Autoescoles a Tarragona: aprovats del carnet B
A Tarragona, 84 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 50,9 % dels presentats al pràctic i el 44,1 % al teòric: per sobre de la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
84
autoescoles amb exàmens
12.997
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MontañaT 0242 · Teòric 53,7 % | 79,8 % | 53,7 % | 258 |
| 2 | VallesT 0244 · Teòric 54,2 % | 76,5 % | 54,2 % | 98 |
| 3 | Ae RocaT 0035 · Teòric 44,6 % | 72,0 % | 44,6 % | 50 |
| 4 | Novo ReusT 0253 · Teòric 50,0 % | 71,7 % | 50,0 % | 53 |
| 5 | Ae Gest Callarisa SLT 0175 · Teòric 31,0 % | 70,4 % | 31,0 % | 162 |
| 6 | CantonsT 0189 · Teòric 42,7 % | 68,3 % | 42,7 % | 104 |
| 7 | ForvisT 0223 · Teòric 54,3 % | 67,6 % | 54,3 % | 68 |
| 8 | Norbert Mateu SLT 0269 · Teòric 47,1 % | 65,3 % | 47,1 % | 176 |
| 9 | Star And GoT 0281 · Teòric 100,0 % | 64,7 % | 100,0 % | 51 |
| 10 | ColomeT 0084 · Teòric 42,5 % | 63,6 % | 42,5 % | 99 |
| 11 | La SeniaT 0169 · Teòric 58,6 % | 63,0 % | 58,6 % | 146 |
| 12 | Ae Cr XT 0101 · Teòric 41,0 % | 62,7 % | 41,0 % | 166 |
| 13 | RacingT 0118 · Teòric 46,3 % | 62,6 % | 46,3 % | 91 |
| 14 | Pere SLT 0204 · Teòric 54,9 % | 62,3 % | 54,9 % | 204 |
| 15 | RallyT 0131 · Teòric 50,5 % | 62,0 % | 50,5 % | 100 |
| 16 | Global AutoescolaT 0280 · Teòric 46,5 % | 61,9 % | 46,5 % | 281 |
| 17 | NovaT 0147 · Teòric 43,3 % | 61,0 % | 43,3 % | 213 |
| 18 | SantosT 0230 · Teòric 47,2 % | 59,6 % | 47,2 % | 171 |
| 19 | Delta TarragonaT 0233 · Teòric 37,0 % | 59,0 % | 37,0 % | 173 |
| 20 | CentreT 0163 · Teòric 45,3 % | 58,9 % | 45,3 % | 158 |
| 21 | Calafell SLT 0205 · Teòric 37,7 % | 58,7 % | 37,7 % | 230 |
| 22 | La NostraT 0282 · Teòric 48,7 % | 58,5 % | 48,7 % | 130 |
| 23 | La SelvaT 0073 · Teòric 41,7 % | 58,3 % | 41,7 % | 103 |
| 24 | PedrolT 0066 · Teòric 65,6 % | 58,2 % | 65,6 % | 91 |
| 25 | Ae LuisT 0126 · Teòric 50,9 % | 58,0 % | 50,9 % | 157 |
| 26 | XatoT 0272 · Teòric 48,1 % | 56,6 % | 48,1 % | 83 |
| 27 | FranT 0290 · Teòric 75,0 % | 56,1 % | 75,0 % | 82 |
| 28 | ReusT 0029 · Teòric 42,8 % | 56,0 % | 42,8 % | 150 |
| 29 | Ae Mario ScpT 0028 · Teòric 49,5 % | 55,9 % | 49,5 % | 161 |
| 30 | CambrilsT 0288 · Teòric 45,8 % | 55,5 % | 45,8 % | 146 |
| 31 | Tortosa TempleT 0202 · Teòric 38,6 % | 55,4 % | 38,6 % | 305 |
| 32 | ClaxonT 0250 · Teòric 48,3 % | 55,3 % | 48,3 % | 76 |
| 33 | PonentT 0287 · Teòric 36,3 % | 55,2 % | 36,3 % | 58 |
| 34 | ImperialT 0283 · Teòric 46,5 % | 54,7 % | 46,5 % | 64 |
| 35 | SamotT 0195 · Teòric 50,0 % | 54,5 % | 50,0 % | 22 |
| 36 | Formula lT 0201 · Teòric 43,4 % | 54,4 % | 43,4 % | 57 |
| 37 | OquesT 0285 · Teòric 43,5 % | 53,8 % | 43,5 % | 173 |
| 38 | Via RapidaT 0110 · Teòric 35,7 % | 53,5 % | 35,7 % | 129 |
| 39 | El TancatT 0142 · Teòric 48,7 % | 53,4 % | 48,7 % | 326 |
| 40 | UniversalT 0192 · Teòric 40,5 % | 53,3 % | 40,5 % | 135 |
| 41 | Sant Pere i Sant PauT 0197 · Teòric 50,0 % | 51,7 % | 50,0 % | 89 |
| 42 | FilloT 0173 · Teòric 54,5 % | 51,5 % | 54,5 % | 291 |
