Zaragoza: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Zaragoza probintzian, 88 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 45,6 gainditu zuten, eta teorikoan % 49,3: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
88
autoeskola azterketekin
21.025
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ManliaZ 0252 · Teorikoa % 28,5 | % 69,7 | % 28,5 | 109 |
| 2 | CariñenaZ 0309 · Teorikoa % 32,1 | % 68,8 | % 32,1 | 32 |
| 3 | Aula lZ 0313 · Teorikoa % 44,6 | % 64,8 | % 44,6 | 247 |
| 4 | San RoqueZ 0180 · Teorikoa % 50,6 | % 63,8 | % 50,6 | 138 |
| 5 | Autoescuela MartinZ 0295 · Teorikoa % 44,5 | % 63,5 | % 44,5 | 211 |
| 6 | QueilesZ 0322 · Teorikoa % 49,1 | % 61,9 | % 49,1 | 257 |
| 7 | CalveraZ 0177 · Teorikoa % 46,2 | % 61,9 | % 46,2 | 42 |
| 8 | ArillaZ 0166 · Teorikoa % 49,2 | % 59,2 | % 49,2 | 255 |
| 9 | CarsamZ 0228 · Teorikoa % 45,2 | % 58,9 | % 45,2 | 158 |
| 10 | MonrealZ 0352 · Teorikoa % 56,2 | % 58,6 | % 56,2 | 263 |
| 11 | MayboZ 0262 · Teorikoa % 47,4 | % 58,5 | % 47,4 | 217 |
| 12 | Autoescuela Maria de Huerva SLZ 0307 · Teorikoa % 47,2 | % 58,1 | % 47,2 | 136 |
| 13 | San JuanZ 0358 · Teorikoa % 63,1 | % 56,7 | % 63,1 | 97 |
| 14 | OrnaZ 0349 · Teorikoa % 43,1 | % 55,5 | % 43,1 | 238 |
| 15 | PiquerasZ 0121 · Teorikoa % 46,0 | % 54,4 | % 46,0 | 147 |
| 16 | Autoescuela CaceresZ 0323 · Teorikoa % 56,8 | % 54,4 | % 56,8 | 57 |
| 17 | AlasZ 0357 · Teorikoa % 42,7 | % 54,2 | % 42,7 | 96 |
| 18 | IndaloZ 0208 · Teorikoa % 45,9 | % 54,0 | % 45,9 | 124 |
| 19 | ActurZ 0326 · Teorikoa % 59,1 | % 53,1 | % 59,1 | 211 |
| 20 | La RiberaZ 0334 · Teorikoa % 62,5 | % 52,9 | % 62,5 | 70 |
| 21 | Racing Academia de ConductoresZ 0338 · Teorikoa % 40,1 | % 52,2 | % 40,1 | 289 |
| 22 | El VolanteZ 0353 · Teorikoa % 57,2 | % 52,1 | % 57,2 | 1.006 |
| 23 | OlivanZ 0223 · Teorikoa % 55,4 | % 51,9 | % 55,4 | 131 |
| 24 | VipZ 0318 · Teorikoa % 40,5 | % 50,8 | % 40,5 | 128 |
| 25 | Apolo EspañolZ 0329 · Teorikoa % 58,9 | % 50,8 | % 58,9 | 126 |
| 26 | HispanidadZ 0342 · Teorikoa % 50,8 | % 50,3 | % 50,8 | 159 |
| 27 | Driving SchoolZ 0304 · Teorikoa % 58,9 | % 50,0 | % 58,9 | 234 |
| 28 | DeltaZ 0220 · Teorikoa % 58,5 | % 50,0 | % 58,5 | 86 |
| 29 | LeciñenaZ 0293 · Teorikoa % 51,5 | % 49,6 | % 51,5 | 524 |
| 30 | PandacarZ 0345 · Teorikoa % 67,4 | % 49,2 | % 67,4 | 311 |
| 31 | Servet 84Z 0270 · Teorikoa % 50,8 | % 49,1 | % 50,8 | 165 |
| 32 | Autoescuela 4x4Z 0298 · Teorikoa % 56,7 | % 48,8 | % 56,7 | 205 |
| 33 | ZetaZ 0172 · Teorikoa % 47,8 | % 48,7 | % 47,8 | 427 |
| 34 | Ayud FormacionZ 0280 · Teorikoa % 52,7 | % 47,6 | % 52,7 | 105 |
| 35 | Autoescuela JiroZ 0277 · Teorikoa % 51,5 | % 47,6 | % 51,5 | 63 |
| 36 | CasetasZ 0300 · Teorikoa % 57,8 | % 47,5 | % 57,8 | 261 |
| 37 | CierzoZ 0179 · Teorikoa % 45,0 | % 47,3 | % 45,0 | 640 |
| 38 | Autoescuela CasablancaZ 0279 · Teorikoa % 53,4 | % 47,1 | % 53,4 | 1.156 |
| 39 | Autoescuela S1Z 0311 · Teorikoa % 71,3 | % 46,7 | % 71,3 | 627 |
| 40 | HuechaZ 0285 · Teorikoa % 49,4 | % 46,7 | % 49,4 | 92 |
| 41 | FacultadZ 0233 · Teorikoa % 51,4 | % 46,3 | % 51,4 | 577 |
| 42 | Autoescuela EbroZ 0355 · Teorikoa % 62,5 | % 45,9 | % 62,5 | 61 |
| 43 | UniversitasZ 0159 · Teorikoa % 54,0 | % 45,7 | % 54,0 | 405 |
