Autoescoles a A Coruña: aprovats del carnet B
A A Coruña, 72 autoescoles van presentar alumnes al carnet B entre octubre de 2025 i setembre de 2026. Va aprovar el 47,1 % dels presentats al pràctic i el 50,3 % al teòric: el mateix que la mitjana d'Espanya al pràctic (47,2 %).
72
autoescoles amb exàmens
21.688
Presentats · Pràctic
Rànquing per aprovats al pràctic
| Núm. | Autoescola | Pràctic | Teòric | Presentats |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NovascolaC 0305 · Teòric 40,8 % | 70,0 % | 40,8 % | 130 |
| 2 | JpjC 0382 · Teòric 54,5 % | 63,0 % | 54,5 % | 189 |
| 3 | MuxiaC 0154 · Teòric 66,7 % | 61,2 % | 66,7 % | 139 |
| 4 | Pico SacroC 0219 · Teòric 66,7 % | 59,6 % | 66,7 % | 57 |
| 5 | Autoescuela JavierC 0356 · Teòric 72,4 % | 58,5 % | 72,4 % | 275 |
| 6 | Miguel e Hijo S lC 0258 · Teòric 53,0 % | 56,7 % | 53,0 % | 261 |
| 7 | BetanzosC 0388 · Teòric 42,1 % | 55,8 % | 42,1 % | 154 |
| 8 | Autoescuela Link S CC 0354 · Teòric 50,5 % | 55,7 % | 50,5 % | 158 |
| 9 | Autoescuela VilaC 0351 · Teòric 65,3 % | 55,7 % | 65,3 % | 149 |
| 10 | NorteC 0295 · Teòric 59,0 % | 54,6 % | 59,0 % | 346 |
| 11 | CopasC 0344 · Teòric 55,4 % | 54,6 % | 55,4 % | 183 |
| 12 | MataC 0265 · Teòric 51,4 % | 54,5 % | 51,4 % | 838 |
| 13 | DriversC 0394 · Teòric 40,0 % | 54,5 % | 40,0 % | 66 |
| 14 | San MartinC 0348 · Teòric 62,7 % | 54,3 % | 62,7 % | 785 |
| 15 | SoneiraC 0301 · Teòric 47,9 % | 54,3 % | 47,9 % | 175 |
| 16 | TempleC 0363 · Teòric 49,5 % | 54,3 % | 49,5 % | 175 |
| 17 | MontecarloC 0257 · Teòric 52,6 % | 53,5 % | 52,6 % | 536 |
| 18 | Santa Eulalia S lC 0142 · Teòric 58,7 % | 53,0 % | 58,7 % | 1.454 |
| 19 | AldaraC 0306 · Teòric 49,1 % | 52,6 % | 49,1 % | 97 |
| 20 | Coruña AutoescuelaC 0346 · Teòric 46,8 % | 52,3 % | 46,8 % | 130 |
| 21 | Cancela S lC 0272 · Teòric 63,5 % | 52,2 % | 63,5 % | 207 |
| 22 | Rodaxe S CC 0300 · Teòric 41,4 % | 51,6 % | 41,4 % | 128 |
| 23 | VillarrodisC 0342 · Teòric 69,6 % | 51,4 % | 69,6 % | 72 |
| 24 | FenesportC 0045 · Teòric 41,8 % | 50,7 % | 41,8 % | 611 |
| 25 | CompostelaC 0334 · Teòric 52,0 % | 50,6 % | 52,0 % | 812 |
| 26 | OzaC 0178 · Teòric 43,6 % | 50,3 % | 43,6 % | 320 |
| 27 | By CasalC 0367 · Teòric 50,0 % | 50,0 % | 50,0 % | 60 |
| 28 | CaloC 0384 · Teòric 51,7 % | 49,2 % | 51,7 % | 319 |
| 29 | Autoescola QuicoC 0390 · Teòric 64,5 % | 49,1 % | 64,5 % | 112 |
| 30 | Autoescola NovasadaC 0372 · Teòric 43,3 % | 48,2 % | 43,3 % | 193 |
| 31 | JuanesC 0359 · Teòric 51,7 % | 47,9 % | 51,7 % | 336 |
| 32 | MartiñoC 0134 · Teòric 77,0 % | 47,7 % | 77,0 % | 199 |
| 33 | VialiaC 0358 · Teòric 50,0 % | 47,6 % | 50,0 % | 248 |
| 34 | O XeitoC 0369 · Teòric 69,4 % | 47,1 % | 69,4 % | 102 |
| 35 | Jaymar S lC 0248 · Teòric 69,1 % | 46,8 % | 69,1 % | 237 |
| 36 | Estela S lC 0260 · Teòric 55,7 % | 46,8 % | 55,7 % | 111 |
| 37 | CosanC 0389 · Teòric 38,3 % | 46,7 % | 38,3 % | 197 |
