Lugo: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Lugo probintzian, 31 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 48,6 gainditu zuten, eta teorikoan % 51,1: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
31
autoeskola azterketekin
6.006
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tu AutoescuelaLU0134 · Teorikoa % 58,1 | % 71,9 | % 58,1 | 139 |
| 2 | Car NetLU0144 · Teorikoa % 56,9 | % 64,2 | % 56,9 | 67 |
| 3 | RabadeLU0129 · Teorikoa % 55,0 | % 61,7 | % 55,0 | 47 |
| 4 | SijiLU0104 · Teorikoa % 58,5 | % 60,0 | % 58,5 | 120 |
| 5 | BousoLU0133 · Teorikoa % 38,5 | % 59,9 | % 38,5 | 187 |
| 6 | Centro de Formacion Alborada ScgLU0149 · Teorikoa % 51,4 | % 59,3 | % 51,4 | 295 |
| 7 | OurovalLU0085 · Teorikoa % 65,5 | % 58,6 | % 65,5 | 70 |
| 8 | BarloventoLU0159 · Teorikoa % 42,3 | % 57,6 | % 42,3 | 132 |
| 9 | NosLU0130 · Teorikoa % 51,8 | % 56,9 | % 51,8 | 137 |
| 10 | Aulloa AutoescolaLU0155 · Teorikoa % 56,3 | % 55,2 | % 56,3 | 67 |
| 11 | NovaLU0140 · Teorikoa % 45,5 | % 54,4 | % 45,5 | 171 |
| 12 | ChantadaLU0114 · Teorikoa % 68,2 | % 52,6 | % 68,2 | 97 |
| 13 | CftLU0128 · Teorikoa % 61,4 | % 52,5 | % 61,4 | 160 |
| 14 | EuropaLU0093 · Teorikoa % 46,7 | % 49,4 | % 46,7 | 271 |
| 15 | VilalbaLU0084 · Teorikoa % 43,5 | % 49,1 | % 43,5 | 228 |
| 16 | Avenida AutoescuelaLU0163 · Teorikoa % 48,0 | % 48,4 | % 48,0 | 256 |
| 17 | FaroLU0157 · Teorikoa % 47,5 | % 47,9 | % 47,5 | 386 |
| 18 | SolLU0137 · Teorikoa % 61,0 | % 47,8 | % 61,0 | 69 |
| 19 | RubianLU0066 · Teorikoa % 41,7 | % 47,2 | % 41,7 | 301 |
| 20 | SdsLU0123 · Teorikoa % 59,9 | % 47,1 | % 59,9 | 745 |
| 21 | MurallaLU0112 · Teorikoa % 55,5 | % 47,1 | % 55,5 | 210 |
| 22 | Logo MundialLU0151 · Teorikoa % 50,0 | % 46,8 | % 50,0 | 252 |
| 23 | Becerrea S lLU0035 · Teorikoa % 45,5 | % 46,2 | % 45,5 | 130 |
| 24 | M2lLU0146 · Teorikoa % 59,3 | % 45,7 | % 59,3 | 188 |
| 25 | San FroilanLU0160 · Teorikoa % 58,2 | % 45,0 | % 58,2 | 129 |
| 26 | BurelaLU0098 · Teorikoa % 75,7 | % 44,6 | % 75,7 | 224 |
| 27 | Lucus Autoescuela SLLU0162 · Teorikoa % 54,4 | % 44,6 | % 54,4 | 193 |
| 28 | DestavaiLU0145 · Teorikoa % 49,2 | % 44,4 | % 49,2 | 142 |
| 29 | RondaLU0058 · Teorikoa % 55,6 | % 43,5 | % 55,6 | 138 |
| 30 | CursonLU0161 · Teorikoa % 52,7 | % 38,7 | % 52,7 | 388 |
| 31 | Autoescuela VillarLU0156 · Teorikoa % 62,5 | % 32,7 | % 62,5 | 297 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Lugo probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Lugo3.968% 47,8
- Foz1.252% 51,4
- Monforte de Lemos781% 48,4
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.