Ciudad Real: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Ciudad Real probintzian, 84 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 45,8 gainditu zuten, eta teorikoan % 46,9: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
84
autoeskola azterketekin
11.868
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | La Solana SLCR0068 · Teorikoa % 54,2 | % 69,6 | % 54,2 | 217 |
| 2 | Virgen del Espino SLCR0163 · Teorikoa % 64,0 | % 68,4 | % 64,0 | 38 |
| 3 | Virgen de la SierraCR0273 · Teorikoa % 47,2 | % 65,3 | % 47,2 | 124 |
| 4 | CanosCR0264 · Teorikoa % 40,9 | % 64,6 | % 40,9 | 79 |
| 5 | Autoescuela IvanCR0259 · Teorikoa % 36,2 | % 63,3 | % 36,2 | 147 |
| 6 | Centro Formacion Vial Ricardo SLCR0228 · Teorikoa % 49,2 | % 62,2 | % 49,2 | 508 |
| 7 | FuensantaCR0106 · Teorikoa % 55,0 | % 61,9 | % 55,0 | 42 |
| 8 | CentroCR0220 · Teorikoa % 53,1 | % 60,2 | % 53,1 | 206 |
| 9 | Dos MilCR0197 · Teorikoa % 60,4 | % 59,6 | % 60,4 | 47 |
| 10 | Autoescuela TrevialCR0286 · Teorikoa % 56,9 | % 58,6 | % 56,9 | 70 |
| 11 | Escuela de Conductores TomellosoCR0292 · Teorikoa % 45,0 | % 58,1 | % 45,0 | 105 |
| 12 | VillanuevaCR0193 · Teorikoa % 30,2 | % 57,4 | % 30,2 | 47 |
| 13 | El ParqueCR0289 · Teorikoa % 55,0 | % 57,4 | % 55,0 | 47 |
| 14 | MonteroCR0110 · Teorikoa % 40,6 | % 57,1 | % 40,6 | 156 |
| 15 | Doña CrisantaCR0238 · Teorikoa % 43,8 | % 56,3 | % 43,8 | 119 |
| 16 | La Paloma SLCR0057 · Teorikoa % 45,7 | % 55,8 | % 45,7 | 172 |
| 17 | Autoescuela JabalonCR0294 · Teorikoa % 35,7 | % 55,6 | % 35,7 | 45 |
| 18 | El FenixCR0089 · Teorikoa % 58,3 | % 54,5 | % 58,3 | 77 |
| 19 | Autoescuela Siglo XxiCR0248 · Teorikoa % 51,6 | % 53,6 | % 51,6 | 69 |
| 20 | Autoescuela LozanoCR0279 · Teorikoa % 39,8 | % 53,3 | % 39,8 | 60 |
| 21 | PuertollanoCR0071 · Teorikoa % 47,1 | % 53,3 | % 47,1 | 30 |
| 22 | OmegaCR0221 · Teorikoa % 54,4 | % 52,9 | % 54,4 | 87 |
| 23 | VenusCR0269 · Teorikoa % 48,2 | % 52,3 | % 48,2 | 130 |
| 24 | CervantesCR0240 · Teorikoa % 66,7 | % 51,7 | % 66,7 | 29 |
| 25 | Auto Escuela Abad SllCR0183 · Teorikoa % 52,2 | % 51,5 | % 52,2 | 237 |
| 26 | AlonsoCR0003 · Teorikoa % 57,1 | % 51,0 | % 57,1 | 145 |
| 27 | San CristobalCR0275 · Teorikoa % 47,6 | % 50,8 | % 47,6 | 193 |
| 28 | PabloCR0205 · Teorikoa % 46,8 | % 50,8 | % 46,8 | 124 |
| 29 | MinervaCR0268 · Teorikoa % 39,5 | % 50,6 | % 39,5 | 154 |
| 30 | CampusCR0155 · Teorikoa % 65,0 | % 50,4 | % 65,0 | 550 |
| 31 | Autoescuela PremiumCR0287 · Teorikoa % 43,9 | % 50,3 | % 43,9 | 143 |
| 32 | Autoescuela Santa Teresa SLCR0237 · Teorikoa % 50,5 | % 50,0 | % 50,5 | 238 |
| 33 | Paraiso Vial AutoescuelaCR0271 · Teorikoa % 58,8 | % 50,0 | % 58,8 | 146 |
| 34 | Alberca SLCR0026 · Teorikoa % 29,6 | % 50,0 | % 29,6 | 78 |
| 35 | PalaciosCR0291 · Teorikoa % 45,8 | % 50,0 | % 45,8 | 50 |
| 36 | CapitalCR0212 · Teorikoa % 43,1 | % 49,5 | % 43,1 | 297 |
| 37 | MartinCR0285 · Teorikoa % 50,0 | % 49,3 | % 50,0 | 69 |
| 38 | Autoescuela las VegasCR0262 · Teorikoa % 40,8 | % 48,9 | % 40,8 | 262 |
| 39 | Abaco Formacion VialCR0223 · Teorikoa % 60,6 | % 48,9 | % 60,6 | 131 |
| 40 | ScalaCR0270 · Teorikoa % 45,5 | % 48,5 | % 45,5 | 33 |
| 41 | MagdaCR0260 · Teorikoa % 52,2 | % 48,4 | % 52,2 | 221 |
| 42 | Pio DoceCR0231 · Teorikoa % 47,7 | % 47,4 | % 47,7 | 114 |
