A Coruña: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
A Coruña probintzian, 72 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 47,1 gainditu zuten, eta teorikoan % 50,3: Espainiako praktikoko batez bestekoaren parean (% 47,2).
72
autoeskola azterketekin
21.688
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | NovascolaC 0305 · Teorikoa % 40,8 | % 70,0 | % 40,8 | 130 |
| 2 | JpjC 0382 · Teorikoa % 54,5 | % 63,0 | % 54,5 | 189 |
| 3 | MuxiaC 0154 · Teorikoa % 66,7 | % 61,2 | % 66,7 | 139 |
| 4 | Pico SacroC 0219 · Teorikoa % 66,7 | % 59,6 | % 66,7 | 57 |
| 5 | Autoescuela JavierC 0356 · Teorikoa % 72,4 | % 58,5 | % 72,4 | 275 |
| 6 | Miguel e Hijo S lC 0258 · Teorikoa % 53,0 | % 56,7 | % 53,0 | 261 |
| 7 | BetanzosC 0388 · Teorikoa % 42,1 | % 55,8 | % 42,1 | 154 |
| 8 | Autoescuela Link S CC 0354 · Teorikoa % 50,5 | % 55,7 | % 50,5 | 158 |
| 9 | Autoescuela VilaC 0351 · Teorikoa % 65,3 | % 55,7 | % 65,3 | 149 |
| 10 | NorteC 0295 · Teorikoa % 59,0 | % 54,6 | % 59,0 | 346 |
| 11 | CopasC 0344 · Teorikoa % 55,4 | % 54,6 | % 55,4 | 183 |
| 12 | MataC 0265 · Teorikoa % 51,4 | % 54,5 | % 51,4 | 838 |
| 13 | DriversC 0394 · Teorikoa % 40,0 | % 54,5 | % 40,0 | 66 |
| 14 | San MartinC 0348 · Teorikoa % 62,7 | % 54,3 | % 62,7 | 785 |
| 15 | SoneiraC 0301 · Teorikoa % 47,9 | % 54,3 | % 47,9 | 175 |
| 16 | TempleC 0363 · Teorikoa % 49,5 | % 54,3 | % 49,5 | 175 |
| 17 | MontecarloC 0257 · Teorikoa % 52,6 | % 53,5 | % 52,6 | 536 |
| 18 | Santa Eulalia S lC 0142 · Teorikoa % 58,7 | % 53,0 | % 58,7 | 1.454 |
| 19 | AldaraC 0306 · Teorikoa % 49,1 | % 52,6 | % 49,1 | 97 |
| 20 | Coruña AutoescuelaC 0346 · Teorikoa % 46,8 | % 52,3 | % 46,8 | 130 |
| 21 | Cancela S lC 0272 · Teorikoa % 63,5 | % 52,2 | % 63,5 | 207 |
| 22 | Rodaxe S CC 0300 · Teorikoa % 41,4 | % 51,6 | % 41,4 | 128 |
| 23 | VillarrodisC 0342 · Teorikoa % 69,6 | % 51,4 | % 69,6 | 72 |
| 24 | FenesportC 0045 · Teorikoa % 41,8 | % 50,7 | % 41,8 | 611 |
| 25 | CompostelaC 0334 · Teorikoa % 52,0 | % 50,6 | % 52,0 | 812 |
| 26 | OzaC 0178 · Teorikoa % 43,6 | % 50,3 | % 43,6 | 320 |
| 27 | By CasalC 0367 · Teorikoa % 50,0 | % 50,0 | % 50,0 | 60 |
| 28 | CaloC 0384 · Teorikoa % 51,7 | % 49,2 | % 51,7 | 319 |
| 29 | Autoescola QuicoC 0390 · Teorikoa % 64,5 | % 49,1 | % 64,5 | 112 |
| 30 | Autoescola NovasadaC 0372 · Teorikoa % 43,3 | % 48,2 | % 43,3 | 193 |
| 31 | JuanesC 0359 · Teorikoa % 51,7 | % 47,9 | % 51,7 | 336 |
| 32 | MartiñoC 0134 · Teorikoa % 77,0 | % 47,7 | % 77,0 | 199 |
| 33 | VialiaC 0358 · Teorikoa % 50,0 | % 47,6 | % 50,0 | 248 |
| 34 | O XeitoC 0369 · Teorikoa % 69,4 | % 47,1 | % 69,4 | 102 |
| 35 | Jaymar S lC 0248 · Teorikoa % 69,1 | % 46,8 | % 69,1 | 237 |
