Bizkaia: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Bizkaia probintzian, 70 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 51,3 gainditu zuten, eta teorikoan % 52,3: Espainiako praktikoko batez bestekoaren gainetik (% 47,2).
70
autoeskola azterketekin
19.857
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | EretzaBI0106 · Teorikoa % 51,2 | % 70,4 | % 51,2 | 267 |
| 2 | UrkoizBI0110 · Teorikoa % 59,1 | % 68,5 | % 59,1 | 518 |
| 3 | BerrizBI0347 · Teorikoa % 53,5 | % 67,0 | % 53,5 | 97 |
| 4 | SantosBI0359 · Teorikoa % 52,6 | % 64,9 | % 52,6 | 94 |
| 5 | GaldakaoBI0372 · Teorikoa % 58,2 | % 64,1 | % 58,2 | 217 |
| 6 | Cruces Jl SLBI0262 · Teorikoa % 44,4 | % 63,8 | % 44,4 | 207 |
| 7 | GurpilBI0396 · Teorikoa % 61,4 | % 62,5 | % 61,4 | 80 |
| 8 | TraukoBI0332 · Teorikoa % 58,4 | % 60,6 | % 58,4 | 132 |
| 9 | RatxiBI0400 · Teorikoa % 58,6 | % 60,3 | % 58,6 | 184 |
| 10 | Basurto S lBI0289 · Teorikoa % 40,4 | % 60,2 | % 40,4 | 128 |
| 11 | Julio GarciaBI0097 · Teorikoa % 62,9 | % 59,7 | % 62,9 | 77 |
| 12 | SegvialBI0385 · Teorikoa % 60,0 | % 59,0 | % 60,0 | 520 |
| 13 | JavierBI0276 · Teorikoa % 52,9 | % 58,8 | % 52,9 | 534 |
| 14 | Manolo S lBI0223 · Teorikoa % 56,1 | % 58,2 | % 56,1 | 378 |
| 15 | Rekord SL Ctro Form VialBI0286 · Teorikoa % 55,9 | % 58,2 | % 55,9 | 282 |
| 16 | Luis BarakaldoBI0346 · Teorikoa % 82,2 | % 58,2 | % 82,2 | 220 |
| 17 | Aramotz AutoeskolaBI0340 · Teorikoa % 63,3 | % 58,1 | % 63,3 | 155 |
| 18 | GidatuBI0351 · Teorikoa % 44,9 | % 57,8 | % 44,9 | 256 |
| 19 | Solozabal AutoeskolaBI0335 · Teorikoa % 52,5 | % 57,8 | % 52,5 | 116 |
| 20 | CarlosBI0300 · Teorikoa % 50,2 | % 57,5 | % 50,2 | 226 |
| 21 | Mikel S lBI0219 · Teorikoa % 56,4 | % 57,0 | % 56,4 | 1.182 |
| 22 | NinoBI0371 · Teorikoa % 54,6 | % 56,4 | % 54,6 | 541 |
| 23 | RiverBI0357 · Teorikoa % 34,8 | % 56,4 | % 34,8 | 55 |
| 24 | Arias SABI0250 · Teorikoa % 62,2 | % 55,2 | % 62,2 | 455 |
| 25 | Kolitza S lBI0218 · Teorikoa % 47,3 | % 55,1 | % 47,3 | 158 |
| 26 | BikainBI0388 · Teorikoa % 43,7 | % 54,8 | % 43,7 | 104 |
| 27 | BaskoniaBI0228 · Teorikoa % 53,8 | % 54,3 | % 53,8 | 197 |
| 28 | KaikuBI0288 · Teorikoa % 54,1 | % 54,1 | % 54,1 | 643 |
| 29 | GoBI0360 · Teorikoa % 48,6 | % 53,3 | % 48,6 | 634 |
| 30 | PrimeranBI0384 · Teorikoa % 84,0 | % 53,2 | % 84,0 | 231 |
| 31 | Irrintzi BasauriBI0011 · Teorikoa % 50,0 | % 52,8 | % 50,0 | 282 |
| 32 | DieselBI0399 · Teorikoa % 54,3 | % 52,7 | % 54,3 | 421 |
| 33 | Oso ErrazBI0394 · Teorikoa % 52,4 | % 52,7 | % 52,4 | 165 |
| 34 | Preciado S lBI0316 · Teorikoa % 63,2 | % 52,4 | % 63,2 | 412 |