| 38 | Dyt Logistics AcademyC 0386 · Teòric 56,7 % | 46,6 % | 56,7 % | 476 |
| 39 | MarteC 0001 · Teòric 57,5 % | 46,0 % | 57,5 % | 880 |
| 40 | SaminC 0355 · Teòric 48,4 % | 46,0 % | 48,4 % | 285 |
| 41 | LlanoC 0347 · Teòric 61,3 % | 45,9 % | 61,3 % | 410 |
| 42 | PriorC 0377 · Teòric 38,6 % | 45,9 % | 38,6 % | 109 |
| 43 | Autoescola CarcopaC 0376 · Teòric 46,8 % | 44,8 % | 46,8 % | 897 |
| 44 | XecasC 0018 · Teòric 43,8 % | 44,7 % | 43,8 % | 197 |
| 45 | Ruta 24 Cofepa CaranzaC 0060 · Teòric 44,1 % | 44,5 % | 44,1 % | 1.354 |
| 46 | GendeC 0278 · Teòric 67,1 % | 44,4 % | 67,1 % | 223 |
| 47 | AmataC 0379 · Teòric 60,0 % | 44,3 % | 60,0 % | 106 |
| 48 | Autoescuela Gran CanariaC 0381 · Teòric 59,2 % | 43,0 % | 59,2 % | 284 |
| 49 | CampusC 0315 · Teòric 57,9 % | 43,0 % | 57,9 % | 158 |
| 50 | AmadoC 0368 · Teòric 53,2 % | 43,0 % | 53,2 % | 158 |
| 51 | CopacoC 0033 · Teòric 46,6 % | 42,5 % | 46,6 % | 456 |
| 52 | Loira Matogrande SLC 0392 · Teòric 43,1 % | 42,0 % | 43,1 % | 276 |
| 53 | BalocosC 0326 · Teòric 42,8 % | 41,7 % | 42,8 % | 163 |
| 54 | Benigno S lC 0238 · Teòric 43,8 % | 41,6 % | 43,8 % | 190 |
| 55 | Soto LaraC 0104 · Teòric 55,7 % | 41,5 % | 55,7 % | 359 |
| 56 | HerculesC 0220 · Teòric 45,6 % | 41,3 % | 45,6 % | 184 |
| 57 | CantonC 0268 · Teòric 45,5 % | 40,5 % | 45,5 % | 121 |
| 58 | Zalaeta S lC 0247 · Teòric 42,5 % | 39,9 % | 42,5 % | 321 |
| 59 | CarballoC 0204 · Teòric 42,9 % | 39,5 % | 42,9 % | 86 |
| 60 | Autoescuela CambreC 0373 · Teòric 50,9 % | 38,9 % | 50,9 % | 131 |
| 61 | MabelC 0353 · Teòric 32,2 % | 38,8 % | 32,2 % | 242 |
| 62 | Autoescuela SusoC 0337 · Teòric 40,7 % | 38,6 % | 40,7 % | 166 |
| 63 | GalisadaC 0374 · Teòric 44,8 % | 38,6 % | 44,8 % | 101 |
| 64 | LesparC 0002 · Teòric 57,8 % | 37,8 % | 57,8 % | 373 |
| 65 | Los RosalesC 0383 · Teòric 55,6 % | 36,2 % | 55,6 % | 312 |
| 66 | CasalC 0329 · Teòric 36,2 % | 35,6 % | 36,2 % | 309 |
| 67 | 13C 0375 · Teòric 44,4 % | 35,0 % | 44,4 % | 203 |
| 68 | A e Velox Soc CoopC 0236 · Teòric 33,6 % | 32,5 % | 33,6 % | 231 |
| 69 | El Birloque ElviñaC 0350 · Teòric 44,0 % | 32,1 % | 44,0 % | 352 |
| 70 | Mendez FloresC 0393 · Teòric 46,8 % | 30,3 % | 46,8 % | 185 |
| 71 | RondaC 0054 · Teòric 39,5 % | 28,5 % | 39,5 % | 316 |
| — | SolC 0264 · Teòric — | 50,0 % | — | 4 |
Entren al rànquing les autoescoles amb almenys 20 presentats al pràctic durant l'any. La resta surten al final, sense posició.
Aprovats mes a mes a A Coruña
Centres d'examen
Aprovats del carnet B a cada centre d'examen de la província.
- Coruña, A11.49244,6 %
- Santiago de Compostela6.86452,5 %
- Ferrol3.31544,8 %
Porta-la amb el seu propi quadre de comandament
Alumnes, agenda de pràctiques, exàmens i cobraments en un sol lloc, amb aquestes mateixes estadístiques mes a mes a dins. 30 dies gratis, sense targeta.
Font: DGT, microdades de resultats d'examen per autoescola (octubre de 2025 – setembre de 2026). Permís B; aprovats sobre presentats.