| 43 | Juan de DiosCR0281 · Teorikoa % 38,2 | % 47,3 | % 38,2 | 165 |
| 44 | San RafaelCR0004 · Teorikoa % 42,6 | % 46,9 | % 42,6 | 162 |
| 45 | CastillaCR0194 · Teorikoa % 47,9 | % 46,6 | % 47,9 | 58 |
| 46 | FerCR0266 · Teorikoa % 34,6 | % 46,3 | % 34,6 | 136 |
| 47 | JesusCR0190 · Teorikoa % 43,5 | % 46,1 | % 43,5 | 128 |
| 48 | 1000 LagosCR0282 · Teorikoa % 38,2 | % 46,0 | % 38,2 | 137 |
| 49 | Autoescuela LeoCR0243 · Teorikoa % 85,7 | % 45,8 | % 85,7 | 24 |
| 50 | Autoescuela PilarCR0297 · Teorikoa % 57,7 | % 45,5 | % 57,7 | 22 |
| 51 | Autoescuela GaneshaCR0288 · Teorikoa % 36,7 | % 45,3 | % 36,7 | 64 |
| 52 | JulioCR0224 · Teorikoa % 39,4 | % 45,1 | % 39,4 | 113 |
| 53 | Miguel AngelCR0284 · Teorikoa % 40,8 | % 44,9 | % 40,8 | 98 |
| 54 | BullaqueCR0128 · Teorikoa % 43,8 | % 44,9 | % 43,8 | 69 |
| 55 | BerrogarCR0278 · Teorikoa % 41,7 | % 43,2 | % 41,7 | 74 |
| 56 | EquisCR0241 · Teorikoa % 45,0 | % 43,1 | % 45,0 | 531 |
| 57 | Auto Escuela JcCR0184 · Teorikoa % 44,5 | % 43,0 | % 44,5 | 107 |
| 58 | LiceoCR0261 · Teorikoa % 52,0 | % 43,0 | % 52,0 | 79 |
| 59 | LazaroCR0219 · Teorikoa % 60,0 | % 42,9 | % 60,0 | 282 |
| 60 | Ntra Sra de la PazCR0195 · Teorikoa % 44,4 | % 42,4 | % 44,4 | 257 |
| 61 | PelayoCR0222 · Teorikoa % 39,2 | % 42,0 | % 39,2 | 162 |
| 62 | CatedraCR0293 · Teorikoa % 52,5 | % 41,8 | % 52,5 | 98 |
| 63 | Los MontesCR0140 · Teorikoa % 45,0 | % 41,7 | % 45,0 | 36 |
| 64 | La ManchaCR0159 · Teorikoa % 52,4 | % 41,4 | % 52,4 | 759 |
| 65 | VesolCR0265 · Teorikoa % 44,3 | % 41,3 | % 44,3 | 104 |
| 66 | Prisma Autoescuela SLCR0078 · Teorikoa % 57,6 | % 41,0 | % 57,6 | 183 |
| 67 | TauroCR0087 · Teorikoa % 38,9 | % 41,0 | % 38,9 | 183 |
| 68 | Virgen del ValleCR0280 · Teorikoa % 38,9 | % 40,8 | % 38,9 | 71 |
| 69 | Tu Primer VolanteCR0296 · Teorikoa — | % 38,5 | — | 26 |
| 70 | Maria JoseCR0153 · Teorikoa % 39,6 | % 37,5 | % 39,6 | 72 |
| 71 | AzuerCR0227 · Teorikoa % 37,5 | % 37,5 | % 37,5 | 24 |
| 72 | LopezCR0232 · Teorikoa % 56,0 | % 37,2 | % 56,0 | 323 |
| 73 | Autoescuela FaustinoCR0236 · Teorikoa % 40,8 | % 37,2 | % 40,8 | 223 |
| 74 | Autoescuela Forma TCR0290 · Teorikoa % 43,1 | % 37,0 | % 43,1 | 138 |
| 75 | MoragaCR0277 · Teorikoa % 58,2 | % 36,8 | % 58,2 | 106 |
| 76 | CatecarCR0267 · Teorikoa % 48,8 | % 36,7 | % 48,8 | 311 |
| 77 | SamuelCR0276 · Teorikoa % 38,1 | % 36,0 | % 38,1 | 136 |
| 78 | AnaCR0180 · Teorikoa % 37,2 | % 33,8 | % 37,2 | 302 |
| 79 | MovitracsaCR0272 · Teorikoa % 37,5 | % 32,3 | % 37,5 | 31 |
| 80 | Autoescuela Maria JoseCR0295 · Teorikoa % 35,8 | % 31,3 | % 35,8 | 147 |
| 81 | CastellanosCR0274 · Teorikoa % 45,2 | % 26,9 | % 45,2 | 569 |
| 82 | Vial San GregorioCR0251 · Teorikoa % 38,9 | % 24,3 | % 38,9 | 37 |
| — | Autoescuela ArenalCR0256 · Teorikoa % 66,7 | % 77,8 | % 66,7 | 18 |
| — | JabalonCR0252 · Teorikoa % 25,0 | — | % 25,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Ciudad Real probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Ciudad Real5.123% 43,5
- Valdepeñas1.836% 51,5
- Alcázar de San Juan1.705% 49,0
- Tomelloso1.652% 50,2
- Puertollano1.395% 38,7
- Almadén74% 43,2
- Daimiel50% 20,0
- Ciudad Real ( Municipio Sin Especificar)33% 39,4
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.