 % | 50,6 % | 107 |
| 13 | Otamendi Anaiak SLSS0151 · Teòric 50,9 % | 58,1 % | 50,9 % | 258 |
| 14 | Solozabal AutoeskolakSS0163 · Teòric 49,9 % | 57,3 % | 49,9 % | 2.504 |
| 15 | Telleria AutoeskolaSS0167 · Teòric 49,5 % | 57,0 % | 49,5 % | 93 |
| 16 | Izarra S lSS0137 · Teòric 50,6 % | 56,6 % | 50,6 % | 196 |
| 17 | Arrasate AutoeskolaSS0175 · Teòric 58,8 % | 55,6 % | 58,8 % | 171 |
| 18 | SarrieguiSS0133 · Teòric 65,5 % | 54,9 % | 65,5 % | 275 |
| 19 | BideonSS0198 · Teòric 88,0 % | 54,7 % | 88,0 % | 53 |
| 20 | ZezenbideSS0078 · Teòric 55,6 % | 54,2 % | 55,6 % | 96 |
| 21 | Ec Peñacoba AutoeskolaSS0154 · Teòric 53,4 % | 53,8 % | 53,4 % | 160 |
| 22 | Antiguoberri AutoeskolaSS0196 · Teòric 51,4 % | 53,2 % | 51,4 % | 124 |
| 23 | Goitia AutoeskolaSS0044 · Teòric 42,6 % | 51,9 % | 42,6 % | 266 |
| 24 | Lagunak EctSS0138 · Teòric 44,7 % | 51,8 % | 44,7 % | 575 |
| 25 | VallinaSS0187 · Teòric 54,9 % | 51,8 % | 54,9 % | 139 |
| 26 | BizkargiSS0191 · Teòric 40,2 % | 50,6 % | 40,2 % | 77 |
| 27 | Academia de Conductores BidasoaSS0192 · Teòric 37,0 % | 50,0 % | 37,0 % | 102 |
| 28 | E C Bengoetxea AutoeskolaSS0147 · Teòric 50,6 % | 49,6 % | 50,6 % | 226 |
| 29 | AlzaSS0058 · Teòric 44,3 % | 48,6 % | 44,3 % | 255 |
| 30 | Oiartzun Autoeskola SLSS0165 · Teòric 69,2 % | 48,2 % | 69,2 % | 197 |
| 31 | Tu Car NetSS0183 · Teòric 48,8 % | 47,2 % | 48,8 % | 282 |
| 32 | Errenderi AutoescuelaSS0199 · Teòric 83,3 % | 47,2 % | 83,3 % | 36 |
| 33 | UrolaSS0158 · Teòric 48,6 % | 47,1 % | 48,6 % | 140 |
| 34 | TxingudiSS0114 · Teòric 46,8 % | 46,9 % | 46,8 % | 437 |
| 35 | Donosti Formacion de ConductoresSS0185 · Teòric 46,3 % | 46,6 % | 46,3 % | 131 |
| 36 | AracamaSS0121 · Teòric 41,0 % | 46,4 % | 41,0 % | 522 |
| 37 | Autoescuela IntensivoSS0193 · Teòric 51,1 % | 45,6 % | 51,1 % | 1.402 |
| 38 | Balerdi S lSS0156 · Teòric 36,6 % | 45,6 % | 36,6 % | 169 |
| 39 | LoreaSS0197 · Teòric 64,9 % | 45,5 % | 64,9 % | 66 |
| 40 | HirucapSS0195 · Teòric 49,8 % | 44,2 % | 49,8 % | 538 |
| 41 | Bidebieta AutoeskolaSS0177 · Teòric 54,0 % | 44,0 % | 54,0 % | 282 |
| 42 | HernaniSS0002 · Teòric 42,2 % | 43,9 % | 42,2 % | 246 |
| 43 | Zestoa AutoeskolaSS0180 · Teòric 74,2 % | 41,0 % | 74,2 % | 78 |
| 44 | Autoescuela UranzuSS0178 · Teòric 37,5 % | 38,2 % | 37,5 % | 68 |
| 45 | Teknika AutoescuelaSS0182 · Teòric 44,8 % | 36,7 % | 44,8 % | 474 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Gipuzkoa
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Donostia/San Sebastián8.29247,8 %
- Azpeitia2.62757,9 %
- Beasain2.03460,0 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.