| 44 | FerrariZ 0305 · Teorikoa % 53,7 | % 45,5 | % 53,7 | 319 |
| 45 | Amanecer ValdefierroZ 0276 · Teorikoa % 63,0 | % 45,4 | % 63,0 | 152 |
| 46 | DieselZ 0170 · Teorikoa % 57,1 | % 45,3 | % 57,1 | 494 |
| 47 | A RasZ 0343 · Teorikoa % 55,5 | % 44,8 | % 55,5 | 165 |
| 48 | CampusZ 0333 · Teorikoa % 60,3 | % 44,5 | % 60,3 | 211 |
| 49 | ArizaZ 0234 · Teorikoa % 63,0 | % 44,2 | % 63,0 | 43 |
| 50 | ImolaZ 0274 · Teorikoa % 43,0 | % 44,0 | % 43,0 | 125 |
| 51 | ImperialZ 0341 · Teorikoa % 47,9 | % 43,5 | % 47,9 | 62 |
| 52 | BidasoaZ 0201 · Teorikoa % 51,4 | % 42,9 | % 51,4 | 98 |
| 53 | GrupautoZ 0007 · Teorikoa % 48,0 | % 42,8 | % 48,0 | 1.904 |
| 54 | Cervantes EstudiantesZ 0174 · Teorikoa % 54,2 | % 42,5 | % 54,2 | 212 |
| 55 | Autoescuela JalonZ 0350 · Teorikoa % 38,4 | % 42,2 | % 38,4 | 277 |
| 56 | ZaragozaZ 0150 · Teorikoa % 50,1 | % 41,9 | % 50,1 | 427 |
| 57 | Autoescuela AptoZ 0302 · Teorikoa % 28,9 | % 40,5 | % 28,9 | 79 |
| 58 | AutofacilZ 0297 · Teorikoa % 38,2 | % 40,4 | % 38,2 | 136 |
| 59 | CaviaZ 0258 · Teorikoa % 62,0 | % 40,2 | % 62,0 | 291 |
| 60 | Autoescuela DriverZ 0294 · Teorikoa % 55,7 | % 40,0 | % 55,7 | 105 |
| 61 | Los MañosZ 0237 · Teorikoa % 39,5 | % 39,9 | % 39,5 | 143 |
| 62 | A 30Z 0356 · Teorikoa % 76,4 | % 39,6 | % 76,4 | 53 |
| 63 | DamasZ 0116 · Teorikoa % 53,9 | % 39,2 | % 53,9 | 362 |
| 64 | CuellarZ 0239 · Teorikoa % 43,6 | % 38,8 | % 43,6 | 327 |
| 65 | Autoescuela CarsZ 0327 · Teorikoa % 46,5 | % 38,8 | % 46,5 | 201 |
| 66 | AutiusZ 0336 · Teorikoa % 52,5 | % 38,6 | % 52,5 | 1.026 |
| 67 | Hoy Voy ZaragozaZ 0339 · Teorikoa % 50,2 | % 38,3 | % 50,2 | 569 |
| 68 | El PilarZ 0043 · Teorikoa % 40,9 | % 37,5 | % 40,9 | 112 |
| 69 | San LicerZ 0347 · Teorikoa % 39,9 | % 37,1 | % 39,9 | 167 |
| 70 | CisnerosZ 0212 · Teorikoa % 44,6 | % 37,0 | % 44,6 | 165 |
| 71 | A 23Z 0272 · Teorikoa % 62,4 | % 36,7 | % 62,4 | 221 |
| 72 | AsensioZ 0221 · Teorikoa % 45,1 | % 35,4 | % 45,1 | 65 |
| 73 | OlimpoZ 0303 · Teorikoa % 51,3 | % 35,0 | % 51,3 | 100 |
| 74 | OliverZ 0160 · Teorikoa % 52,1 | % 34,8 | % 52,1 | 69 |
| 75 | AutoescuelaskZ 0346 · Teorikoa % 49,1 | % 34,5 | % 49,1 | 1.024 |
| 76 | MoncayoZ 0344 · Teorikoa % 46,5 | % 34,2 | % 46,5 | 190 |
| 77 | Miralbueno SLZ 0324 · Teorikoa % 53,5 | % 33,9 | % 53,5 | 251 |
| 78 | 2002Z 0143 · Teorikoa % 28,2 | % 33,3 | % 28,2 | 96 |
| 79 | UteboZ 0348 · Teorikoa % 50,7 | % 31,8 | % 50,7 | 148 |
| 80 | BilbilisZ 0354 · Teorikoa % 43,4 | % 29,5 | % 43,4 | 166 |
| 81 | San JorgeZ 0290 · Teorikoa % 40,0 | % 29,0 | % 40,0 | 31 |
| 82 | LondonZ 0330 · Teorikoa % 52,4 | % 24,4 | % 52,4 | 45 |
| — | Autoescuela ChinaZ 0351 · Teorikoa % 22,4 | — | % 22,4 | 0 |
| — | ArrabalZ 0332 · Teorikoa % 0,0 | % 71,4 | % 0,0 | 14 |
| — | San JuanZ 0289 · Teorikoa % 54,5 | — | % 54,5 | 0 |
| — | EducatraficZ 0010 · Teorikoa % 66,7 | — | % 66,7 | 0 |
| — | PegasusZ 0147 · Teorikoa % 0,0 | — | % 0,0 | 0 |
| — | CierzoZ 0275 · Teorikoa % 0,0 | — | % 0,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Zaragoza probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Zaragoza17.764% 44,2
- Calatayud1.349% 49,4
- Zaragoza ( Municipio Sin Especificar)1.213% 55,7
- Ejea de los Caballeros539% 56,4
- Tarazona160% 61,3
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.