| 35 | BarriBI0268 · Teorikoa % 43,7 | % 52,4 | % 43,7 | 147 |
| 36 | A8BI0398 · Teorikoa % 68,8 | % 52,3 | % 68,8 | 243 |
| 37 | GernikaBI0178 · Teorikoa % 53,0 | % 52,1 | % 53,0 | 292 |
| 38 | NagoreBI0358 · Teorikoa % 54,2 | % 51,3 | % 54,2 | 154 |
| 39 | HatorBI0308 · Teorikoa % 50,7 | % 51,2 | % 50,7 | 336 |
| 40 | BilbaoBI0393 · Teorikoa % 52,5 | % 50,3 | % 52,5 | 332 |
| 41 | ScalaBI0152 · Teorikoa % 50,6 | % 50,3 | % 50,6 | 171 |
| 42 | El FuniBI0338 · Teorikoa % 44,4 | % 49,5 | % 44,4 | 103 |
| 43 | DakarBI0333 · Teorikoa % 51,2 | % 49,2 | % 51,2 | 778 |
| 44 | UrritxeBI0354 · Teorikoa % 42,1 | % 49,2 | % 42,1 | 61 |
| 45 | DriveBI0373 · Teorikoa % 45,7 | % 48,3 | % 45,7 | 1.511 |
| 46 | Izaro BilbaoBI0381 · Teorikoa % 47,6 | % 48,1 | % 47,6 | 231 |
| 47 | Teo SLBI0269 · Teorikoa % 57,5 | % 47,7 | % 57,5 | 107 |
| 48 | IndautxuBI0392 · Teorikoa % 53,4 | % 47,3 | % 53,4 | 1.036 |
| 49 | TxorierriBI0353 · Teorikoa % 46,3 | % 46,9 | % 46,3 | 113 |
| 50 | Jarama Conductores SLBI0279 · Teorikoa % 58,4 | % 46,8 | % 58,4 | 378 |
| 51 | PortubatBI0387 · Teorikoa % 45,8 | % 46,4 | % 45,8 | 263 |
| 52 | TawityBI0386 · Teorikoa % 63,2 | % 45,7 | % 63,2 | 208 |
| 53 | El Volante S lBI0246 · Teorikoa % 42,9 | % 44,6 | % 42,9 | 204 |
| 54 | Cimarro SllBI0331 · Teorikoa % 64,3 | % 44,5 | % 64,3 | 119 |
| 55 | Uribe Kosta Auto EskolaBI0329 · Teorikoa % 46,8 | % 44,4 | % 46,8 | 142 |
| 56 | KatiaBI0374 · Teorikoa % 48,0 | % 43,8 | % 48,0 | 153 |
| 57 | SollubeBI0391 · Teorikoa % 52,6 | % 43,2 | % 52,6 | 287 |
| 58 | MungiaBI0389 · Teorikoa % 42,0 | % 43,0 | % 42,0 | 107 |
| 59 | SantutxuBI0323 · Teorikoa % 51,9 | % 42,9 | % 51,9 | 196 |
| 60 | Q PeiBI0376 · Teorikoa % 47,8 | % 42,1 | % 47,8 | 197 |
| 61 | HaizeaBI0321 · Teorikoa % 61,8 | % 41,1 | % 61,8 | 56 |
| 62 | 360 SestaoBI0390 · Teorikoa % 58,1 | % 40,4 | % 58,1 | 89 |
| 63 | BasatxuBI0364 · Teorikoa % 45,2 | % 39,5 | % 45,2 | 119 |
| 64 | GaztediBI0383 · Teorikoa % 35,6 | % 39,5 | % 35,6 | 86 |
| 65 | Coop MontecarloBI0095 · Teorikoa % 47,5 | % 39,1 | % 47,5 | 169 |
| 66 | GaneBI0370 · Teorikoa % 54,8 | % 39,0 | % 54,8 | 154 |
| 67 | AmeztiBI0334 · Teorikoa % 58,5 | % 38,1 | % 58,5 | 2.270 |
| 68 | RassBI0377 · Teorikoa % 49,1 | % 35,1 | % 49,1 | 900 |
| — | GaraitaBI0348 · Teorikoa % 59,2 | — | % 59,2 | 0 |
| — | AdnBI0401 · Teorikoa % 33,3 | — | % 33,3 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Bizkaia probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Bilbao19.749% 51,3
- Vizcaya ( Municipio Sin Especificar)108% 41,7
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.