| 36 | Estela S lC 0260 · Teorikoa % 55,7 | % 46,8 | % 55,7 | 111 |
| 37 | CosanC 0389 · Teorikoa % 38,3 | % 46,7 | % 38,3 | 197 |
| 38 | Dyt Logistics AcademyC 0386 · Teorikoa % 56,7 | % 46,6 | % 56,7 | 476 |
| 39 | MarteC 0001 · Teorikoa % 57,5 | % 46,0 | % 57,5 | 880 |
| 40 | SaminC 0355 · Teorikoa % 48,4 | % 46,0 | % 48,4 | 285 |
| 41 | LlanoC 0347 · Teorikoa % 61,3 | % 45,9 | % 61,3 | 410 |
| 42 | PriorC 0377 · Teorikoa % 38,6 | % 45,9 | % 38,6 | 109 |
| 43 | Autoescola CarcopaC 0376 · Teorikoa % 46,8 | % 44,8 | % 46,8 | 897 |
| 44 | XecasC 0018 · Teorikoa % 43,8 | % 44,7 | % 43,8 | 197 |
| 45 | Ruta 24 Cofepa CaranzaC 0060 · Teorikoa % 44,1 | % 44,5 | % 44,1 | 1.354 |
| 46 | GendeC 0278 · Teorikoa % 67,1 | % 44,4 | % 67,1 | 223 |
| 47 | AmataC 0379 · Teorikoa % 60,0 | % 44,3 | % 60,0 | 106 |
| 48 | Autoescuela Gran CanariaC 0381 · Teorikoa % 59,2 | % 43,0 | % 59,2 | 284 |
| 49 | CampusC 0315 · Teorikoa % 57,9 | % 43,0 | % 57,9 | 158 |
| 50 | AmadoC 0368 · Teorikoa % 53,2 | % 43,0 | % 53,2 | 158 |
| 51 | CopacoC 0033 · Teorikoa % 46,6 | % 42,5 | % 46,6 | 456 |
| 52 | Loira Matogrande SLC 0392 · Teorikoa % 43,1 | % 42,0 | % 43,1 | 276 |
| 53 | BalocosC 0326 · Teorikoa % 42,8 | % 41,7 | % 42,8 | 163 |
| 54 | Benigno S lC 0238 · Teorikoa % 43,8 | % 41,6 | % 43,8 | 190 |
| 55 | Soto LaraC 0104 · Teorikoa % 55,7 | % 41,5 | % 55,7 | 359 |
| 56 | HerculesC 0220 · Teorikoa % 45,6 | % 41,3 | % 45,6 | 184 |
| 57 | CantonC 0268 · Teorikoa % 45,5 | % 40,5 | % 45,5 | 121 |
| 58 | Zalaeta S lC 0247 · Teorikoa % 42,5 | % 39,9 | % 42,5 | 321 |
| 59 | CarballoC 0204 · Teorikoa % 42,9 | % 39,5 | % 42,9 | 86 |
| 60 | Autoescuela CambreC 0373 · Teorikoa % 50,9 | % 38,9 | % 50,9 | 131 |
| 61 | MabelC 0353 · Teorikoa % 32,2 | % 38,8 | % 32,2 | 242 |
| 62 | Autoescuela SusoC 0337 · Teorikoa % 40,7 | % 38,6 | % 40,7 | 166 |
| 63 | GalisadaC 0374 · Teorikoa % 44,8 | % 38,6 | % 44,8 | 101 |
| 64 | LesparC 0002 · Teorikoa % 57,8 | % 37,8 | % 57,8 | 373 |
| 65 | Los RosalesC 0383 · Teorikoa % 55,6 | % 36,2 | % 55,6 | 312 |
| 66 | CasalC 0329 · Teorikoa % 36,2 | % 35,6 | % 36,2 | 309 |
| 67 | 13C 0375 · Teorikoa % 44,4 | % 35,0 | % 44,4 | 203 |
| 68 | A e Velox Soc CoopC 0236 · Teorikoa % 33,6 | % 32,5 | % 33,6 | 231 |
| 69 | El Birloque ElviñaC 0350 · Teorikoa % 44,0 | % 32,1 | % 44,0 | 352 |
| 70 | Mendez FloresC 0393 · Teorikoa % 46,8 | % 30,3 | % 46,8 | 185 |
| 71 | RondaC 0054 · Teorikoa % 39,5 | % 28,5 | % 39,5 | 316 |
| — | SolC 0264 · Teorikoa — | % 50,0 | — | 4 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil A Coruña probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Coruña, A11.492% 44,6
- Santiago de Compostela6.864% 52,5
- Ferrol3.315% 44,8
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.