Las Palmas: autoeskolak eta B baimeneko gaindituak
Las Palmas probintzian, 68 autoeskolak aurkeztu zituzten ikasleak B baimenera (2025eko urritik 2026ko irailera). Praktikora aurkeztutakoen % 34,8 gainditu zuten, eta teorikoan % 36,9: Espainiako praktikoko batez bestekoaren azpitik (% 47,2).
68
autoeskola azterketekin
30.559
Aurkeztuak · Praktikoa
Sailkapena, praktikoko gaindituen arabera
| Zk. | Autoeskola | Praktikoa | Teorikoa | Aurkeztuak |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SiroccoGC0289 · Teorikoa % 73,1 | % 55,8 | % 73,1 | 104 |
| 2 | Gemini25GC0313 · Teorikoa % 39,6 | % 52,8 | % 39,6 | 127 |
| 3 | CentroGC0198 · Teorikoa % 26,1 | % 52,7 | % 26,1 | 110 |
| 4 | Lorosan Playa BlancaGC0234 · Teorikoa % 24,4 | % 52,6 | % 24,4 | 251 |
| 5 | Camponuevo S lGC0141 · Teorikoa % 47,7 | % 51,3 | % 47,7 | 265 |
| 6 | Autoescuela AlbertoGC0264 · Teorikoa % 40,8 | % 51,3 | % 40,8 | 115 |
| 7 | TraserGC0230 · Teorikoa % 36,4 | % 48,7 | % 36,4 | 113 |
| 8 | ZakariaGC0298 · Teorikoa % 26,1 | % 47,5 | % 26,1 | 1.359 |
| 9 | TeldeGC0238 · Teorikoa % 34,9 | % 47,1 | % 34,9 | 242 |
| 10 | SupermarioGC0294 · Teorikoa % 32,6 | % 46,5 | % 32,6 | 623 |
| 11 | CarmeloGC0171 · Teorikoa % 49,0 | % 46,2 | % 49,0 | 597 |
| 12 | San CristobalGC0254 · Teorikoa % 34,9 | % 45,5 | % 34,9 | 154 |
| 13 | BitGC0261 · Teorikoa % 26,9 | % 45,3 | % 26,9 | 245 |
| 14 | AriasGC0310 · Teorikoa % 40,0 | % 45,1 | % 40,0 | 102 |
| 15 | CastilloGC0219 · Teorikoa % 25,7 | % 44,5 | % 25,7 | 229 |
| 16 | Autoescuela el SolGC0303 · Teorikoa % 54,4 | % 43,6 | % 54,4 | 133 |
| 17 | BiosferaGC0242 · Teorikoa % 38,8 | % 43,2 | % 38,8 | 155 |
| 18 | La Universidad del ConductorGC0173 · Teorikoa % 31,9 | % 43,1 | % 31,9 | 123 |
| 19 | Autoescuela BermaGC0172 · Teorikoa % 31,8 | % 41,9 | % 31,8 | 437 |
| 20 | MarcoGC0231 · Teorikoa % 29,5 | % 40,9 | % 29,5 | 484 |
| 21 | La PaternaGC0162 · Teorikoa % 36,7 | % 39,6 | % 36,7 | 1.137 |
| 22 | CarrizalGC0276 · Teorikoa % 34,7 | % 39,6 | % 34,7 | 323 |
| 23 | JorgeGC0233 · Teorikoa % 25,4 | % 39,4 | % 25,4 | 142 |
| 24 | AtlanticGC0297 · Teorikoa % 37,3 | % 39,3 | % 37,3 | 140 |
| 25 | Autoescuela AdassaGC0262 · Teorikoa % 49,7 | % 39,1 | % 49,7 | 340 |
| 26 | Autoescuela FaycanGC0251 · Teorikoa % 42,4 | % 38,9 | % 42,4 | 601 |
| 27 | Ae CopsGC0305 · Teorikoa % 34,0 | % 38,9 | % 34,0 | 239 |
| 28 | Autoescuela GranaGC0291 · Teorikoa % 33,1 | % 38,6 | % 33,1 | 430 |
| 29 | ApexGC0307 · Teorikoa % 56,3 | % 38,6 | % 56,3 | 132 |
| 30 | Delta Autoescuela S lGC0210 · Teorikoa % 46,3 | % 38,5 | % 46,3 | 540 |
| 31 | GuatifayGC0237 · Teorikoa % 15,7 | % 37,3 | % 15,7 | 51 |
| 32 | ReyesGC0197 · Teorikoa % 46,1 | % 37,0 | % 46,1 | 459 |
| 33 | Quinta AvenidaGC0277 · Teorikoa % 32,5 | % 35,9 | % 32,5 | 256 |
| 34 | Victor AutoescuelaGC0248 · Teorikoa % 44,9 | % 35,7 | % 44,9 | 1.465 |
| 35 | Autoescuela GaldarGC0315 · Teorikoa % 36,4 | % 35,6 | % 36,4 | 306 |
| 36 | Auto Escuela FuerteGC0267 · Teorikoa % 34,6 | % 35,6 | % 34,6 | 180 |
