La Rioja: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
La Rioja probintzian, 35 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 46,1 gainditu zuten, eta teorikoan % 48,8: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
35
autoeskola azterketekin
6.906
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | IdealLO0095 · Teorikoa % 60,0 | % 64,1 | % 60,0 | 39 |
| 2 | Autoescuela MimoLO0064 · Teorikoa % 52,8 | % 62,3 | % 52,8 | 151 |
| 3 | Auto Escuela ChileLO0065 · Teorikoa % 66,7 | % 61,4 | % 66,7 | 166 |
| 4 | ArnedoLO0083 · Teorikoa % 44,4 | % 60,0 | % 44,4 | 85 |
| 5 | IdealLO0103 · Teorikoa % 41,2 | % 57,7 | % 41,2 | 111 |
| 6 | BerbesLO0084 · Teorikoa % 40,3 | % 52,4 | % 40,3 | 103 |
| 7 | Muro AntoñanzasLO0053 · Teorikoa % 57,8 | % 52,2 | % 57,8 | 209 |
| 8 | Auto Escuela MonacoLO0055 · Teorikoa % 49,3 | % 52,0 | % 49,3 | 244 |
| 9 | MayorLO0025 · Teorikoa % 54,3 | % 51,5 | % 54,3 | 336 |
| 10 | SieteLO0032 · Teorikoa % 49,2 | % 51,4 | % 49,2 | 175 |
| 11 | IsasaLO0069 · Teorikoa % 44,9 | % 50,7 | % 44,9 | 67 |
| 12 | Autoescuela PradejonLO0101 · Teorikoa % 49,3 | % 50,5 | % 49,3 | 109 |
| 13 | DpinLO0080 · Teorikoa % 63,0 | % 48,5 | % 63,0 | 363 |
| 14 | VialLO0058 · Teorikoa % 51,3 | % 48,1 | % 51,3 | 412 |
| 15 | ServandoLO0027 · Teorikoa % 54,1 | % 47,3 | % 54,1 | 207 |
| 16 | Ibañez S lLO0050 · Teorikoa % 47,3 | % 46,9 | % 47,3 | 196 |
| 17 | GalanLO0098 · Teorikoa % 52,5 | % 46,7 | % 52,5 | 548 |
| 18 | EbroLO0074 · Teorikoa % 49,7 | % 45,0 | % 49,7 | 249 |
| 19 | SarramianLO0097 · Teorikoa % 46,5 | % 42,9 | % 46,5 | 329 |
| 20 | A e CalahorraLO0039 · Teorikoa % 38,1 | % 41,8 | % 38,1 | 141 |
| 21 | BelmonteLO0043 · Teorikoa % 58,7 | % 41,6 | % 58,7 | 178 |
| 22 | TraficLO0073 · Teorikoa % 62,2 | % 41,3 | % 62,2 | 189 |
| 23 | AlfaroLO0096 · Teorikoa % 35,0 | % 40,7 | % 35,0 | 108 |
| 24 | AidaLO0071 · Teorikoa % 63,1 | % 40,5 | % 63,1 | 336 |
| 25 | ManuLO0091 · Teorikoa % 50,0 | % 39,2 | % 50,0 | 166 |
| 26 | ZarateLO0099 · Teorikoa % 60,1 | % 39,1 | % 60,1 | 156 |
| 27 | ColonLO0093 · Teorikoa % 44,1 | % 36,5 | % 44,1 | 260 |
| 28 | Ntra Sra de VicoLO0102 · Teorikoa % 64,3 | % 36,5 | % 64,3 | 52 |
| 29 | RosLO0089 · Teorikoa % 38,1 | % 36,4 | % 38,1 | 220 |
| 30 | RegaderaLO0085 · Teorikoa % 70,6 | % 36,4 | % 70,6 | 173 |
| 31 | Autoescuela CascajosLO0079 · Teorikoa % 51,2 | % 36,0 | % 51,2 | 75 |
| 32 | AlpineLO0082 · Teorikoa % 51,7 | % 33,9 | % 51,7 | 109 |
| 33 | La RiojaLO0049 · Teorikoa % 53,4 | % 32,3 | % 53,4 | 99 |
| 34 | ManoloLO0047 · Teorikoa % 45,9 | % 26,9 | % 45,9 | 52 |
| — | N Sra de VicoLO0010 · Teorikoa % 50,0 | — | % 50,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil La Rioja probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Logroño5.061% 45,4
- Calahorra1.839% 48,0
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.