| 43 | ErandioT 0122 · Teòric 42,9 % | 50,6 % | 42,9 % | 176 |
| 44 | MontesoT 0146 · Teòric 45,6 % | 49,5 % | 45,6 % | 958 |
| 45 | PacoT 0064 · Teòric 43,5 % | 49,5 % | 43,5 % | 97 |
| 46 | Z 2T 0219 · Teòric 35,4 % | 48,9 % | 35,4 % | 141 |
| 47 | San NicolasT 0158 · Teòric 44,2 % | 48,7 % | 44,2 % | 193 |
| 48 | Baix CampT 0271 · Teòric 48,0 % | 48,7 % | 48,0 % | 154 |
| 49 | BayerriT 0212 · Teòric 39,8 % | 48,1 % | 39,8 % | 108 |
| 50 | EstelaT 0058 · Teòric 39,2 % | 47,5 % | 39,2 % | 99 |
| 51 | Autoescuela SaezT 0278 · Teòric 55,9 % | 47,4 % | 55,9 % | 78 |
| 52 | Joaquin y VenturaT 0165 · Teòric 40,9 % | 47,3 % | 40,9 % | 110 |
| 53 | Nico AutoescolaT 0264 · Teòric 41,7 % | 46,9 % | 41,7 % | 211 |
| 54 | JordiT 0114 · Teòric 45,9 % | 46,8 % | 45,9 % | 703 |
| 55 | Hoy Voy ReusT 0274 · Teòric 40,7 % | 46,6 % | 40,7 % | 414 |
| 56 | 9limitT 0260 · Teòric 41,9 % | 46,6 % | 41,9 % | 178 |
| 57 | VictorT 0155 · Teòric 42,7 % | 46,6 % | 42,7 % | 133 |
| 58 | NonaT 0209 · Teòric 38,5 % | 46,3 % | 38,5 % | 67 |
| 59 | Del PenedesT 0232 · Teòric 50,0 % | 46,2 % | 50,0 % | 52 |
| 60 | Reddis S C PT 0008 · Teòric 40,9 % | 46,0 % | 40,9 % | 174 |
| 61 | FerreT 0184 · Teòric 38,9 % | 45,3 % | 38,9 % | 106 |
| 62 | Sola FerreT 0080 · Teòric 49,5 % | 45,1 % | 49,5 % | 71 |
| 63 | NovatecT 0255 · Teòric 37,4 % | 45,1 % | 37,4 % | 51 |
| 64 | TurboT 0270 · Teòric 48,1 % | 44,7 % | 48,1 % | 159 |
| 65 | Rds Formacio VialT 0252 · Teòric 38,6 % | 44,4 % | 38,6 % | 81 |
| 66 | Hoy Voy TarragonaT 0273 · Teòric 44,7 % | 43,7 % | 44,7 % | 646 |
| 67 | Sant MiquelT 0098 · Teòric 44,7 % | 43,4 % | 44,7 % | 212 |
| 68 | Autoescuela BalboaT 0262 · Teòric 38,5 % | 43,1 % | 38,5 % | 195 |
| 69 | Sant JordiT 0229 · Teòric 37,9 % | 42,9 % | 37,9 % | 154 |
| 70 | BoxesT 0245 · Teòric 45,4 % | 42,8 % | 45,4 % | 283 |
| 71 | Autoescola el CarriletT 0275 · Teòric 36,2 % | 42,2 % | 36,2 % | 206 |
| 72 | Autoescola DaniT 0276 · Teòric 40,2 % | 41,8 % | 40,2 % | 208 |
| 73 | Autoescola EvoT 0277 · Teòric 35,8 % | 41,6 % | 35,8 % | 243 |
| 74 | TarragonaT 0203 · Teòric 43,3 % | 40,5 % | 43,3 % | 195 |
| 75 | Autoescola GacsT 0267 · Teòric 45,7 % | 39,8 % | 45,7 % | 128 |
| 76 | Exit TgnT 0211 · Teòric 43,9 % | 39,1 % | 43,9 % | 69 |
| 77 | SabatT 0030 · Teòric 41,0 % | 38,5 % | 41,0 % | 371 |
| 78 | PrimT 0099 · Teòric 39,1 % | 38,1 % | 39,1 % | 118 |
| 79 | CunitT 0224 · Teòric 50,2 % | 36,4 % | 50,2 % | 154 |
| 80 | El VendrellT 0200 · Teòric 48,5 % | 35,3 % | 48,5 % | 150 |
| 81 | Via AugustaT 0259 · Teòric 34,7 % | 33,3 % | 34,7 % | 75 |
| — | Roquetes ScpT 0178 · Teòric 40,8 % | 82,4 % | 40,8 % | 17 |
| — | DriboT 0289 · Teòric 33,3 % | 40,0 % | 33,3 % | 10 |
| — | PitarchT 0215 · Teòric 100,0 % | — | 100,0 % | 0 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a Tarragona
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Tarragona5.45446,1 %
- Reus4.88255,1 %
- Tortosa2.60653,3 %
- Tarragona ( Municipio Sin Especificar)5540,0 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.