| 37 | Miguel H eGC0223 · Teorikoa % 38,6 | % 35,5 | % 38,6 | 276 |
| 38 | Autoescuela VozpopuliGC0268 · Teorikoa % 41,7 | % 35,3 | % 41,7 | 309 |
| 39 | Autoescuela CalimaGC0279 · Teorikoa % 36,8 | % 35,1 | % 36,8 | 673 |
| 40 | Autoescuela KarsGC0314 · Teorikoa % 45,1 | % 34,4 | % 45,1 | 547 |
| 41 | 7 PalmasGC0209 · Teorikoa % 44,3 | % 33,9 | % 44,3 | 507 |
| 42 | ValleGC0051 · Teorikoa % 75,0 | % 33,7 | % 75,0 | 86 |
| 43 | TakcanariasGC0308 · Teorikoa % 44,4 | % 33,6 | % 44,4 | 268 |
| 44 | IngenioGC0244 · Teorikoa % 31,7 | % 33,6 | % 31,7 | 250 |
| 45 | 79 Campus VialGC0296 · Teorikoa % 47,0 | % 32,8 | % 47,0 | 189 |
| 46 | NorteGC0316 · Teorikoa % 35,6 | % 32,4 | % 35,6 | 340 |
| 47 | Autoescuela CompactGC0265 · Teorikoa % 42,1 | % 31,9 | % 42,1 | 405 |
| 48 | TrebolGC0208 · Teorikoa % 37,1 | % 31,7 | % 37,1 | 3.048 |
| 49 | AlcaravanerasGC0309 · Teorikoa % 41,8 | % 30,5 | % 41,8 | 2.469 |
| 50 | Lanzarote PremiumGC0312 · Teorikoa % 32,4 | % 30,4 | % 32,4 | 369 |
| 51 | Ruta 66 CanariasGC0301 · Teorikoa % 34,1 | % 30,2 | % 34,1 | 774 |
| 52 | DefamaGC0193 · Teorikoa % 35,4 | % 29,9 | % 35,4 | 204 |
| 53 | Autoescuela NitrogasGC0256 · Teorikoa % 38,4 | % 29,8 | % 38,4 | 1.530 |
| 54 | Las Palmas PremiumGC0311 · Teorikoa % 47,3 | % 29,6 | % 47,3 | 304 |
| 55 | MaribelGC0283 · Teorikoa % 34,0 | % 29,3 | % 34,0 | 454 |
| 56 | DrivingGC0225 · Teorikoa % 44,6 | % 28,4 | % 44,6 | 155 |
| 57 | NorteGC0214 · Teorikoa % 39,2 | % 28,3 | % 39,2 | 127 |
| 58 | San FernandoGC0184 · Teorikoa % 42,9 | % 28,2 | % 42,9 | 277 |
| 59 | CorralejoGC0285 · Teorikoa % 33,0 | % 28,2 | % 33,0 | 195 |
| 60 | Cono SurGC0275 · Teorikoa % 44,2 | % 28,0 | % 44,2 | 168 |
| 61 | Autoescuelas TamaranGC0239 · Teorikoa % 37,5 | % 27,8 | % 37,5 | 2.673 |
| 62 | Maria del Carmen de Benitez AutoescuelasGC0290 · Teorikoa % 40,5 | % 27,8 | % 40,5 | 744 |
| 63 | KarsGC0224 · Teorikoa % 45,5 | % 27,1 | % 45,5 | 155 |
| 64 | AguayroGC0055 · Teorikoa % 27,3 | % 26,7 | % 27,3 | 60 |
| 65 | Autoescuela EcoGC0229 · Teorikoa % 51,1 | % 24,2 | % 51,1 | 1.255 |
| 66 | 2000 AutoescuelasGC0249 · Teorikoa % 45,9 | % 17,9 | % 45,9 | 145 |
| — | Atlantico 13 6GC0257 · Teorikoa — | % 50,0 | — | 12 |
| — | LanzaroteGC0235 · Teorikoa % 30,0 | — | % 30,0 | 0 |
Sailkapenean urtean praktikora gutxienez 20 ikasle aurkeztu dituzten autoeskolak sartzen dira. Gainerakoak amaieran agertzen dira, posturik gabe.
Gaindituak hilez hil Las Palmas probintzian
Azterketa-zentroak
B baimeneko gaindituak probintziako azterketa-zentro bakoitzean.
- Palmas de Gran Canaria, las23.986% 32,8
- Palmas (Las) ( Municipio Sin Especificar)6.571% 42,2
Eraman ezazu bere aginte-panelarekin
Ikasleak, praktiken agenda, azterketak eta kobrantzak leku bakarrean, estatistika hauek berak hilez hil barruan dituela. 30 egun doan, txartelik gabe.
Iturria: DGT, autoeskolaz autoeskolako azterketa-emaitzen mikrodatuak (2025eko urria – 2026ko iraila). B baimena; gaindituak aurkeztuen gainean.